Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  adresatowi (art. 139 § 1 i postanowienie SN z dnia 14 września 2000 r., I PZ 57/00, OSNP 2002, nr 9, poz. 213). (Dolecki H. (red.), Wiśniewski T. (red.), Gromska-Szuster I., Jakubecki (...)

 • Jak zabezpieczyć się przed stratą mieszkania przez długi ojca? 22 Kwietnia 2015

  ujawnienia praw i roszczeń osobistych ciążące na nieruchomości. Na miejsce tych praw powstaje prawo do zaspokojenia z ceny nabycia z pierwszeństwem przewidzianym w przepisach o podziale (...)

 • Zwrot kosztów partycypacji od TBS31 Sierpnia 2006

  należy do niego stosować przepisy poprzednie, które zwrotu kwoty partycypacji nie przewidywały. Być może jednak co innego stanowi umowa zawarta przez Pańską mamę z TBS. Niektóre TBS-y (...)

 • Mieszkanie w TBS po rozwodzie4 Czerwca 2007

  cały czas warunki do wynajmowania lokalu mieszkalnego w TBS, dotyczące dochodów. Zgodnie z postanowieniem Sądu Najwyższego z dnia 19 kwietnia 1996 r.; I CRN 55/1996; OSN 1996 r. (...)

 • Uszkodzenie mebli przez zalanie mieszkania30 Stycznia 2007

  z informacją o zalaniu i zniszczeniu mebli oraz wyceną kosztów naprawy (wymiany ponieważ meble były nowe). Zarząd TBS ani razu nie ustosunkował się do mojego pisma i nie zamierzać (...)

 • Odpowiedzialność spadkowa obdarowanego15 Stycznia 2004

  sumę zalicza się na należny zachowek lub schedę spadkową. Jeżeli obowiązek rozliczenia się z siostrą z ceny otrzymanej w zamian za sprzedane mieszkanie wynika z powoływanej (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii28 Września 2007

  przypadku ze zwolnienia z VAT, akcyzy, i in. opłat z tytułu mienia przesiedleńczego? Kwestie zwolnienia z należności celnych przywozowych rzeczy wchodzących w skład tzw. "mienia (...)

 • Prawo do korzystania z mieszkania po rozwodzie15 Września 2008

  Kiedy 18 lat temu wychodziłam za mąż, moi teściowie byli już po rozwodzie. Po ślubie zamieszkałam z mężem i półrocznym synkiem w domu teściów, w którym mieszkał wtedy tylko (...)

 • TBS jako developer14 Kwietnia 2006

  jest ukierunkowane na zysk (inaczej w TBS, który buduje na rzecz członków) kończy się wraz z podpisaniem z nabywcą umowy przenoszącej własność mieszkania i po dokonaniu (...)

 • Regulowanie czynszu w TBS31 Lipca 2002

  Czy po uwolnieniu czynszów (kiedy to nastąpi?) TBS-y będą mogły dyktować dowolne ceny czynszów za mieszkania czynszowe? Zgodnie z art. 28 ustawy o niektórych formach popierania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • przemoc psychiczna w domu

  Witam od 10 lat mąż znęca się psychicznie nieświadomie nad rodziną, jaka jest sytuacja kobiety w dzisiejszych sądch w tych sprawach. Oboje grorzą (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane