Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Koszty przejazdu do szkoły młodocianego pracownika16 Maja 2009

  dokształcającym się w ośrodkach dokształcania i doskonalenia zawodowego, znajdujących się w innej miejscowości niż miejsce zamieszkania i miejsce pracy młodocianych, pracodawca (...)

 • Faktura za okulary dla pracownika18 Grudnia 2007

  medycyny pracy wskazujące potrzebę zaopatrzenia pracownika w okulary, pracodawca zwraca koszty zakupu okularów korygujących wzrok podczas pracy z monitorem ekranowym. Wydatki (...)

 • Czas pracy a delegacja4 Czerwca 2012

  jest gotów do świadczenia pracy, a więc znajduje się w zakładzie pracy lub innym miejscu wyznaczonym przez pracodawcę do świadczenia pracy. Na podstawie art. 22 § (...)

 • Dofinansowanie pracownika w firmie.26 Maja 2015

  Ministra pracy i polityki społecznej z dnia 23 kwietnia 2012 r. w sprawie dokonywania z Funduszu Pracy refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego

 • Jakie prawo przysługuje pracodawcy28 Marca 2012

  wykorzystuje przepisy kodeksu pracy pracodawca również powinien zachować formalności. Generalnie należy wskazać, że zgodnie z art. 22 par. 1 Kodeksu pracy, k.p. przez nawiązanie stosunku (...)

 • Określenie czasu pracy w umowie o pracę25 Stycznia 2005

  miejscem pracy przysługują należności na pokrycie kosztów związanych z podróżą służbową. Zapraszamy do zapoznania się z odpowiednimi przepisami kodeksu pracy oraz artykułami: Czas (...)

 • Koszt dojazdu pracownika do pracy a podatek5 Listopada 2004

  dojazdu pracownika do zakładu pracy wynika wprost z przepisów innych ustaw. Podstawą zwolnienia w takim wypadku jest art. 21 ust. 1 pkt 112 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. (...)

 • Dobowy odpoczynek a praca w nocy10 Stycznia 2011

  możliwości dojazdu do pracy lub po pracy do miejsc zamieszkania, planowania harmonogramów z początkiem lub końcem w przedziałach czasowych o których powyżej. Wiąże się (...)

 • Należności świadka związane ze składaniem zeznań4 Maja 2006

  tej czynności procesowej. W tym przypadku należy się urlop bezpłatny na czas dojazdu do sądu, złożenia zeznań i powrotu. Dokumentem właściwym dla oceny ilości potrzebnego czasu do (...)

 • Praktyki zawodowe dla uczniów a pracodawca26 Października 2007

  pracy, odzież, obuwie robocze i środki ochrony indywidualnej oraz środki higieny osobistej przysługujące na danym stanowisku pracy pracownikom, zgodnie z odrębnymi przepisami, pomieszczenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • koszty dpjazdu do pracy

  Do pracy mam 6 kilometrów ,czy pracodawca powinien zwrócić koszt dojazdu do pracy? To zależy jak było to uzgadniane z pracodawcą, bo u mnie na początku (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane