Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przedawnienie należności kredytowych14 Października 2003

  Kiedy nastąpi przedawnienie długu, w przypadku, kiedy osoba wzięła kredyt w Banku w roku 1999 a w lutym 2001 roku podpisała umowę ugody dotyczącą zmniejszenia rat kredytowych. W lipcu (...)

 • Przedawnienie należności z BTE28 Stycznia 2008

  obciążonej. Przepisu tego nie stosuje się do roszczenia o odsetki. przedawnienie, bieg, przerwanie, roszczenie, kredyt, bank, bankowy tytuł egzekucyjny, BTE, egzekucja, postępowanie, zakończenie

 • Przedawnienie roszczenia za wypadek 15 Lipca 2008

  zdarzenie wyrządzające szkodę.§ 2. Jeżeli szkoda wynikła ze zbrodni lub występku, roszczenie o naprawienie szkody ulega przedawnieniu z upływem lat dziesięciu od dnia popełnienia przestępstwa (...)

 • Przedawnienie a nienależyte wykonanie zobowiązania5 Stycznia 2006

  którym nastąpiło zdarzenie wyrządzające szkodę. Modyfikacja terminu przedawnienia następuje, gdy szkoda wynikła ze zbrodni lub występku, roszczenie o naprawienie szkody ulega przedawnieniu (...)

 • Przedawnienie roszczeń banku z debetu10 Maja 2006

  każdej ich zmianie. Reasumując jeśli zawarto umowę kredytu roszczenia banku nie uległy przedawnieniu, gdyż ulegają przedawnieniu po trzech latach, jeśli zaś był to element umowy rachunku (...)

 • Przedawnienie opłat za prowadzenie rachunku12 Stycznia 2009

  kredytu oraz o każdej ich zmianie. Reasumując jeśli zawarto by umowę kredytu roszczenia banku uległyby przedawnieniu, gdyż ulegają przedawnieniu po trzech latach, jeśli zaś był to element (...)

 • Odstąpienie od umowy kredytu na zakup kosmetyków. 11 Czerwca 2015

  w razie przekroczenia wskazanego terminu. Zgodnie z art. 53 ust. 2, jeżeli umowa o kredyt konsumencki nie zawiera elementów określonych w art. 30, konsument może odstąpić od umowy o kredyt

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  stwierdzone w ten sposób roszczenie obejmuje świadczenia okresowe, roszczenie o świadczenia okresowe należne w przyszłości ulega przedawnieniu trzyletniemu. Co za tym idzie, jeżeli egzekucja (...)

 • Przedawnienie wyroku sądu9 Sierpnia 2010

  , itd.), tak że komornik zaniechał czynności w tym temacie i taki stan rzeczy utrzymuje się do dnia dzisiejszego. Czy po 10 latach, kiedy wyrok ulega przedawnieniu, zarówno wierzyciel jak (...)

 • Wpis do Bankowego Rejestru Niesolidnych Klientów31 Sierpnia 2007

  udzielić informacji czy przedmiotowe zobowiązanie uległo juz przedawnieniu. Roszczenie banku wynikające z zobowiązania z udzielonego kredytu bankowego ulega przedawnieniu w terminie 3-letnim. (...)

 • Przedawnienie roszczeń wynikających ze spadku22 Kwietnia 2009

  udziałów. W takim przypadku w skład masy spadkowej nie wejdą udziały w spółce ale roszczenie, które ulega przedawnieniu w przewidzianych przez Kodeks cywilny terminach. Podstawowym (...)

 • Wypadek komunikacyjny przedawnienie17 Września 2007

  przedawnieniu z upływem lat dwudziestu od dnia popełnienia przestępstwa bez względu na to, kiedy poszkodowany dowiedział się o szkodzie i o osobie obowiązanej do jej naprawienia. W razie wyrządzenia (...)

 • Przedawnienie roszczeń w zwiazku z występkiem13 Stycznia 2010

  naprawienie szkody ulega przedawnieniu z upływem lat dwudziestu od dnia popełnienia przestępstwa bez względu na to, kiedy poszkodowany dowiedział się o szkodzie i o osobie obowiązanej (...)

 • odsetki14 Sierpnia 2009

  Jeżeli nota odsetkowa została wystawiona 15 sierpnia 2007 r . to kiedy ulegnie przedawnieniu. Po jakim czasie ulegają przedawnieniu odsetki naliczone od faktury zakupu? jaka podstawa prawna

 • Termin przedawnienia odsetek ustawowych22 Lutego 2005

  2005 r. (III CZP 42/2004) stwierdził, że termin ten stosuje sie także, gdy roszczenie główne, będące podstawą naliczenia odsetek, ulega przedawnieniu w terminie krótszym (jak np. w przypadku (...)

 • Spłata długu przez spadkobierców16 Kwietnia 2010

  artykułami:Kiedy przedawniają się roszczenia? Jakie są skutki przedawnienia?,Zawieszenie i przerwanie biegu przedawnienia przedawnienie, roszczenie, spadki, zobowiązanie, termin, raty, kredyt

 • Przedawnienie roszczenia poręczyciela22 Stycznia 2007

  Znajoma kilka lat temu poręczyła kredyt w banku swojej koleżance, która go nie spłacała. W efekcie znajoma musiała sama spłacić cały kredyt. Koleżanka nie poczuwała się do do spłaty i (...)

 • Kiedy następuje przedawnienie zaległych składek ZUS? 18 Czerwca 2015

  rozpoczyna się, a rozpoczęty ulega zawieszeniu od dnia zawarcia umowy o odroczenie terminu płatności należności z tytułu składek lub rozłożenie należności na raty, do dnia terminu płatności (...)

 • Przedawnienie - rachunek bankowy30 Marca 2005

  Po jakim czasie bank może odmówić wypłaty środków zgromadzonych na rachunku bankowym, tj. kiedy przedawnia się roszczenie o wypłatę tych środków? Od kiedy rozpoczyna się bieg przedawnienia (...)

 • Przedawnienie roszczeń banku względem poręczyciela13 Października 2003

  umowy kredytu. kredyt, przedawnienie, roszczenie, wymagalność, bank

 • Przedawnienie bankowego tytułu egzekucyjnego9 Października 2007

  sposób roszczenie obejmuje świadczenia okresowe, roszczenie o świadczenia okresowe należne w przyszłości ulega przedawnieniu trzyletniemu.   W bardzo wyraźny sposób kwestię (...)

 • Przedawnienie tytułu wykonawczego5 Września 2006

  przedawnienia roszczeń tego rodzaju był krótszy. Jeżeli stwierdzone w ten sposób roszczenie obejmuje świadczenia okresowe, roszczenie o świadczenia okresowe należne w przyszłości ulega przedawnieniu (...)

 • restytucja szkód, odszkodowanie28 Czerwca 2011

  ).   Zgodnie z Art. 442(1). § 2   Jeżeli szkoda wynikła ze zbrodni lub występku, roszczenie o naprawienie szkody ulega przedawnieniu z upływem lat dwudziestu od dnia popełnienia

 • Egzekucja komornicza5 Sierpnia 2007

  odsetki? Czy w takiej sytuacji częściowego spłacania długu, sprawa ulega kiedyś przedawnieniu, pomimo, że całość nie została spłacona? Skoro wydany został wyrok, to przedawnienie wynoszące (...)

 • Sprostowanie wpisu o wywłaszczeniu15 Grudnia 2005

  ) wpisano dnia 20.11.1958, tu przeniesiono do współodpowiedzialności z wyk. 7b Lędziny, wpisano dnia 28.11.1961 r. Kiedy ulega przedawnieniu, unieważnieniu wszczęte postępowanie wywłaszczeniowe? (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Darowizna mieszkania

  Mama moja ponad 5 lat temu zapisała mi mieszkanie w formie darowizny u notariusza mieszkanie społdzielczo-własnosciowe.Nie mam rodzenstwa,poniewaz moj (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane