Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Koszty uzyskania przychodu przy zbyciu obligacji29 Kwietnia 2005

  W 2003 r. zakupiłem obligacje Skarbu Państwa. Część z nich w 2004 r. została zbyta. Otrzymałem PIT 8C na podstawie którego mam wypełnić zeznanie roczne na formularzu PIT-38. (...)

 • Opodatkowanie dochodów giełdowych19 Lutego 2006

  PIT-38 „Zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w roku podatkowym” (PIT-8C to natomiast informacja o dochodach składana - do końca lutego (...)

 • Dochody nierezydenta z nieruchomości w Polsce24 Maja 2006

  przy tym takie znaczenie, jakie nadaje mu prawo tego Umawiającego się Państwa, na terytorium którego dany majątek jest położony. Określenie to obejmuje w każdym przypadku mienie przynależne (...)

 • Brak poprawnego PIT-11 od pracodawcy6 Marca 2008

  dlaczego ujął w PIT-11 niewypłacone wynagrodzenie. PIT-11, zeznanie roczne, pracownik, pracodawca, umowa o pracę, wynagrodzenie

 • Podatek dochodowy od osób fizycznych11 Kwietnia 2006

  wierszu 5 zeznania: „Inne źródła niewymienione w wierszach od 1 do 4”. PIT-8C, PIT-37, pozostałe przychody, zeznanie roczne, rozliczenie roczne, dofinansowanie, dopłata (...)

 • Korekta oświadczenia majątkowego radnego13 Czerwca 2006

  uwzględnia również zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu w roku podatkowym (PIT) małżonka osoby składającej oświadczenie. W przypadku podejrzenia, że osoba składająca oświadczenie (...)

 • PIT-11 pracownika delegowanego do Danii10 Marca 2009

  podatku zapłaconego za granicą, o okresie pracy za granicą. Oczywiście, jeśli po wystawieniu PIT-11 okazałoby się, iż przychód pracownika nie powinien podlegać opodatkowaniu w Polsce, płatnik

 • Problem z PIT3 Kwietnia 2009

  części podatku. Przy czym składając zeznanie podatkowe po terminie warto załączyć do niego tzw. czynny żal, tj. dodatkowe pismo wyjaśniające złożenie zeznania po terminie (przykładowo (...)

 • Wykonanie obowiązku alimentacyjnego14 Kwietnia 2005

  dochodów jakie ma z pracy za granicą. Efekt jaki chciałbym osiągnąć - udowodnić szwagrowi, że krętactwo i robienie szwindli może być ukrócone i ukarane. Przy tym podważyłbym też wiarygodność (...)

 • Opodatkowanie osoby samotnie wychowującej dzieci20 Listopada 2006

  podatku dochodowego? zeznanie roczne, separacja, rozliczenie wspólnie z małżonkiem, osoba samotnie wychowująca

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Wysokosc alimentow

  Od czego zalezy wysokosc alimentow? Czy jest jakas gorna granica np. w [%] od dochodow? Jakie dochody sa brane pod uwage przy ustalaniu wysokosci alimentow: (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane