Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Apelacja i kasacja w sprawach o wykroczenia16 Sierpnia 2005

  każdego wyroku sądu pierwszej instancji (Sąd Grodzki). Apelację wnosi się na piśmie w terminie 7 dni od daty otrzymania wyroku wraz z uzasadnieniem. Wniesienie apelacji przed upływem (...)

 • Stwierdzenie niezgodności z prawem orzeczenia27 Stycznia 2006

  wezwałam pisemnie pracodawcę do wypłaty należnej mi odprawy. Pracodawca odmówił wypłaty. Skierowałam sprawę do sądu pracy. Sąd Pracy na rozprawie zasądził należną (...)

 • Ogłoszenie i doręczenie wyroku 3 Września 2008

  zawiadomieniem o wszczęciu egzekucji i wezwanie do dobrowolnego wykonania wyroku, który otrzymał klauzulę wykonalności tj. do wystawienia zmienionego świadectwa pracy. Spółka (...)

 • Odmowa przyjęcia kasacji3 Września 2002

  postępowanie w sprawie przysługuje kasacja do Sądu Najwyższego, chyba że regulacje szczególne stanowią inaczej. Kasacja nie przysługuje jednak w sprawach o prawa majątkowe, (...)

 • Apelacja od wyroku sądu rejonowego21 Marca 2007

  apelacji złożyć wniosek, by apelację rozpoznawał sąd apelacyjny, a nie okręgowy? Czy w sytuacji nie uwzględnienia apelacji będzie przysługiwała kasacja do Sądu Najwyższego. Sąd (...)

 • Wniesienie kasacji26 Stycznia 2005

  odroczenie. W razie zarządzenia dalszej rozprawy, wyrok co do wysokości żądania, jak również rozstrzygnięcie co do kosztów może zapaść dopiero po uprawomocnieniu się wyroku wstępnego. (...)

 • Wniosek o uzupełnienie postanowienia sądu20 Grudnia 2006

  , jeśli w przedmiotowej sprawie przysługuje skarga kasacyjna, tj. gdy roszczenie opiewa na co najmniej 50 tys. zł.   Opisana sytuacja budzi wiele zastrzeżeń co do pracy sądu. (...)

 • Kasacja od wyroku w sprawie karnej26 Września 2007

  znęcanie się w okresie od 1 stycznia do 1 czerwca, a następnie oskarżony ponownie za znęcanie się w okresie od 1 stycznia do 1 sierpnia tego samego roku, to przyjmuje się, że nie zachodzi (...)

 • Zaskarżenie wyroku o alimenty20 Października 2004

  I instancji w sprawie o alimenty służy apelacja do sądu wyższej instancji. Od wyroku sądu rejonowego, który rozpatruje sprawy o alimenty wnosi się apelację do sądu (...)

 • Uczestnictwo w posiedzeniu Sądu Najwyższego11 Lutego 2010

  do wyroku sądu pierwszej instancji, jeżeli wady tego orzeczenia przeniknęły do orzeczenia sądu odwoławczego. Uchylając zaskarżone orzeczenie Sąd Najwyższy przekazuje (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

  Po tym co mnie spotkało uważam że polskie prawo to jedna wielka kpina i bzdura. Jakiś czas temu sprzedałem książkę za 40 zł,kupujący wpłacił (...)

 • Dziewczyny, jakie alimenty na 1 dziecko zasądził sąd od bezrobotnych tatusiów waszych dzieci?

  Bo nie wiem czy warto jest się ciągać po sądach na przykład za 150 zł. miesięcznie, szczególnie interesuja mnie sądy na górnym ślasku, z góry (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • kasacja wyroku

  za jazde pod wplywem alkoholu zostalem skazany na 10 miesiecy ograniczenia wolnosci na 1 2 miesiecy zakaz prowadzenia pojazdów mech. 20 godz pracy na (...)

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane