Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Egzekucja alimentów2 Lipca 2007

  prawo podjąć na nowo umorzoną egzekucję. Zgodnie z art. 825 pkt. 1 kodeksu postępowania cywilnego organ egzekucyjny umorzy (czyli ma obowiązek umorzyć) postępowanie w całości lub części (...)

 • Wszczęcie egzekucji a przywrócenie terminu9 Lutego 2010

  rozpoznaniu sprawy postępowanie egzekucyjne będzie można podjąć bądź umorzyć (w sytuacji, gdy pozew zostanie oddalony) w trybie art. 825 pkt. 2. W takiej sytuacji, umorzenie (...)

 • Pozew cywilny o zwrot kosztów komorniczych23 Kwietnia 2009

  wykonawczym, może skutecznie - stosownie do okoliczności - w drodze skargi (na czynności komornika - przyp. red.) kwestionować czynności komornika w zakresie obciążenia go kosztami egzekucyjnymi (...)

 • Przedawnienie należności21 Stycznia 2010

  czynnego udziału w tej licytacji? Kiedy komornik może umorzyć postępowanie egzekucyjne? Jeżeli umorzy, czy mogę ponownie występować o ściągnięcie należności od tego samego (...)

 • Postępowanie komornicze i zbieg egzekucji30 Marca 2007

  zwalnia od obowiązku uiszczenia opłaty manipulacyjnej oraz opłat za czynności egzekucyjne i wydatków egzekucyjnych. Na koszty egzekucyjne składają się też wydatki poniesione przez organ egzekucyjny. (...)

 • Egzekucja ze spółdzielczego własnościowego lokalu23 Kwietnia 2007

  postanowienie sądu (jako organu egzekucyjnego) co do umorzenia postępowania przysługuje zażalenie. Można skierować do komornika pismo, w którym przedłoży Pan swoje stanowisko i wskaże np. (...)

 • Przedawnienie roszczeń alimentacyjnych13 Stycznia 2006

  postępowanie egzekucyjne przeciwko osobie zobowiązanej (Panu) do świadczeń alimentacyjnych na podstawie tytułu egzekucyjnego ustalającego alimenty na rzecz osoby pobierającej świadczenia (syna) (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  należytego wykonania czynności oraz usuwać spostrzeżone uchybienia. Sąd rozstrzyga również zgłoszone w trakcie licytacji skargi na czynności komornika  (Art. 986. Skargę na czynności (...)

 • Koszty postępowania komorniczego po umorzeniu27 Lipca 2004

  można odwoływać się do sądu prosząc o umorzenie lub likwidację tych kosztów? Jeśli wszczęto postępowanie egzekucyjne, to jest ono w toku i komornik nie może takiego postępowania (...)

 • Czas na prowadzwenie postępowania egzekucyjnego19 Marca 2009

  zniesieniu separacji. Wszczęte w tych sprawach postępowanie egzekucyjne umarza się z urzędu.Art. 825. Organ egzekucyjny umorzy postępowanie w całości lub części na wniosek: 1) jeżeli (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

  Witam. Kilka lat temu miałem nie zapłacony rachunek w idei. Oczywiście odbyła się sprawa i dostałem nakaz spłaty, obecnie dostałem wezwanie do (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • wyrok a nieplacenie alimentow

  Wyrokiem sadowym placilem kiedys alimenty w wysokosci zasadzonej (mianowicie 1000 zl), od kilku lat place mniej, okolo 200 zl, pomimo ze caly czas jest (...)

 • PARANOJA -PŁACĘ ALIMENTY SĄD ODRZUCIŁ SKARGĘ NA KOMORNIKA

  Witam. Otóż mam kurioalną sprawę w sądzie zresztą nie pierwszą ale ta już przewyższa wszsytko. Głupota sądu łagodnie ujmując bo inaczej tego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane