Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przedawnienie roszczenia o zwrot zaliczki16 Marca 2009

  Na podstawie faktury proforma klient dokonał przedpłaty - zaliczki na konto kontrahenta, tytułem dostawy brykietu. Faktura proforma została wystawiona dnia 07.11.2006 r. a data sprzedaży (...)

 • Faktura zaliczkowa i końcowa21 Lutego 2007

  towaru. Kiedy odliczyć VAT od tych faktur? Jak wskazuje się w literaturze (A. Biedacha, Jak dokumentować zaliczkę, Rzeczpospolita z 14 kwietnia 2005 r.), faktura zaliczkowa dokumentuje jedynie (...)

 • Faktura VAT a wezwanie do zapłaty28 Grudnia 2005

  usługi? Czy osoba fizyczna może żądać wystawienia nowej, poprawnej faktury (tzn. z datą, kiedy faktycznie miało miejsce świadczenie usług)? Faktura VAT jest ważnym dokumentem, potwierdzającym (...)

 • Sprzedaż środka trwałego na rzecz osoby fizycznej.30 Maja 2006

  wskazanego rozporządzenia: zarejestrowani podatnicy jako podatnicy VAT czynni, posiadający numer identyfikacji podatkowej, wystawiają faktury oznaczone wyrazami „FAKTURA VAT". Faktura dokumentująca

 • Czas do kiedy można odliczyć podatek VAT8 Lutego 2005

  złożyć wraz z wnioskiem o nadpłatę). faktura, duplikat faktury, odliczenie podatku, koszty uzyskania przychodów

 • Faktura VAT za roboty budowlane2 Stycznia 2006

  Jeśli umowa o wykonanie prac budowlanych nie reguluje, kiedy wykonawca ma wystawić fakturę za wykonaną usługę, to w jakim terminie powinna zostać wystawiona faktura (i czy w ogóle musi być (...)

 • Faktura korygująca do nienależycie wykonanej usług26 Marca 2012

  wystawieniem faktury korygującej. Moment ujęcia takiej korekty (a więc zmniejszenie przychodu) zależy od tego, kiedy powstała przyczyna korekty, tzn. czy istniała ona już w chwili wystawienia faktury (...)

 • Zaliczka 100% na towary4 Grudnia 2008

  otrzymałam meble - ale sprzedawca nie wystawił mi zerowej faktury końcowej. Stwierdził, że nie ma takiego obowiązku. Na jakiej podstawie i kiedy mogę zarachować w kol. 10 PKPiR kupione meble? Zgodnie (...)

 • Powstanie obowiązku podatkowego17 Kwietnia 2009

  Prowadząc sklep internetowy dokonuję sprzedaży za pobraniem lub w momencie przedpłaty. Kiedy występuje moment opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, a kiedy podatkiem VAT z tytułu

 • Faktura pro forma po wykonaniu usługi26 Października 2004

  Kiedy w obrocie krajowym wystawiamy faktury pro forma? Czy po wykonaniu usługi mogę najpierw wystawić fakturę pro forma, a po wpłynięciu zapłaty wystawić fakturę VAT? Przepisy prawa nie znają pojęcia

 • Płatność faktury VAT - wystawienie a doręczenie18 Maja 2010

  wiedzy o tym, kiedy faktura rzeczywiście została wystawiona. Dlatego też naszym zdaniem w braku postanowień umownych należy stosować termin liczony od dnia doręczenia dokumentu. płatność, (...)

 • Przepadek zaliczki18 Sierpnia 2010

  Jak się ma wobec prawa sytuacja kiedy firma A zamówiła towar w firmie B po czym zapłaciła tylko małą cześć (zaliczkę). Firma B na podstawie braku zapłaty nie wydala towaru pomimo, że faktura (...)

 • Najem - księgowanie wydatków zaliczkowych1 Lutego 2010

  , faktura VAT, koszt uzyskania przychodów, wpłata bankowa

 • Przerwanie przedawnienia10 Czerwca 2007

  ;uznania” doszło po upływie terminu przedawnienia, zatem nie ma już czego „przerywać”. przedawnienie, uznanie, niewłaściwe, dorozumiane, faktura, duplikat, podpis, termin

 • Wydatki na remont mieszkania1 Marca 2006

  , faktura, deklaracja, rozliczenie roczne, zeznanie

 • Potrącenie kar umownych z należnościami z faktur25 Września 2007

  , inwestor, wykonawca, inwestycja, faktura, zaliczenie

 • Odliczenie VAT od zakupów na reklamę8 Czerwca 2006

  VAT. Polecamy również artykuł: Kiedy VAT może być kosztem? reprezentacja i reklama, koszty uzyskania przychodów, limit reprezentacji i reklamy, odliczenie podatku naliczonego, faktura wewnętrzna

 • Przedawnienie należności przedsiębiorcy6 Października 2016

  przykładu należność za grudzień 2002 r. przedawni się w styczniu 2006 r. faktura, przedawnienie, termin

 • Zapłata za zaległą fakturę11 Sierpnia 2010

  , do roszczenia sprzedawcy o zapłatę ceny. zapłata, przedawnienie, faktura, wierzytelność, wymagalność

 • Usługi ciągłe opłacone z góry a podatek dochodowy14 Grudnia 2007

  roczna. Proszę o określenie, kiedy powstaje przychód podatkowy w spółce z tytułu usług serwisowych opłaconych za rok z góry, a także kiedy powstaje koszt podatkowy związany bezpośrednio (...)

 • Przedawnienie w stosunkach między przedsiębiorcami31 Lipca 2012

  prowadzących gospodarstwa rolne z tytułu sprzedaży płodów rolnych i leśnych przedawniają się z upływem lat dwóch. Wskazanie w takiej sytuacji wymaga, kiedy przedmiotowa faktura (...)

 • Wadliwie wykonana usługa17 Stycznia 2008

  Państwo dochodzić roszczeń z tytułu gwarancji. Jednakże będą Państwo mogli dochodzić roszczeń z tytułu rękojmi, a faktura VAT będzie dowodem na zawarcie umowy. W ramach rękojmi mogą, więc (...)

 • Podatek VAT a koszty uzyskania przychodu13 Lipca 2006

  uzyskania przychodów. Polecamy również następujący artykuł serwisu e-prawnik.pl: Kiedy VAT może być kosztem? koszty uzyskania przychodu, podatek naliczony, odliczenie podatku VAT

 • Faktura przy sprzedaży ratalnej11 Września 2006

  ratalnej, mimo że sprzedawca nie otrzymał całej zapłaty, ale wydał towar, powstaje obowiązek podatkowy i obowiązek wystawienia faktury obejmujące całą wartość towaru. obowiązek podatkowy, faktura (...)

 • Faktura zaliczkowa a przychód23 Listopada 2005

  przychodem, kiedy stają się wynagrodzeniem za usługę). faktura zaliczkowa, przychód, powstanie obowiązku podatkowego, VAT, CIT, PIT

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane