Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

  • Zwrot kosztów partycypacji od TBS31 Sierpnia 2006

    należy do niego stosować przepisy poprzednie, które zwrotu kwoty partycypacji nie przewidywały. Być może jednak co innego stanowi umowa zawarta przez Pańską mamę z TBS. Niektóre TBS-y (...)

  • Podział prawa najmu5 Marca 2009

    W trakcie postępowania sądowego o podział majątku wspólnego ustalono m.in. wartość prawa najmu mieszkania z TBS. Wnioskodawczyni już nie zajmuje tego mieszkania, uczestnik zamieszkuje (...)

  • Mieszkanie w TBS po rozwodzie4 Czerwca 2007

    cały czas warunki do wynajmowania lokalu mieszkalnego w TBS, dotyczące dochodów. Zgodnie z postanowieniem Sądu Najwyższego z dnia 19 kwietnia 1996 r.; I CRN 55/1996; OSN 1996 r. (...)

  • Regulowanie czynszu w TBS31 Lipca 2002

    Czy po uwolnieniu czynszów (kiedy to nastąpi?) TBS-y będą mogły dyktować dowolne ceny czynszów za mieszkania czynszowe? Zgodnie z art. 28 ustawy o niektórych formach popierania (...)

  • Uszkodzenie mebli przez zalanie mieszkania30 Stycznia 2007

    z informacją o zalaniu i zniszczeniu mebli oraz wyceną kosztów naprawy (wymiany ponieważ meble były nowe). Zarząd TBS ani razu nie ustosunkował się do mojego pisma i nie zamierzać (...)

  • TBS jako developer14 Kwietnia 2006

    jest ukierunkowane na zysk (inaczej w TBS, który buduje na rzecz członków) kończy się wraz z podpisaniem z nabywcą umowy przenoszącej własność mieszkania i po dokonaniu (...)

  • Odpowiedzialność spadkowa obdarowanego15 Stycznia 2004

    sumę zalicza się na należny zachowek lub schedę spadkową. Jeżeli obowiązek rozliczenia się z siostrą z ceny otrzymanej w zamian za sprzedane mieszkanie wynika z powoływanej (...)

  • Mienie przesiedleńcze z Norwegii28 Września 2007

    przypadku ze zwolnienia z VAT, akcyzy, i in. opłat z tytułu mienia przesiedleńczego? Kwestie zwolnienia z należności celnych przywozowych rzeczy wchodzących w skład tzw. "mienia (...)

  • Prawo do korzystania z mieszkania po rozwodzie15 Września 2008

    Kiedy 18 lat temu wychodziłam za mąż, moi teściowie byli już po rozwodzie. Po ślubie zamieszkałam z mężem i półrocznym synkiem w domu teściów, w którym mieszkał wtedy tylko (...)

  • Kaucja na należności z najmu w TBS10 Lipca 2002

    Czy TBS może potrącać z kaucji zwrotnej wpłaconej przez najemcę lokalu mieszkalnego jakieś opłaty za amortyzację mieszkania w chwili rozwiązania umowy najmu? Zawierając umowę (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

    Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

  • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

    Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

  • przemoc psychiczna w domu

    Witam od 10 lat mąż znęca się psychicznie nieświadomie nad rodziną, jaka jest sytuacja kobiety w dzisiejszych sądch w tych sprawach. Oboje grorzą (...)

  • Wysokość alimentów - a dochody ojca

    Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

  • wysokość alimentów

    Witam. Czy ktoś mógłby mi udzielić informacji ile mogą wynosić alimenty na dziewczynkę,która we wrześniu będzie miała 4 latka. Jej tata zarabia (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane