Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Egzekucja alimentów2 Lipca 2007

  prawo podjąć na nowo umorzoną egzekucję. Zgodnie z art. 825 pkt. 1 kodeksu postępowania cywilnego organ egzekucyjny umorzy (czyli ma obowiązek umorzyć) postępowanie w całości lub części (...)

 • Wszczęcie egzekucji a przywrócenie terminu9 Lutego 2010

  rozpoznaniu sprawy postępowanie egzekucyjne będzie można podjąć bądź umorzyć (w sytuacji, gdy pozew zostanie oddalony) w trybie art. 825 pkt. 2. W takiej sytuacji, umorzenie (...)

 • Pozew cywilny o zwrot kosztów komorniczych23 Kwietnia 2009

  wykonawczym, może skutecznie - stosownie do okoliczności - w drodze skargi (na czynności komornika - przyp. red.) kwestionować czynności komornika w zakresie obciążenia go kosztami egzekucyjnymi (...)

 • Przedawnienie należności21 Stycznia 2010

  czynnego udziału w tej licytacji? Kiedy komornik może umorzyć postępowanie egzekucyjne? Jeżeli umorzy, czy mogę ponownie występować o ściągnięcie należności od tego samego (...)

 • Postępowanie komornicze i zbieg egzekucji30 Marca 2007

  zwalnia od obowiązku uiszczenia opłaty manipulacyjnej oraz opłat za czynności egzekucyjne i wydatków egzekucyjnych. Na koszty egzekucyjne składają się też wydatki poniesione przez organ egzekucyjny. (...)

 • Egzekucja ze spółdzielczego własnościowego lokalu23 Kwietnia 2007

  postanowienie sądu (jako organu egzekucyjnego) co do umorzenia postępowania przysługuje zażalenie. Można skierować do komornika pismo, w którym przedłoży Pan swoje stanowisko i wskaże np. (...)

 • Przedawnienie roszczeń alimentacyjnych13 Stycznia 2006

  postępowanie egzekucyjne przeciwko osobie zobowiązanej (Panu) do świadczeń alimentacyjnych na podstawie tytułu egzekucyjnego ustalającego alimenty na rzecz osoby pobierającej świadczenia (syna) (...)

 • Umorzenie egzekucji4 Lipca 2007

  umorzyć postępowanie egzekucyjne, jeżeli jest oczywiste, że z egzekucji nie uzyska się sumy wyższej od kosztów egzekucyjnych. Postanowienie takie jest wydawane z urzędu, ale można (...)

 • Egzekucja skierowana do poręczyciela21 Października 2004

  do komornika, czyli postępowanie egzekucyjne było wszczęte. Jeżeli chodzi o ewentualne umorzenie odsetek od kredytu, to przepisy nie wypowiadają się na ten temat, innymi słowy jest (...)

 • Egzekucja alimentów a regularne wpłaty6 Grudnia 2004

  umorzyć postępowanie. Dłużnik ma także niewiążące środki, dzięki którym może uzyskać wstrzymanie egzekucji np. gdy złoży nie budzący wątpliwości dowód, że obowiązku zapłaty raty (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kiedy przedawni sie zadłużenie ( kredyt)??

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

  Witam. Kilka lat temu miałem nie zapłacony rachunek w idei. Oczywiście odbyła się sprawa i dostałem nakaz spłaty, obecnie dostałem wezwanie do (...)

 • wyrok a nieplacenie alimentow

  Wyrokiem sadowym placilem kiedys alimenty w wysokosci zasadzonej (mianowicie 1000 zl), od kilku lat place mniej, okolo 200 zl, pomimo ze caly czas jest (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • jak pozbyć się egzekucji komorniczej

  Witam! Od kilkunastu lat komornik ściąga mi z pensji całą kwotę alimentów wraz ze swoją należnością. Moja była żona nie chce wycofać sprawy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane