Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Kara za niezłożenie sprawozdania finansowego19 Maja 2008

  z przepisem 58 § 2 k.k. grzywny nie orzeka się, jeżeli dochody sprawcy, jego stosunki majątkowe lub możliwości zarobkowe uzasadniają przekonanie, że sprawca grzywny nie uiści i nie będzie (...)

 • Uprawnienia instruktora a kara grzywny2 Listopada 2007

  w ruchu drogowym;  została wpisana do ewidencji instruktorów. kara, instruktor jazdy, wykroczenia, zatarcie skazania, termin, upływ, mandat

 • Dobrowolne poddanie się karze23 Listopada 2005

  pracującą i uzyskującą z tego tytułu środki, które mogą zostać przeznaczone na zapłacenie kary grzywny. Kara grzywny wymierzana jest w stawkach dziennych: w liczbie od 10 do 360. (...)

 • Postępowanie karne w stosunku do czynu uznanego wcześniej za wykroczenie9 Stycznia 2012

  miesiąca do 3 lat. W przypadku wykroczenia z art. 86 § 1 Kodeksu wykroczeń przewidziana jest tylko jedna karagrzywny. Grzywna i kara pozbawienia wolności nie są karami tego (...)

 • Konsekwencje niewykonania wyroku7 Marca 2005

  kary grzywny możliwa jest jeszcze inna okoliczność a mianowicie jeżeli egzekucja grzywny okaże się bezskuteczna lub z okoliczności sprawy wynika, że byłaby ona bezskuteczna (brak środków (...)

 • Spowodowanie wypadku po użyciu alkoholu11 Lutego 2011

  zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 (art. 178a kk). Za wykroczenie grozi kara aresztu albo grzywna nie niższa niż 50 zł (art. 87 kw). Poza tym (...)

 • Odpowiedzialność za używanie oleju opałowego2 Lutego 2006

  podatku akcyzowego nie przekracza ustawowego progu przestępstwa skarbowego (pięciokrotność najniższego wynagrodzenia), sprawca czynu zabronionego podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe. Zaś (...)

 • Nieściągalność orzeczonej kary grzywny9 Grudnia 2004

  korzystniejszy dla skazanego przelicznik, niż wynikający z wyroku skazującego. grzywna, grzywny, pozbawienie wolności, kara zastępcza, zamiana kary

 • Skutki podatkowe i karnoskarbowe firmanctwa9 Kwietnia 2006

  § 1 KKS). Kara grzywny może być wymierzona w granicach od jednej dziesiątej do dwudziestokrotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia, chyba że kodeks stanowi inaczej (art. 48 § 1 KKS). firmanctwo

 • Umorzenie kary grzywny25 Czerwca 2010

  grzywny nie zapłacił ani nie ściągnięto jej przymusowo, ani nie było możliwe lub celowe wykonanie grzywny w formach zastępczych.  grzywna, wykonanie kary, umorzenie wykonania, kara, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zapis o karalności

  Jak długo będzie istniał zapis o karalności (kara grzywny) w krk????????? jak sie nie myle 5 lat, chyba ze nie bedziesz karany (a) i bedziesz wnioskowal (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach (...)

 • Jazda samochodem pod wpływem THC - kilka pytan

  Witam. Wczoraj zostalem zatrzymany przez policję w celu kontroli. Policja dała mi narkotest, na podstawie którego wykazane zostało, że rzekomo prowadziłem (...)

 • Kara grzywny - wymazanie z KRK

  Witam Zostałem skazany w 2009r. na karę grzywny w sądzie rejonowym. Oczywiście sprawa karna z art. 63. ust 1 o przeciwidziałaniu narkomanii. Dostałem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane