Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Koncesja na alkohol2 Lutego 2010

  za korzystanie z zezwolenia, to wygaśnięcie tego zezwolenia z przyczyn wymienionych w art. 18 ust. 12 pkt 5 ustawy nie daje podstawy do zwrotu opłaty za niewykorzystany okres". (...)

 • Międzynarodowy transport drogowy rzeczy27 Stycznia 2006

  wykazała żadnych uchybień, tzn. nie została nałożona żadna kara z brak zezwolenia. Natomiast podczas kontroli przez celników mój klient za brak w/w zezwolenia na podstawie art. (...)

 • Zezwolenie na wycinkę drzewa26 Stycznia 2010

  kary za usunięcie drzewa bez zezwolenia jest w obecnym stanie prawnym art. 88 przytaczanej ustawy. Wójt, burmistrz albo prezydent miasta wymierza administracyjną karę pieniężną (...)

 • Sprzedaż alkoholu bez zezwolenia3 Stycznia 2012

  Jaka kara grozi za sprzedaż alkoholu bez zezwolenia W art. 43 ust. 1 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (dalej w.t.p.a.) ustawodawca dokonał penalizacji (...)

 • Kara za prowadzenie inwestycji bez pozwolenia23 Lutego 2006

  przedłużający się czas niezbędny do uzgodnienia projektu, aby ten wkroczył na teren i rozpoczął prace pomimo braku pozwoleń. Kto może zostać ukarany przez urząd za wykonywanie prac bez (...)

 • Wykonywanie czynności bez odpowiedniego nr PKD27 Stycznia 2011

  ustawy). Sankcją za niewypełnienie obowiązku statystycznego, do którego należy wskazywanie nr PKD (co za tym idzie musi on być wskazany w rejestrze) jest kara grzywny (art. 57 ustawy). (...)

 • Brak zezwolenia na prowadzenie domu opieki9 Października 2008

  zezwolenia na prowadzenie w/w działalności. W dniu 15 IX otrzymała pismo od urzędu potwierdzające o wszczęcie procedury uzyskania takiego zezwolenia. Dodatkowo w dniu 22 IX spółka otrzymała (...)

 • Kara porządkowa w postępowaniu podatkowym.11 Czerwca 2013

  wniosek ukaranego - złożony w terminie 7 dni od dnia doręczenia postanowienia o nałożeniu kary porządkowej, uznać za usprawiedliwione niestawiennictwo i uchylić postanowienie nakładające karę. (...)

 • Kara za niezarejestrowaną działalność gospodarczą20 Kwietnia 2007

  lub bez wymaganej koncesji albo zezwolenia, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny. Kara ograniczenia wolności trwa 1 miesiąc. W czasie odbywania kary ograniczenia wolności ukarany: (...)

 • Odroczenie rozprawy a stawiennictwo świadka26 Listopada 2007

  prowadzącego postępowanie albo bez zezwolenia tego organu wydalił się z miejsca czynności przed jej zakończeniem, można nałożyć karę pieniężną w wysokości do 10 000 złotych. Jak (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach (...)

 • WSTYD MI ZA WAS KOBIETY!!

  pomimo iz sama nią jestem...jak mozna wykańczać psychicznie ojca swojego dziecka, i osobe ktorą sie kocha badz kochalo!! mam podobna sytuacje z moim (...)

 • wycinanie drzew bez zezwolenia

  Czy na wycięcie drzew owocowych koło domu należy mieć pozwolenie? Jaka kara grozi za wycięcie bez pozwolenia? Na drzewa owocowe nie trzeba mieć pozwolenia. (...)

 • spożywania i sprzedawania alkoholu

  Cześć! chciałem podzielić się z wami nowo odkrytymi, ale ciekawymi info. Nowe zasady dotyczące spożywania i sprzedawania alkoholu: 1. Na stadionie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane