Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Używanie otwartego ognia w mieście10 Października 2005

  gorącego popiołu i żużla, w miejscu umożliwiającym zapalenie się materiałów palnych albo sąsiednich obiektów oraz w mniejszej odległości od tych obiektów niż 10 m. otwarty ogień, działka (...)

 • Kara za uszkodzenie licznika17 Grudnia 2008

  . Urządzenia nie zostało przez nas uszkodzone, i w żaden sposób nie wpływaliśmy na odczyty licznika. Czy możemy odwołać się od decyzji o nałożeniu kary? Na podstawie art. 57 ust. (...)

 • Nielegalny pobór energii17 Marca 2006

  stanu nie zostaną usunięte. W pytaniu napisał Pan, że liczniki zostały wymienione na nowe. Pozostaje jeszcze przeniesienie linii na zewnątrz budynku. Dopóki nie zostanie to wykonane, zakład (...)

 • Nieterminowe zrealizowanie warunków umowy4 Kwietnia 2002

  . Uprzejmie proszę o informacje na temat możliwości uzyskania od dewelopera odszkodowania. Czy sensowym jest kierowanie sprawy na drogę sądową i jak długo może trwać taka sprawa. Można (...)

 • Zasady potrącania należności z wynagrodzenia1 Kwietnia 2004

  , zaliczki pieniężne udzielone pracownikowi, kary pieniężne, kwoty wypłacone w poprzednim terminie płatności za okres nieobecności w pracy, za który pracownik nie zachowuje prawa do (...)

 • Mediacja w procesie karnym30 Sierpnia 2006

  obecnej oskarżony nie otrzymał jeszcze postanowienia sądu. Czy na tym etapie i w tej sytuacji można wnioskować do sądu o skierowanie sprawy na drogę postępowania pojednawczego, w celu (...)

 • Eksmisja z powodu generalnego remontu23 Maja 2007

  następnej kolejności skieruje Pan sprawę na drogę postępowania sądowego. Najemcy jeżeli są osobami dorosłymi, mającymi pełną zdolność do czynności prawnych wówczas osobiście odpowiadają (...)

 • Obowiązek publikacji przeprosin6 Lipca 2007

  publikacji w dzienniku przeprosin. W przypadku nie wykonania przez Pana obowiązku określonego w wyroku, wierzyciel może skierować sprawę na drogę egzekucyjną. W postępowaniu egzekucyjnym na (...)

 • Uczestnictwo w posiedzeniu Sądu Najwyższego11 Lutego 2010

  zmienić orzeczenie na ich korzyść, jeśli je uchylił lub zmienił na korzyść tego, który wniósł kasację pod warunkiem, gdy takie same względy będą przemawiać za takim (...)

 • Pozew w sprawie wycofania kary nagany11 Maja 2009

  odwoławcza przewiduje sprzeciw pracownika a w razie jego odrzucenia - wystąpienie na drogę sądową. Wniesienie pozwu na podstawie art. 112 § 2 k.p. nie stanowi podstawy do rozwiązania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane