Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Podrobienie podpisu. 13 Sierpnia 2015

  , podczas gdy w rzeczywistości tak nie jest. W grę może wchodzić podrobienie całości dokumentu lub tylko jego fragmentu. Podrobieniem będzie więc zarówno podrobienie całego tekstu dokumentu (...)

 • Podpisanie faktury nie swoim nazwiskiem14 Czerwca 2005

  społecznej szkodliwości i zawinienie sprawcy w takim przypadku, a zwłaszcza, gdy nie doszło do powstania szkody majątkowej są mniejsze. podpis, podrobienie podpisu, fałszerstwo, podpisanie (...)

 • Sfałszowanie podpisu pod dokumentem27 Lutego 2012

  Jakie przestępstwo popełnia ten, kto fałszuje podpis pod dokumentem? Podrobienie podpisu, to czyn kwalifikowany z art. 270 Kodeksu Karnego Zgodnie z § 1 tego przepisu: kto w celu użycia za

 • Podrobienie podpisu29 Stycznia 2012

  Jakie są regulacje karne dotyczące podrobienia podpisu na dokumencie? Podrabianie cudzego podpisu na dokumencie stanowi przestępstwo. Karalne jest nie tylko posługiwanie się dokumentem, na któ

 • Sfałszowanie podpisu na deklaracji13 Marca 2002

  § 1, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. podpis, fałszerstwo, prawo karne, kara, przestępstwo, podrobienie podpisu

 • Podrobienie podpisu5 Czerwca 2003

  swojej skardze nie podałem żadnego nazwiska. Jednakże jeden z listonoszy prywatnie założył mi sprawe karną o pomówienie. Zostałem uznany za niewinnego. Czy doszło do naruszenia ze strony Urzędu (...)

 • Podpisanie się czyimś nazwiskiem a zagrożenie karą7 Czerwca 2005

  pamiętam). Pan X przyznaje się do podpisania za mnie FV (bo podpisał ją faktycznie), natomiast nie osiągnął on z tego tytułu żadnych korzyści materialnych , gdyż należność za wykonanie (...)

 • Przedawnienie przestępstwa fałszerstwa dokumentu13 Kwietnia 2006

  dokumencie poprzez podrobienie cudzego podpisu. Sprawca takiego czynu podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Na podstawie art. 101  (...)

 • Dobrowolne poddanie się karze23 Listopada 2005

  . Podejrzenie - podrobienie podpisu na FV . Czy są jakieś ,, warianty '' kar, które podejrzany mógłby zaproponować? Jest jedynym żywicielem rodziny (żona - na wychowawczym, małe dziecko) z (...)

 • Podrobienie podpisu na pełnomocnictwie25 Września 2002

  . 286. § 1kk: kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pomocy!!! Podrobienie podpisu! Opinia grafologa

  Temat: podrobienie podpisu kara Pracowałam jako akwizytor mając 22-23 lata, dla firmy energetycznej, w 2011 roku została podpisana umowa ( do jej akceptacji (...)

 • PODROBIENIE PODPISU !!

  Witam. Ostatnio miałam nieciekawą sytuację (uszkodziłam auto pewnego pana). Dostałam od niego pismo, w którym informuje mnie o okresie zapłaty za (...)

 • podrobienie podpisu

  podrobila podpis mamy i wniosla sprawe o uniewaznienie aktu notarialnego celem osiagnięcia korzyści majątkowej co za to grozi i gdzie to zglosićprosze (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Fałszowanie podpisu

  Witam Co może grozić za podrobienie podpisu członka rodziny na zeznaniu podatkowym? Proszę o szybką odpowiedź. Czy najlepiej się przyznać i zmienić (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane