Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Kara za niezłożenie sprawozdania finansowego19 Maja 2008

  z przepisem 58 § 2 k.k. grzywny nie orzeka się, jeżeli dochody sprawcy, jego stosunki majątkowe lub możliwości zarobkowe uzasadniają przekonanie, że sprawca grzywny nie uiści i nie będzie (...)

 • Konsekwencje niewykonania wyroku7 Marca 2005

  kary grzywny możliwa jest jeszcze inna okoliczność a mianowicie jeżeli egzekucja grzywny okaże się bezskuteczna lub z okoliczności sprawy wynika, że byłaby ona bezskuteczna (brak środków (...)

 • Dobrowolne poddanie się karze23 Listopada 2005

  pracującą i uzyskującą z tego tytułu środki, które mogą zostać przeznaczone na zapłacenie kary grzywny. Kara grzywny wymierzana jest w stawkach dziennych: w liczbie od 10 do 360. (...)

 • Spowodowanie wypadku po użyciu alkoholu11 Lutego 2011

  zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 (art. 178a kk). Za wykroczenie grozi kara aresztu albo grzywna nie niższa niż 50 zł (art. 87 kw). Poza tym (...)

 • Nieściągalność orzeczonej kary grzywny9 Grudnia 2004

  korzystniejszy dla skazanego przelicznik, niż wynikający z wyroku skazującego. grzywna, grzywny, pozbawienie wolności, kara zastępcza, zamiana kary

 • Skutki podatkowe i karnoskarbowe firmanctwa9 Kwietnia 2006

  § 1 KKS). Kara grzywny może być wymierzona w granicach od jednej dziesiątej do dwudziestokrotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia, chyba że kodeks stanowi inaczej (art. 48 § 1 KKS). firmanctwo

 • Czy sąd może umorzyć spłatę grzywny?12 Sierpnia 2016

  wykonania, kara, kara grzywny

 • Kradzież paliwa - wyrok nakazowy 26 Czerwca 2008

  karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. W postępowaniu wszczętym w tym zakresie może zostać wydany wyrok nakazowy, w którym oprócz zasądzenia kary (m. in. grzywny) można (...)

 • Rozłożenie orzeczonej grzywny na raty7 Marca 2001

  takiej osoby ), proponowaną wysokość rat oraz ich ilość. Sąd może rozłożyć spłatę grzywny w ratach na czas nie przekraczający 1 roku . Grzywny nie podlegają oprocentowaniu. grzywna, (...)

 • Dobrowolne poddanie się karze a KRK28 Grudnia 2006

  , wniosek, skazanie, KRK, Krajowy Rejestr Karny, rejestr, zatarcie, usunięcie, dane

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zapis o karalności

  Jak długo będzie istniał zapis o karalności (kara grzywny) w krk????????? jak sie nie myle 5 lat, chyba ze nie bedziesz karany (a) i bedziesz wnioskowal (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach (...)

 • Jazda samochodem pod wpływem THC - kilka pytan

  Witam. Wczoraj zostalem zatrzymany przez policję w celu kontroli. Policja dała mi narkotest, na podstawie którego wykazane zostało, że rzekomo prowadziłem (...)

 • Kara grzywny - wymazanie z KRK

  Witam Zostałem skazany w 2009r. na karę grzywny w sądzie rejonowym. Oczywiście sprawa karna z art. 63. ust 1 o przeciwidziałaniu narkomanii. Dostałem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane