Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wydanie drugiego tytułu wykonawczego17 Sierpnia 2006

  treści art. 71 Ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. Przepis ten stanowi, iż opłatę stałą w kwocie 50 złotych pobiera sąd od wniosku o nadanie klauzuli wykonalności (...)

 • Egzekucja roszczenia a skarga kasacyjna22 Lutego 2006

  ), może Pan złożyć wniosek do sądu drugiej instancji o wstrzymanie wykonania orzeczenia do czasu ukończenia postępowania kasacyjnego, przy czym we wniosku należy wskazać, że jeżeli orzeczenie (...)

 • Rozliczenia po dziale spadku22 Stycznia 2008

  stanowi tytuł egzekucyjny w rozumieniu art. 777 Kodeksu postępowania cywilnego w takim zakresie, w jakim orzeka o obowiązku świadczenia, a w szczególności w części rozstrzygającej o roszczeniach

 • Klauzula wykonalności przeciw małżonkowi dłużnika7 Listopada 2007

  osób na umowę majątkową małżeńską jest skuteczne, gdy jej zawarcie było wiadome tym osobom (art. 47 kro). Różne będą więc wymagania, co do wniosku o nadanie klauzuli wykonalności (...)

 • Wniosek o nadanie klauzuli wykonalności1 Marca 2005

  Czy do wniosku o nadanie klauzuli wykonalności nakazowi zapłaty w postępowaniu nakazowym należy załączyć nakaz zapłaty, jeśli tak czy w oryginale? Nakazowi zapłaty nadaje klauzulę (...)

 • Zmiana wierzyciela w postępowaniu egzekucyjnym10 Listopada 2005

  . Wynika z tego, że nabywca wierzytelności w drodze cesji winien złożyć w sądzie, który wydał tytuł wykonawczy przeciwko zbywcy wniosek o nadanie klauzuli wierzytelności przeciwko poprzedniemu (...)

 • Sprawność egzekucji2 Grudnia 2003

  wykonalności. Tytuł egzekucyjny z nadaną klauzulą wykonalności stanowi tytuł wykonawczy, który należy doręczyć komornikowi wraz z wnioskiem o wszczęcie postępowania egzekucyjnego. We wniosku (...)

 • Rozszerzenie klauzuli wykonalności aktu notarialnego na małżonka13 Marca 2013

  zabezpieczające i egzekucyjne. Komentarz. Stan prawny: 03.05.2012). W postępowaniu o nadanie klauzuli wykonalności przeciwko małżonkowi dłużnika wierzyciel powinien wykazać zgodę małżonka (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane