Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dotacja gminy na utrzymanie dziecka w przedszkolu16 Grudnia 2010

  udzielania i rozliczania dotacji z uwzględnieniem podstawy obliczania dotacji. W związku z powyższym poziom dotacji na przedszkola niepubliczne w Państwa gminie określany jest przez (...)

 • Dotacje dla niepublicznych przedszkoli28 Stycznia 2012

  gminy przedszkola publicznego, podstawą do ustalenia wysokości dotacji wydatki bieżące ponoszone przez najbliższą gminę na prowadzenie przedszkola publicznego. przedszkola, (...)

 • Budynek przeznaczony na przedszkole12 Listopada 2004

  Czy jakieś przepisy regulują warunki jakie powinny spełniać pomieszczania (budynki) przeznaczone na organizację przedszkola lub szkoły? Jeśli tak, to jakie to przepisy? Jakie (...)

 • Zajęcie dotacji dla przedszkola22 Maja 2006

  dotacja pochodzi z budżetu państwa. Dotacja ta jest dotacją podmiotową, której podstawą przyznania określone ustawy, jest elementem prawa administracyjnego, będącego ze swej natury częścią (...)

 • Dotacja unijna a koszt uzyskania przychodu12 Listopada 2006

  również dotacje, subwencje, dopłaty i inne nieodpłatne świadczenia otrzymane na pokrycie kosztów albo jako zwrot wydatków, z wyjątkiem gdy przychody te związane z (...)

 • Zawieszenie działalności spółki z o.o.22 Listopada 2004

  sądowi rejestrowemu, z jednoczesnym zgłoszeniem wniosku o wykreślenie spółki z rejestru. Księgi i dokumenty rozwiązanej spółki powinny być oddane na przechowanie osobie (...)

 • Dotacje dla zakładu budżetowego od gminy5 Kwietnia 2005

  tego, iż możliwe jest otrzymanie dotacji z budżetu gminy. Mianowicie na podstawie artykułu 117 ustawy o finansach publicznych z budżetu jednostki samorządu terytorialnego mogą być udzielane (...)

 • Refundacja z PFRON przychodem26 Maja 2009

  również dotacje, subwencje, dopłaty i inne nieodpłatne świadczenia otrzymane na pokrycie kosztów albo jako zwrot wydatków, z wyjątkiem gdy przychody te (...)

 • Przedszkole niepubliczne - warunki lokalowe14 Lipca 2008

  z elementów co najmniej nierozprzestrzeniających ognia;  lokal posiada co najmniej dwa wyjścia na zewnątrz, przy czym jednym z nich drzwi lub okno umożliwiające (...)

 • Otwarcie agencji rekrutacyjnej21 Listopada 2005

  Jestem zainteresowany otwarciem agencji rekrutacyjnej na terenie Polski do pracy w Wielkiej Brytanii. Firmę chce założyć razem z obywatelem brytyjskim. Jakie możliwości rejestracji (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane