Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dobowy odpoczynek a praca w nocy10 Stycznia 2011

  , w szczególności wystąpienia u pracowników niekorzystnych skutków zdrowotnych w wyniku zagrożeń zawodowych w środowisku pracy lub sposobu wykonywania (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  orzeczeniach: 1. Stopień konkretyzacji zakazu konkurencji po ustaniu stosunku pracy (art. 1012 k.p.) może być różny w zależności od tego, jakie stanowisko pracy zajmował były (...)

 • *Praca powyżej 12 godzin29 Sierpnia 2011

  ewentualnych orzeczeń sądowych w tej materii.   Czas pracy pracowników kolei zatrudnionych w charakterze maszynistów regulują przepisy Kodeksu pracy, (...)

 • W jaki sposób mogę się ochronić przed zwolnieniem z pracy?10 Sierpnia 2015

  niezawarcia porozumienia, o którym mowa w art. 3, przy wypowiadaniu pracownikom stosunków pracy, a także warunków pracy i płacy, stosuje się art. 38 Kodeksu (...)

 • Czy należy mi się odprawa z tytułu likwidacji mojego stanowiska? 16 Kwietnia 2015

  których mowa w art. 73a, lub innej formy pomocy określonej w ustawie; 2) w okresie 6 miesięcy przed zarejestrowaniem w powiatowym urzędzie pracy rozwiązał stosunek (...)

 • Odprawa pieniężna przy porozumienie stron czy rozwiązaniu umowy z uwagi na likwidacje stanowiska? 1 Kwietnia 2015

  się w powiatowym urzędzie pracy - w przypadku wymienionym w ust. 1 pkt 2 i 8; 3) po okresie 180 dni od dnia zarejestrowania się w powiatowym urzędzie pracy - w (...)

 • Ustalanie treści regulaminu wynagradzania17 Sierpnia 2010

  socjalnych, regulaminu pracy, planu urlopów oraz ustalania okresu rozliczeniowego czasu pracy w przypadkach wskazanych w art. 129 par. 2 zdanie drugie i art. 135 par. 2 (...)

 • Wprowadzenie przerwy w pracy10 Stycznia 2005

  została wprowadzona w/w przerwa w pracy, a na który Pan/Pani powołuje się bezpośrednio (art. 141 kodeksu pracy) jest następująca: „Art. 141. § 1. Pracodawca może (...)

 • Czas pracy kierowców4 Lutego 2005

  okresy rozliczeniowe czasu pracy ustala się w układzie zbiorowym pracy lub w regulaminie pracy albo w obwieszczeniu, jeżeli pracodawca nie jest objęty układem (...)

 • Czas pracy pracowników zakładu opieki zdrowotnej2 Kwietnia 2002

  dla przyjętego okresu rozliczeniowego, określających dla poszczególnych pracowników dni i godziny pracy oraz dni wolne od pracy. W wydłużonych rozkładach czasu pracy wymiar czasu (...)

 • Rozkład czasu pracy w sklepie26 Stycznia 2004

  prawa i obowiązki pracodawcy i pracowników związane z porządkiem w zakładzie pracy, powinien ustalać w szczególności: 1) organizację pracy, warunki przebywania na terenie zakładu (...)

 • Treść świadectwa pracy13 Października 2008

  pracownika i jego relacji z pracodawcą? Czy są przepisy, które regulują co wolno i w jakiej formie wpisywać w pkt 6 świadectwa pracy? W świadectwie pracy, oprócz (...)

 • Pracodawca nie chce mnie ponownie zatrudnić.7 Lipca 2015

  pracy, względnie w drodze do pracy lub z pracy, zasiłek przysługuje od pierwszego dnia ubezpieczenia chorobowego (art. 4 ust. 3 pkt 2 oraz art. 84 u.ś.p.u.s.); b) okres pobierania (...)

 • Społeczna Inspekcja Pracy9 Czerwca 2005

  ; kontrolować przestrzeganie przepisów prawa pracy, w tym postanowień układów zbiorowych i regulaminów pracy, w szczególności w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, (...)

 • Dofinansowanie pracownika w firmie.26 Maja 2015

  zakup środków trwałych, urządzeń, maszyn, w tym środków niezbędnych do zapewnienia zgodności stanowiska pracy z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy (...)

 • Czas pracy kierowcy11 Grudnia 2007

  sześciogodzinnego czasu pracy lub bezpośrednio po tym okresie. Pracownikowi wykonującemu pracę w porze nocnej przysługuje dodatek do wynagrodzenia za każdą godzinę pracy w porze (...)

 • Świadectwo pracy - informacje o nagrodach24 Sierpnia 2005

  szczegółowej treści świadectwa pracy oraz sposobu i trybu jego wydawania i prostowania, zgodnie z którym w świadectwie pracy, oprócz informacji określonych w art. 97 § 2 kodeksu (...)

 • Określenie czasu pracy w umowie o pracę25 Stycznia 2005

  jakieś przepisy regulujące określanie czasu pracy w przypadku delegacji? W umowie o pracę mam wpisane miejsce zatrudnienia Warszawa, oraz godziny pracy 8.30-16.30. Delegacje są (...)

 • Przejęcie zakładu pracy - przejęcie zadań25 Czerwca 2008

  pracowników, a także zamierzonych działaniach dotyczących warunków zatrudnienia pracowników, w szczególności warunków pracy, płacy (...)

 • Zmiana czasu pracy14 Grudnia 2007

  czasu pracy? Chcę od nowego roku wprowadzić zmianę czasu pracy od 7 do 19 (od poniedziałku do piątku, a w soboty od 7 do 18. Czy muszę poinformować pracowników na piśmie o zmianie (...)

 • Zostałam zwolniona przez dyrektora szkoły-co mogę zrobić w tej sytuacji? 3 Sierpnia 2015

  do pracy w pierwszej kolejności nauczyciela pozostającego w stanie nieczynnym w razie powstania możliwości podjęcia przez nauczyciela pracy w pełnym wymiarze zajęć (...)

 • Odwołanie w czasie zwolnienia lekarskiego9 Grudnia 2004

  stosunku służbowego w wyniku przejścia zakładu pracy lub jego części na innego pracodawcę i niezaproponowania przez tego pracodawcę nowych warunków pracy i płacy), w którym (...)

 • Nadgodziny i praca w systemie weekendowym18 Maja 2005

  zatrudniani w ramach weekendowego systemu czasu pracy w niepełnym wymiarze. Dopuszczalne jest określenie godzin pracy. Ustalenie systemu czasu pracy weekendowej następuje (...)

 • Czas pracy a delegacja4 Czerwca 2012

  Pracownik zatrudniony w miejscu pracy, np. Łódź. Pracodawca w wyniku swoich potrzeb, w systemie równoważnego czasu pracy, zaplanował w harmonogramie pracę w (...)

 • Regulamin pracy10 Czerwca 2011

  z wejściem w życie regulaminu pracy (jego zmiany) nawet wówczas, gdy nowy regulamin jest mniej korzystny dla pracowników niż regulamin dotychczasowy. Gdyby natomiast system (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • wykroczenia przeciwko prawa pracy

  Witam chcialabym sie dowiedziec gdzie moge zglosic takie sytuacje : w pewnej firmie budowlanej pracownicy pracuja od rana tj 0d godz 6-7 czasem nawet do (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane