Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Podwyższenie alimentów3 Czerwca 2005

  córkę. Gdyby w ocenie sądu, aktualnie osiągane przez Pana dochody stanowiły wartość maksymalną, biorąc pod uwagę aktualne warunki rynku pracy, wówczas można liczyć na obniżenie alimentów (...)

 • Jak przeprowadzić likwidację spółki cywilnej?4 Maja 2015

  wystąpić wypowiadając swój udział na trzy miesiące naprzód na koniec roku obrachunkowego. Przy czym jeżeli w spółce było dwóch wspólników, (...)

 • Czy można wypowiedzieć umowę najmu lokatorowi bez podania przyczyny?19 Maja 2015

  warunki przewidziane dla lokalu zamiennego. 4. Nie później niż na pół roku naprzód, na koniec miesiąca kalendarzowego, właściciel może wypowiedzieć stosunek prawny, (...)

 • Zgoda stron na zmianę ostatecznej decyzji o ustaleniu warunków zabudowy26 Marca 2012

  podlegająca zmianie na podstawie niniejszego przepisu (stronami wówczas byli właściciele nieruchomości sąsiednich względem działki nr 4745/1). W ocenie Sądu, pogląd ten nie zasługuje na (...)

 • KRUS czy ZUS rolnika z działalnością twórczą22 Października 2004

  jako twórca można opłacać składki w KRUS? Czy też może przy tego typu działalności trzeba opłacać tylko ZUS, bez względu na posiadane gospodarstwo rolne. Proszę o podanie podstawy (...)

 • Prawo do wcześniejszej emerytury4 Maja 2004

  emeryturę wcześniej o 5 lat. Jakie zatem trzeba spełnić warunki? Otóż mężczyzna - po osiągnięciu wieku 60 lat, jeżeli ma co najmniej 25-letni okres składkowy i nieskładkowy oraz (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  to nie było możliwe, ustanowi dozorcę, pouczając go o obowiązkach i prawach dozorcy ustanowionego przy zajęciu ruchomości, i odda mu usunięte ruchomości na przechowanie na koszt dłużnika. (...)

 • Czy mogę jeździć na ukraińskich prawo jazdach?4 Sierpnia 2015

  Chciałbym się dowiedzieć czy mogę legalnie poruszać się po polskich drogach na ukraińskich prawo jazdach (bez wymiany na polskie)? Jakie formalności trzeba załatwić? Niniejsza (...)

 • Badanie trzeżwości pracownika9 Sierpnia 2012

  przeprowadzać, jeżeli pracownicy wyrażą na nie zgodę przed rozpoczęciem badania, znają jego cel i wiedzą na czym będzie polegało. W opisanej sytuacji pracownicy zasadniczo wyrazili zgodę, (...)

 • Zatrudnienie syna w jednoosobowej spółce18 Stycznia 2008

  urządzenia przeznaczone do utrzymania wymagań higienicznosanitarnych. W pomieszczeniach ustępów należy zapewnić wymianę powietrza w ilości nie mniejszej niż 50 m3 na godzinę na 1 miskę (...)

 • Płaca minimalna a składniki wynagrodzenia2 Lipca 2010

  wypowiedzenia, świadczenia wyrównawcze wypłacane pracownikom, którzy wskutek wypadku przy pracy lub choroby zawodowej doznali stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu).Do (...)

 • Interes prawny w postępowaniu administracyjnym12 Kwietnia 2005

  postępowania administracyjnego). Na podstawie art. 145 pkt. 4 możliwe jest wznowienie postępowania jeżeli strona (podmiot zainteresowany rozstrzygnięciem) nie brała bez swej winy udziału w postępowaniu. (...)

 • Nabycie własności mieszkania komunalnego15 Listopada 2004

  Czy można nabyć na własność mieszkanie komunalne? Jakie warunki trzeba spełnić, kto może nabyć takie mieszkanie? Mieszkanie komunalne, czyli mieszkanie od gminy. Jest to bowiem (...)

 • Darowizna a zachowek7 Sierpnia 2007

  siostry spłaty zachowku teraz lub w przyszłości? Jeśli tak, jakie warunki muszą być spełnione, żebym mogła wystąpić z takim żądaniem? Jeśli nie to dlaczego? W niniejszej sprawie rozważyć (...)

 • Darowizna mieszkania10 Listopada 2006

  do skorzystania z ulgi przy nabyciu w drodze spadku mieszkania i musiał je sprzedać przed upływem 5 lat od nabycia, ma zaledwie 6 miesięcy na nabycie nowego mieszkania. Przy czym w tym (...)

 • Darowizna a podatek23 Października 2007

  otrzymujemy od jednej osoby).  Jakie warunki trzeba spełnić?  Jak wskazano wyżej, całkowite zwolnienie od podatku będzie następowało pod warunkiem zgłoszenia faktu nabycia (...)

 • Gwarancja i rękojmia dla przedsiębiorcy16 Kwietnia 2009

  gwarancję jeżeli jest zakupiony na fakturę, a później okazuje się że taka klauzula jest. Czy zgodne z prawem jest takie postępowanie producenta? Jakie możliwości żądania naprawy i w jakim (...)

 • Umowa użytkowania lokalu8 Maja 2006

  najmniej za trzy pełne okresy płatności pomimo uprzedzenia go na piśmie o zamiarze wypowiedzenia stosunku prawnego i wyznaczenia dodatkowego, miesięcznego terminu do zapłaty zaległych i bieżących (...)

 • Przejście pracownika ze spółki matki do córki30 Lipca 2004

  wypowiedzeniem. Poza tym pracodawca, z dniem przejęcia zakładu pracy lub jego części, jest obowiązany zaproponować nowe warunki pracy i płacy pracownikom świadczącym dotychczas pracę na (...)

 • Firma kurierska nie chce uznać reklamacji za zniszczony towar. 8 Maja 2015

  dowodowego na tę okoliczność. Bez znaczenia z punktu widzenia osiągnięcia celu, jakim jest zapobieżenie wygaśnięciu roszczenia, jest okoliczność, czy w konsekwencji zgłoszenia zastrzeżeń doszło (...)

 • Koszty działalności w domu30 Listopada 2005

  lokalu, w której jest wykonywana działalność. W taki sposób rozlicza się np. koszty mediów (energii, ogrzewania, wody). Przy wyliczaniu tych kosztów musimy sporządzać tzw. dowody wewnętrzne. Jeżeli (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  , zbyt małe odszkodowanie, niedookreślenie na jaki moment przedmiot działalności jest wiążący w kontekście zakazu konkurencji oraz konieczność wykładania wątpliwości na korzyść pracownika, (...)

 • Zmiana warunków pracy a czasowe powierzenie11 Lutego 2010

  zmieniające (z 3 miesięcznym wypowiedzeniem, bo pracuję ponad 30 lat). Wiem również, że bez względu na to jaką decyzję podejmę (mam na to 1,5 miesiąca) te 3 miesiące mam prawo pracować (...)

 • Brak zgody pracownika na podwyżkę8 Czerwca 2010

  pracodawca dla wprowadzenia zmiana musi sięgnąć do procedury opisanej w art. 42 k.p.. Gdy do tego dojdzie (pracodawca przedstawi na piśmie nowe warunki umowy) pracownik może nie wyrazić na (...)

 • Elementy decyzji o warunkach zabudowy11 Października 2011

  wykazać jakie będzie rzeczywiste zużycie mediów. Chodzi tu o podanie przybliżonej wartości, która pozwoli określić, czy w tym miejscu będzie możliwe zrealizowanie danej inwestycji. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • jak odzyskac dziecko??

  Moj problem polega na tym ,iz jestem zona czlowieka ktory z poprzedniego zwiazku (nie malzenstwo) ma dziecko.Chcielibysmy aby chlopiec byl z nami poniewaz (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

  Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane