Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Używanie otwartego ognia w mieście10 Października 2005

  gorącego popiołu i żużla, w miejscu umożliwiającym zapalenie się materiałów palnych albo sąsiednich obiektów oraz w mniejszej odległości od tych obiektów niż 10 m. otwarty ogień, działka (...)

 • Co mogę zrobić w sytuacji kiedy ktoś mnie oczernia na blogu? 29 Lipca 2015

  za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.  § (...)

 • Kara za uszkodzenie licznika17 Grudnia 2008

  . Urządzenia nie zostało przez nas uszkodzone, i w żaden sposób nie wpływaliśmy na odczyty licznika. Czy możemy odwołać się od decyzji o nałożeniu kary? Na podstawie art. 57 ust. (...)

 • Co mogę zrobić w sytuacji kiedy zniesławiono moją osobę. 24 Czerwca 2015

  ; 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. 

 • Nielegalny pobór energii17 Marca 2006

  stanu nie zostaną usunięte. W pytaniu napisał Pan, że liczniki zostały wymienione na nowe. Pozostaje jeszcze przeniesienie linii na zewnątrz budynku. Dopóki nie zostanie to wykonane, zakład (...)

 • Nieterminowe zrealizowanie warunków umowy4 Kwietnia 2002

  . Uprzejmie proszę o informacje na temat możliwości uzyskania od dewelopera odszkodowania. Czy sensowym jest kierowanie sprawy na drogę sądową i jak długo może trwać taka sprawa. Można (...)

 • Mediacja w procesie karnym30 Sierpnia 2006

  obecnej oskarżony nie otrzymał jeszcze postanowienia sądu. Czy na tym etapie i w tej sytuacji można wnioskować do sądu o skierowanie sprawy na drogę postępowania pojednawczego, w celu (...)

 • Obowiązek publikacji przeprosin6 Lipca 2007

  publikacji w dzienniku przeprosin. W przypadku nie wykonania przez Pana obowiązku określonego w wyroku, wierzyciel może skierować sprawę na drogę egzekucyjną. W postępowaniu egzekucyjnym na (...)

 • Eksmisja z powodu generalnego remontu23 Maja 2007

  następnej kolejności skieruje Pan sprawę na drogę postępowania sądowego. Najemcy jeżeli są osobami dorosłymi, mającymi pełną zdolność do czynności prawnych wówczas osobiście odpowiadają (...)

 • Pozew w sprawie wycofania kary nagany11 Maja 2009

  odwoławcza przewiduje sprzeciw pracownika a w razie jego odrzucenia - wystąpienie na drogę sądową. Wniesienie pozwu na podstawie art. 112 § 2 k.p. nie stanowi podstawy do rozwiązania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane