Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przestepstwo a wykroczenie skarbowe28 Grudnia 2005

  ' ); Kodeks setOstatni( '2' ); karny setOstatni( '3' ); skarbowy (Dz. U. Nr 83, poz. 930, ze zm.), przestępstwo skarbowe jest to czyn zabroniony przez kodeks pod groźbą kary grzywny (...)

 • Przedawnienie karalności czynu a zadośćuczynienie31 Stycznia 2011

  popełnionego przestępstwa wynikła. Zgodnie z art. 17 par.1 pkt 6 kodeksu postępowania karnego nie wszczyna się postępowania a wszczęte umarza, gdy nastąpiło przedawnienie karalności. Przedawnienie (...)

 • Podpisanie wypowiedzenia umowy o pracę z datą wsteczną. 7 Maja 2015

  powstaniem roszczeń z art. 45 § 1 k.p., choćby pracodawca nie naruszył art. 30 § 4 k.p. Zgodnie z przepisem art. 45 § 1 k.p. w razie ustalenia, że wypowiedzenie umowy o pracę zawartej (...)

 • Czy jako pieszy mogłem zostać ukarany mandatem za powodowanie niebezpieczeństwa na drodze?1 Grudnia 2011

  rok: „Podmiotem przestępstwa może być każdy uczestnik ruchu drogowego”). Kodeks wykroczeń nie wyjaśnia pojęcia uczestnika ruchu, stosowna definicja znajduje się w art. 2 pkt 17 (...)

 • Uszkodzenie mienia na szkodę najemcy24 Listopada 2010

  A. Najnowsze wydanie: Kodeks karny. Komentarz Warszawa 2010 Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis (wydanie II) ss. 1148). Warunkiem przyjęcia konstrukcji z art. 15 § 1 k.k., a więc dobrowolnego (...)

 • Naruszenie czci osoby prywatnej przez radnego16 Stycznia 2009

  pamiętać, że zgodnie z art. 213 §2 k.k., nie popełnia przestępstwa określonego w art. 212 § 1 lub 2, kto publicznie podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut służący obronie społecznie (...)

 • Mandat na podstawie fotoradaru a egzekucja25 Maja 2010

  administracji oraz art. 100 ustawy kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia). mandat, wykroczenie, fotoradar, egzekucja

 • Pozwolenie na broń palną16 Sierpnia 2010

  do Kodeksu karnego (Szwarczyk Maciej, Michalska-Warias Aneta, Piórkowska-Flieger Joanna, Bojarski Tadeusz (red.) „Najnowsze wydanie: Kodeks karny. Komentarz.” Warszawa 2007

 • Strata prawa jazdy przez niepłacenie alimentów?8 Marca 2010

  przestępstwo określone w art. 209 par. 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.) oraz kieruje wniosek do starosty o zatrzymanie prawa jazdy (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  wskażą dopiero wówczas możliwa będzie eksmisja do wskazanej przez gminę noclegowni lub schroniska (art. 4 u.o.p.l. w zw. z art. 1064 par. 4 k.p.c.). Należy jednak pamiętać, że w przypadku

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Czy pójdę siedzieć???

  Wtam wszystkich i proszę o pomoc,ponad 3 lata temu ukradłem buty i zostałem ukarany karą 6 miesięcy na 3 lata w zawieszeniu, teraz niedawno znowu (...)

 • Paserstwo jaka kara

  Jaka kara grozi za paserstwo, proszę o każdą opinię (borowik13) Karę za przestpstwo paserstwa umyślnego i nieumyślnego określa Kodeks Karny mjagi2 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane