Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Brak aktualnego adresu spółki z o.o.27 Czerwca 2008

  ZUS została już wyrejestrowana. Jeżeli sąd wyda nakaz zapłaty, to i ten nakaz wróci do sądu z taką adnotacją, jak moje wezwanie do zapłaty, więc zostanę wezwany do (...)

 • Wezwanie do zapłaty o odszkodowanie1 Sierpnia 2006

  miało to większego znaczenia, a właściwy pozew, najpierw wniesiony do sądu (w odpowiedniej liczbie egzemplarzy), zostanie doręczony pozwanemu przez sąd. Wezwanie do zapłaty (...)

 • Zwrot pożyczki stwierdzonej wyłącznie przelewami29 Września 2008

  i naprawienia wynikłej szkody (jeśli opóźnienie było zawinione - czyli jeżeli dłużnik pozostawał w zwłoce). Może Pan skierować do pożyczkobiorcy wezwanie do zapłaty (...)

 • Pozew w postępowaniu nakazowym o zapłatę częściową25 Maja 2005

  Wystawiłem fakturę na kwotę 10000 zł, którą dłużnik podpisał. Zapłacił mi z tego 5000 zł. Wysłałem do niego ostateczne wezwanie o zapłatę pozostałej kwoty. Ponieważ dłużnik (...)

 • Postępowanie egzekucyjne w administracji10 Lipca 2007

  uprzedzić dłużnika o zagrożeniu wszczęcia postępowania egzekucyjnego. Upomnienie, czy też raczej wezwanie do zapłaty to pismo działające raczej na Pana korzyść, a nie przeciwko (...)

 • Przesłanki do postępowania nakazowego11 Stycznia 2006

  . Należy wysłać rachunek lub fakturę przesyłką za potwierdzeniem odbioru i otrzymaną od listonosza zwrotkę należy załączyć do pozwu. pozew, nakaz zapłaty, wezwanie, dowód (...)

 • Niezapłacona faktura30 Maja 2007

  klienta należy wysłać mu za zwrotnym potwierdzeniem odbioru wezwanie do zapłaty. Można od razu w tym wezwaniu zagrozić dłużnikowi wytoczeniem procesu, jeśli nie zapłaci (...)

 • Wezwanie do zapłaty nieistniejących zobowiązań3 Stycznia 2007

  naprawiony i następne rachunki wystawiane były już prawidłowo. Po jakimś czasie osoba fizyczna otrzymała wezwanie do zapłaty zaległych rachunków za okres 4 m-cy w czasie, gdy nie była (...)

 • Pożyczka zaciągnięta przez spadkodawcę10 Grudnia 2007

  (kwota + odsetki). Przed ostatecznym wezwaniem do zapłaty Teściowa nie otrzymała żadnego pisma informującego o sytuacji (ostateczne wezwanie dostał za to także jej brat). Matka (...)

 • Niezbędne koszty procesu5 Czerwca 2007

  również zaliczyć z pewnością jedno wezwanie do zapłaty, gdyż jest ono warunkiem postępowania w sprawach gospodarczych. Brak natomiast podstaw do zaliczenia do kosztów (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane