Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odsetki w umowie pożyczki26 Marca 2007

  kwotę pożyczoną oraz odsetki, jednak nie jest napisane, o jakie odsetki chodzi, w jakiej wysokości. Napisane jest też, że w razie opóźnienia w zwrocie pożyczki, pożyczkobiorca zobowiązany (...)

 • Egzekucja komornicza5 Sierpnia 2007

  , przestają być naliczane odsetki tylko od kwot już zapłaconych, tj. odsetki będą naliczane od mniejszej kwoty, więc będą niższe. Można jednak z wierzycielem (nie z komornikiem) negocjować (...)

 • Zbyt wysokie koszty komornicze17 Listopada 2008

  rozszerzenia egzekucji (art. 46 ust. 1 ustawy).Jeśli jednak egzekucja w jej toku ulega umorzeniu na wniosek wierzyciela - komornik nalicza opłatę w wysokości 5 % świadczenia pozostałego do egzekucji.Z (...)

 • Opłata stosunkowa w przypadku umorzenia egzekucji5 Grudnia 2008

  stawek przez nas wskazanych. Komornik ma prawo pobrać opłatę w wysokości 15 % tylko w przypadku wyegzekwowania świadczenia. Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że komornik żadnego świadczenia (...)

 • Odsetki od zobowiązania w walucie obcej13 Grudnia 2005

  Nakaz zapłaty został wydany w EUR. Dokumenty na podstawie których wydana nakaz były w DM. Komornik na tej podstawie nalicza opłaty i odsetki również w EUR. Czy prawidłowo? Odsetki (...)

 • Akt notarialny a egzekucja14 Września 2004

  wynagrodzeniem”. Opłatę tę komornik pobiera również w przypadku umorzenia postępowania na wniosek wierzyciela złożony przed upływem roku od dnia otrzymania wniosku o wszczęcie egzekucji; (...)

 • Informacje od komornika20 Lutego 2007

  poczet odsetek, a potem kwoty głównej długu, czy takie jest moje prawo i nie muszę nikogo o tym zawiadamiać? Czy komornik powinien udzielić mi pełnej informacji, m.in. jakie ruchomości posiada, (...)

 • Określenie wartości wierzytelności2 Lipca 2010

  odsetkami na jakie się strony umówiły. Jeśli strony nie wskazały ich wysokości, lecz podały, że wraz z odsetkami należy domniemywać, że chodzi o odsetki ustawowe. wierzytelność, (...)

 • Ugoda w sprawie spłaty zobowiązania pieniężnęgo12 Marca 2010

  ugodę, a u komornika złożyć wniosek o zawieszenie postępowania egzekucyjnego. Zgodnie bowiem z art. 820 kodeksu postępowania cywilnego komornik na wniosek wierzyciela zawsze zawiesza egzekucję (natomiast

 • Opłata stosunkowa z tytułu bezskutecznej egzekucji15 Lutego 2005

  Skierowałam do komornika wniosek o wszczęcie egzekucji. Komornik umorzył postępowanie, z uwagi na fakt, iż dłużnik w chwili złożenia wniosku już nie żył. Jednocześnie komornik wezwał (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • Bezradność komornika czy mściwość wierzycielki?

  W kwietniu 2003r.komornik zajął mi pobory. Choc alimenty płaciłem regularnie i tylko raz spóźniłem się 1 dzień z ich zapłatą. Było to podstawą (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane