Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Niestawiennictwo świadka na rozprawie10 Kwietnia 2006

  swojej nieobecności, a wezwanie zostało dokonane prawidłowo, wtedy sąd skaże takiego świadka na karę grzywny. W takim wypadku przysługuje świadkowi zażalenie. Ponadto, gdy niestawiennictwo (...)

 • Odpowiedzialność karna skarbowa21 Kwietnia 2006

  osób kontrolujących w żaden sposób tego nie skontrolowała. Żadna z osób nie została przesłuchana w charakterze świadka, a dyrektor departamentu wskazała tylko mnie jako osobę (...)

 • Odroczenie rozprawy a stawiennictwo świadka26 Listopada 2007

  świadomość, że w tym charakterze jest wzywana. W przypadku odroczenia rozprawy sąd powinien co najmniej ustnie poinformować świadka, że jest obowiązany stawić się w (...)

 • Nieusprawiedliwione niestawiennictwo świadka2 Kwietnia 2001

  dysponuje prawem wzywania osób na rozprawy w charakterze świadków. Każda osoba wezwana w ten sposób zobowiązana jest do stawiennictwa w sądzie. W przypadku nieusprawiedliwionego (...)

 • Przesłuchanie świadka9 Listopada 2007

  . Jednakże odmowa zeznań nie jest dopuszczalna w sprawach o prawa stanu, z wyjątkiem spraw o rozwód. W kolejnym artykule kodeks wskazuje m. in, iż w wezwaniu w charakterze (...)

 • Zaoczne złożenie zeznań9 Kwietnia 2010

  przysługuje bezwarunkowe prawo do wzięcia udziału w przedsięwziętej czynności, jeżeli tego zażąda. Wniosek o przesłuchanie w charakterze świadka mógłby być oddalony (...)

 • Odmowa składania zeznań w charakterze świadka4 Czerwca 2002

  ? Zgodnie z art. 261 Kodeksu postępowania cywilnego, nikt nie ma prawa do odmowy zeznań w charakterze świadka, oprócz osób wymienionych w Kodeksie. Stawiennictwo w sądzie (...)

 • Pełnomocnik świadkiem 27 Maja 2009

  w charakterze świadka. „Pełnomocnik strony może być przesłuchany w charakterze świadka. Przyjmuje się jednak na ogół, że pełnomocnik powołany na (...)

 • Niestawiennictwo świadka a zagraniczny urlop11 Lipca 2002

  Czy jeśli dostanę wezwanie do sądu w charakterze świadka zdarzenia i rozprawa będzie przewidziana w terminie, w którym zaplanowałam sobie urlop za granicą, to czy (...)

 • Stawiennictwo świadka w sądzie20 Września 2005

  zeznań w charakterze świadka, z wyjątkiem małżonków stron, ich wstępnych, zstępnych i rodzeństwa oraz powinowatych w tej samej linii lub stopniu, jak również osób pozostających (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach (...)

 • Niestawienie się świadka w sądzie

  Co się stanie jeśli świadek, którego podałam do rozprawy rozwodowej, nie pojawi się w sądzie?Czy zapłacę jakąś karę?Czy zostanie wezwany jeszcze (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane