Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przedawnienie roszczenia o zwrot zaliczki16 Marca 2009

  Na podstawie faktury proforma klient dokonał przedpłaty - zaliczki na konto kontrahenta, tytułem dostawy brykietu. Faktura proforma została wystawiona dnia 07.11.2006 r. a data sprzedaży (...)

 • Faktura zaliczkowa i końcowa21 Lutego 2007

  towaru. Kiedy odliczyć VAT od tych faktur? Jak wskazuje się w literaturze (A. Biedacha, Jak dokumentować zaliczkę, Rzeczpospolita z 14 kwietnia 2005 r.), faktura zaliczkowa dokumentuje jedynie (...)

 • Faktura VAT a wezwanie do zapłaty28 Grudnia 2005

  usługi? Czy osoba fizyczna może żądać wystawienia nowej, poprawnej faktury (tzn. z datą, kiedy faktycznie miało miejsce świadczenie usług)? Faktura VAT jest ważnym dokumentem, potwierdzającym (...)

 • Sprzedaż środka trwałego na rzecz osoby fizycznej.30 Maja 2006

  wskazanego rozporządzenia: zarejestrowani podatnicy jako podatnicy VAT czynni, posiadający numer identyfikacji podatkowej, wystawiają faktury oznaczone wyrazami „FAKTURA VAT". Faktura dokumentująca

 • Czas do kiedy można odliczyć podatek VAT8 Lutego 2005

  złożyć wraz z wnioskiem o nadpłatę). faktura, duplikat faktury, odliczenie podatku, koszty uzyskania przychodów

 • Faktura VAT za roboty budowlane2 Stycznia 2006

  Jeśli umowa o wykonanie prac budowlanych nie reguluje, kiedy wykonawca ma wystawić fakturę za wykonaną usługę, to w jakim terminie powinna zostać wystawiona faktura (i czy w ogóle musi być (...)

 • Faktura korygująca do nienależycie wykonanej usług26 Marca 2012

  wystawieniem faktury korygującej. Moment ujęcia takiej korekty (a więc zmniejszenie przychodu) zależy od tego, kiedy powstała przyczyna korekty, tzn. czy istniała ona już w chwili wystawienia faktury (...)

 • Zaliczka 100% na towary4 Grudnia 2008

  otrzymałam meble - ale sprzedawca nie wystawił mi zerowej faktury końcowej. Stwierdził, że nie ma takiego obowiązku. Na jakiej podstawie i kiedy mogę zarachować w kol. 10 PKPiR kupione meble? Zgodnie (...)

 • Powstanie obowiązku podatkowego17 Kwietnia 2009

  Prowadząc sklep internetowy dokonuję sprzedaży za pobraniem lub w momencie przedpłaty. Kiedy występuje moment opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, a kiedy podatkiem VAT z tytułu

 • Faktura pro forma po wykonaniu usługi26 Października 2004

  Kiedy w obrocie krajowym wystawiamy faktury pro forma? Czy po wykonaniu usługi mogę najpierw wystawić fakturę pro forma, a po wpłynięciu zapłaty wystawić fakturę VAT? Przepisy prawa nie znają pojęcia

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane