Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Miarkowanie kary umownej12 Marca 2008

  opóźnieniem świadczenie dłużnika. W sytuacji, gdy kara umowna równa się, bądź zbliżona jest do wysokości wykonanego z opóźnieniem zobowiązania, w związku z którym ją zastrzeżono, (...)

 • Wypłata odszkodowania a koszty uzyskania przychodu7 Czerwca 2006

  nie może więc być kosztem. Kara umowna poniesiona z tytułu odstąpienia od umowy cywilnoprawnej, nawet w sytuacji, gdy odstąpienie wynika z faktu konieczności zawarcia korzystniejszej (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  pracownikowi w związku z powstrzymywaniem się od pracy konkurencyjnej. W przypadku przesłanej nam umowy, ów wynagrodzenie zostało przewidziane. Wprawdzie jest ono minimalne, jednak (...)

 • Odstąpienie od umowy kredytu na zakup kosmetyków. 11 Czerwca 2015

  , bez podania przyczyny, ma prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy, nie ponosząc kosztów związanych z odstąpieniem od umowy (...)

 • Niewykonanie warunków umowy sprzedaży28 Października 2004

  zapłaty kary umownej także wtedy, gdy odstępuje od umowy. Jeżeli w umowie zawarte jest zastrzeżenie o uzupełnieniu odszkodowania, jeśli kara umowna nie pokrywa w całości szkody to (...)

 • Obrona przed żądaniem kary umownej10 Lutego 2006

  nienależyte lub niewykonanie w terminie umowy dotyczące wykonawcy umowy. W jednym z punktów umowy określono, iż termin rozpoczęcia realizacji przedmiotu umowy uzależniony (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  - od dnia wydania przesyłki; 3) szkód niedających się z zewnątrz zauważyć - od dnia protokolarnego ustalenia szkody; 4) zapłaty lub zwrotu należności - od dnia zapłaty, (...)

 • Związanie ofertą, odstąpienie od umwoy29 Maja 2006

  . Zamówienie miało być zrealizowane w terminie trzech tygodni od wysłania przez nas oferty, sprzedający spóźnia się dwa tygodnie. Naszym celem jest odstąpienie od stosunku prawnego z (...)

 • Reklamacja rzeczy ruchomej na podstawie kodeksu cywilnego15 Września 2010

  go reklamował u sprzedawcy. Czego mogę domagać się od sprzedawcy za drugim zgłoszeniem? Mogę od razu odstąpić od umowy, czy muszę czekać na naprawę/wymianę rzeczy? (...)

 • Wysokość kary umownej11 Maja 2010

  kara umowna. Prosimy także o zapoznanie się z treścią artykułu Co to jest kara umowna i kiedy można ją stosować? kara umowna, wysokośc kary umownej, niewykonanie umowy

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

  Witam Państwa, przeprowadzam się teraz do innego miasta i poszukiwałem mieszkania. W końcu udało mi się znaleźć odpowiednie i podpisałem z właścicielem (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Zmiana warunków umowy

  Jeśli regulamin świadczenia usług telakomunikacyjnych jest powołany w treści umowy, czy zmiana regulaminu stanowi wypowiedzenie warunków umowy? Czy (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane