Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Świadek testamentu ustnego6 Lipca 2004

  ? Zgodnie z art. 952 ustawy Kodeks cywilny, jeżeli istnieje obawa rychłej śmierci spadkodawcy albo jeżeli wskutek szczególnych okoliczności zachowanie zwykłej formy testamentu jest niemożliwe (...)

 • Sankcje za nienależyte wykonanie umowy17 Grudnia 2002

  raczej "ozdobną" a nie tworzącą prawo. Kodeks cywilny znajduje bowiem zawsze zastosowanie do umów, i nie można wyłączyć jego postanowień. Kodeks cywilny zezwala jednak stronom, (...)

 • Uwłaszczenie na podstawie ustawy z 1971 r.8 Lutego 2010

  przez posiadacza samoistnego (art. 4 ustawy z dnia 26 marca 1982 r. o zmianie ustawy - Kodeks cywilny oraz o uchyleniu ustawy o uregulowaniu własności gospodarstw rolnych - Dz. U. 1982 r. (...)

 • Odstąpienie od umowy sprzedaży na odległość15 Września 2010

  o umowach zawieranych poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość oraz o zmianie ustaw: Kodeks cywilny, Kodeks postępowania cywilnego i Kodeks wykroczeń (druk sejmowy nr (...)

 • Odwołanie prokury w spółce z o. o.6 Września 2005

  tego dokonać każdy wspólnik mający prawo reprezentowania spółki - art. 41 § 2 kodeksu spółek handlowych (ksh), natomiast w spółkach kapitałowych to samo może uczynić każdy członek zarządu (...)

 • Samochód wykupiony z leasingu11 Grudnia 2006

  ; Ad. 4. W przypadku darowizny należy uwzględnić możliwość opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn. Ponieważ w myśl art. 888 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (...)

 • Powołanie dowodów pod rygorem skutków z art. 6 kc26 Stycznia 2011

  jakie konsekwencje prawne wywierają. Czy mamy do czynienia z formą zastrzeżoną pod rygorem nieważności? Treść art. 6 ustawy Kodeks cywilny brzmi: Art. 6. Ciężar (...)

 • Zrzeczenie się spadku bez formy aktu notarialnego20 Lutego 2012

  dekretu z dnia 8 października 1946 r. Prawo spadkowe, który w 1964 r. został zastąpiony przez obowiązujący do dziś Kodeks Cywilny. Dekret wskazywał:   Art.3.§1. Z chwilą (...)

 • Pojęcie wady fizycznej sprzedanej rzeczy według Kodeksu Cywilnego30 Lipca 2011

  Jak Kodeks Cywilny definiuje pojęcie wady fizycznej sprzedanej rzeczy? Pojęcie wady fizycznej definiuje art. 556 paragraf 1 kodeksu cywilnego: Sprzedawca jest odpowiedzialny (...)

 • Kara za prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu1 Marca 2006

  ;zakaz prowadzenia pojazdów wymierza się w miesiącach lub latach, na okres od 6 miesięcy do 3 lat. Orzekając zakaz prowadzenia pojazdów określa się rodzaj pojazdu, którego zakaz dotyczy. Zakaz obowiązuje

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa

  Czy mógłby mi ktoś pomóc gdzie mogę znależć inrormacje na temat unieważnienia małżeństwa w Kodeksie Prawa Rodzinnego i Kodeksie Prawa Kanonicznego. (...)

 • Rozwód kościelny - PILNE!!!

  Czy może mi ktoś pomóc w sprawie unieważnienia małżeństwa kościelnego? Jeszcze mam jedno pytanie: Czy jeżeli rozwód cywilny miałam 3 lata temu, (...)

 • sprawa spadkowa

  Moze ktos sie orientuje w takiej sprawie. Umiera maz i ojciec 3 dzieci, nie zostawia testamentu. Spadkobiercy dziedzicza zgodzie z prawem. Najwieksza czesc (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane