Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Akt zgonu21 Marca 2005

  urodzenia? Jakie czynności należy wykonać i kto to powinien zrobić, jeśli data urodzenia w Karcie Zgonu a za tym w Akcie Zgonu jest błędna? Akt zgonu co do zasady sporządza (...)

 • Ponowne zawarcie małżeństwa2 Lipca 2007

  Osoba po orzeczonym prawomocnie sądowym rozwodzie zamierza ponownie zawrzeć małżeństwo z tym samym partnerem. Jakie dokumenty, jakie formalności, jaki czas oczekiwania wymagane? (...)

 • Adopcja dziecka siostry i wyjazd za granicę12 Grudnia 2003

  potrzebne, czy można sprawę powierzyć adwokatowi, czy muszę się osobiście stawiać na sprawy, ile to może trwać (jest jakis urzędowo ustalony czas? ilość rozpraw), jakie dokumenty (...)

 • Wypłata świadczenia z tytułu śmierci matki2 Grudnia 2008

  który osoba ta wyraziła zgodę, jakie dokumenty potrzebne do ustalenia odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń lub wysokości świadczenia, jeżeli jest to niezbędne (...)

 • Zgon członka rodziny- formalności8 Czerwca 2007

  zdrowotną nad rejonem, w którym znajdują się zwłoki. Do urzędu stanu cywilnego zgon osoby należy zgłosić najpóźniej w ciągu 3 dni od dnia zgonu. Do zgłoszenia obowiązani (...)

 • Spadek po ojcu28 Marca 2012

  należałoby przedłożyć dowody tożsamości; odpis aktu zgonu spadkodawcy; odpis skrócony Pani aktu urodzenia; odpis skrócony aktu małżeństwa Pani rodziców (...)

 • jakie dokumenty potrzebne do rejestracji spółki jawnej? 15 Czerwca 2015

  Witam, jakie dokumenty potrzebne do rejestracji spółki jawnej? Niniejsza opinia prawna zawiera następujące wzory:  1. wzór umowy spółki jawnej,  2. (...)

 • Karta zgonu21 Marca 2005

  cywilnego. Wymagane dokumenty: wniosek o sprostowanie aktu, odpis zupełny aktu małżeństwa lub aktu urodzenia /w zależności od stanu cywilnego osoby zmarłej. akt zgonu, (...)

 • Zaświadczenie o możliwości zawarcia małżeństwa20 Kwietnia 2006

  Polsce z cudzoziemcem, które określają, jakie dokumenty potrzebne i jaki organ może je wydawać? Przepisy określające, jakie dokumenty potrzebne (...)

 • Dokumentacja niezbędna przy adopcji10 Czerwca 2002

  Jakie dokumenty potrzebne do złożenia wniosku o pomoc w adopcji? Rozumiemy, że chodzi o dokumenty potrzebne do ubiegania się o przysposobienie (...)

 • Spłacanie kredytów po zmarłym ojcu14 Grudnia 2008

  , jeżeli dowody te nie zostały już poprzednio złożone. Jeżeli oświadczenie złożono ustnie, z oświadczenia sporządza się protokół. Tylko te dokumenty niezbędne. spadek, spadkodawca, (...)

 • Warunki i dokumenty w postępowaniu adopcyjnym10 Czerwca 2002

  adoptować, jeżeli tylko spełni powyższe warunki. Jeżeli chodzi o dokumenty potrzebne do ubiegania się o przysposobienie dziecka ( procedurę adopcyjną ) nie ma takiego aktu prawnego, (...)

 • Akty stanu cywilnego w postępowaniu spadkowym17 Września 2007

  ) wówczas zamiast aktu urodzenia powinien dostarczyć odpis aktu ślubu. Fakt śmierci żony nie ma wpływu na to jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku – a więc (...)

 • Stwierdzenie nabycia spadku29 Czerwca 2004

  składać dokumenty o nabycie spadku, w którym Sądzie? Czy muszę dołączyć do wniosku metryki wszystkich osób, dla których zapisy w testamencie? Czy muszę do Sądu udać (...)

 • Zabezpieczenie alimentów na nieruchomości 13 Marca 2008

  innym adresem. A przychodzą do niej pisma sądowe. Jak wygląda skuteczny wniosek o zabezpieczenie alimentów na hipotece nieruchomości, jakie dokumenty potrzebne do (...)

 • Załączniki do pozwu rozwodowego23 Sierpnia 2006

  majątkową. Podział majątku nastąpi pomiędzy stronami. Jakie dokumenty potrzebne wraz z pozwem, aby był komplet dokumentów? Czy zaświadczenie o zarobkach (o dochodach) może (...)

 • Zgon właściciela przedsiębiorstwa12 Kwietnia 2006

  obowiązkowy zwrot dowodu osobistego zmarłej osoby. Obowiązek zwrotu dowodu osobistego ciąży na osobach obowiązanych do zgłoszenia zgonu stosownie do przepisów prawa o aktach (...)

 • Firma windykacyjna a postępowanie spadkowe21 Października 2010

  Mąż zmarł. W bankach długi. Każda firma windykacyjna została powiadomiona. Chcą teraz przesłania aktu zgonu męża . Czy wysłać firmie ten akt zgonu męża? Najprawdopodobniej w przypadku, (...)

 • Zmiana wartości udziałów w spółce z o.o.24 Marca 2010

  posiadał 1% udziałów), tak aby spółka nie była jednoosobowa. Prosiłbym o opisanie procedury przeprowadzenia tych czynności, czyli jakie będą po drodze potrzebne dokumenty i formalności, (...)

 • Odrzucenie spadku - koszty postępowania30 Kwietnia 2006

  (zakładając, że nie miała Pani więcej rodzeństwa). Złożenie oświadczenia o przyjęciu/odrzuceniu spadku u notariusza kosztuje do 20 zł. Udając się do notariusza należy posiadać dowód (...)

 • Taksa notarialna od kupna mieszkania8 Czerwca 2015

  podstawowe: jakie dokumenty mi potrzebne do załatwienia tego wpisu w sądzie i ile to będzie kosztowało? Do dokonania takiego wpisu potrzebne będzie: oświadczenie (...)

 • Ślub z cudzoziemcem - potrzebne dokumenty28 Września 2007

  Jakie dokumenty potrzebne do zawarcia związku małżeńskiego z obcokrajowcem w Polsce? (narzeczony z Niemiec). W celu zawarcia związku małżeńskiego w Polsce, z obywatelem (...)

 • Ślub cywilny z obcokrajowcem i pobyt w Polsce23 Października 2007

  ślubu Dokumenty potrzebne do zawarcia małżeństwa w Polsce wskazuje artykuł Niezbędne formalności do zawarcia małżeństwa oraz artykuł Jakie dokumenty (...)

 • Stwierdzenie nabycia spadku - testament12 Czerwca 2007

  wydziedziczeniu / Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku, czy w oryginałach i w ilu egzemplarzach? Dopuszczalne jest łączenie w jednym wniosku żądania stwierdzenia nabycia spadku (...)

 • Ustalenie kręgu spadkobierców20 Października 2006

  otrzymam je w urzędach? Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku? Zakładamy, że pytanie dotyczy dziedziczenia ustawowego, a więc nie był sporządzany testament. Nie ma prawnego ograniczenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • OBYWATELSTWO NIEMIECKIE.

  Witam! Jestem polakiem i mieszkam na stałę w Polsce. Chciałbym sobie załatwić również obywatelstwo niemieckie (mogę załetwiać ze strony matki (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.