Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ubezpieczenie pracownika oddelegowanego17 Grudnia 2004

  upłynął. Pracownik, jak i pracodawca zobowiązani są do informowania oddziału ZUS o zmianach, jakie zaszły w okresie oddelegowania (gdy oddelegowanie, o które wnioskowano, nie doszło (...)

 • jakie dokumentypotrzebne do rejestracji spółki jawnej? 15 Czerwca 2015

  Witam, jakie dokumentypotrzebne do rejestracji spółki jawnej? Niniejsza opinia prawna zawiera następujące wzory:  1. wzór umowy spółki jawnej,  2. wszystkie (...)

 • Jak przeprowadzić likwidację spółki cywilnej?4 Maja 2015

  sporządzić i przekazać do ZUS następujące dokumenty: - ZUS ZUA (lub ZUS ZZA) - zgłoszenia wszystkich osób podlegających ubezpieczeniom, w tym pracowników (...)

 • Darowizna na rzecz syna17 Kwietnia 2015

  należy dołączyć do formularza zgłoszeniowego SD-Z2. Jeśli dojdzie do złożenia oświadczenia o darowiznie w formie aktu notarialnego, wtedy nie ma konieczności zgłaszania jej (darowizny) (...)

 • Rodzinna spółka cywilna15 Grudnia 2005

  formalnie przeprowadzić wystąpienie ze spółki? Jakie dokumenty potrzebnedo zakończenia działalności? Kogo i jakim trybie należy o zmianach powiadomić? Wspólnik spółki (...)

 • Ubezpieczenie w KRUS a wynajem lokali20 Grudnia 2016

  ;ra musi zostać wcześniej zarejestrowana w ewidencji działalności gospodarczej. Ponadto do specjalnego formularza zgłoszeniowego do ZUS trzeba dołączyć zaświadczenie o nadaniu (...)

 • Podważanie zasadności podwyżki wynagrodzenia za pracę przez ZUS wydział zasiłków7 Marca 2005

  ZUS zakwestionował wysokość mojego wynagrodzenia jakie zostało wpisane w aneks do umowy o pracę (umowa na czas nieokreślony od dnia 01-03-2001 r.). Wraz z podwyżką wynagrodzenia został (...)

 • Zawieszenie działalności spółki z o.o.22 Listopada 2004

  W jaki sposób należy zawiesić działalność spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, jakie dokumenty należy sporządzić oraz gdzie należy zgłosić zawieszenie działalności spółki z (...)

 • Darowizna a podatek23 Października 2007

  od podatku nabycie własności rzeczy lub praw majątkowych przez małżonka, zstępnych, wstępnych, pasierba, ojczyma, macochę oraz rodzeństwo. Oznacza to, iż zwolnienie, w porównaniu do osób zaliczonych (...)

 • Rejestracja bazy danych w GIODO6 Maja 2015

  administratora danych lub w obecności osoby upoważnionej do przetwarzania danych osobowych. II. 1. W systemie informatycznym służącym do przetwarzania danych osobowych stosuje się mechanizmy (...)

 • Wezwanie do dostarczenia deklaracji ZUS DRA26 Listopada 2007

  Otrzymałem z ZUS wezwanie do dostarczenia dokumentów ZUS DRA z roku 2000 i 2001 w ciągu 7 dni. Nie jestem w stanie dotrzeć do nich i nie mam pewności czy jeszcze się zachowały. (...)

 • Kontrola ZUS5 Marca 2007

  ZUS może być aż tak szeroki? Jakie dokumenty jestem zobowiązany przedstawić na żądanie? I w jaki sposób powinienem dopilnować rzetelności w zakresie dokumentacji samej kontroli (zarówno (...)

 • Renta rodzinna5 Maja 2006

  się do Sądu Okręgowego w Lublinie, który wyrokiem z dn. 03.03.2005 r. przyznał mi prawo do renty rodzinnej od dn. 01.08.2001 r. do 31.03.2006 r. Od wyroku tego ZUS złożył apelację, (...)

 • Wniosek o wcześniejszą emeryturę4 Maja 2007

  ? Czy złożone już wcześniej dokumenty /w trakcie załatwiania renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy wystarczą ? Czy kwota bazowa do obliczeń będzie przyjmowana z tamtego (...)

 • Sposób zarachowania wpłat na zaległe składki ZUS22 Sierpnia 2007

  sytuacja, w której zapłacona byłaby należność główna, a pozostawałyby do zapłacenia odsetki. Zgodnie z wyrokiem NSA z dnia 30 stycznia 2002 r., I SA/Łd 410/2000 Przepisy dotyczące naliczania (...)

 • Nadpłata wynikająca z formularza PIT-40A/11A10 Marca 2005

  zostanie wykazana w poz. 115 zeznania PIT-37. nadpłata, ZUS, PIT-40A/11A, organ rentowy

 • Odwołanie członka zarządu30 Grudnia 2004

  Jakie dokumenty (np. akt notarialny, itp.) są potrzebne do zmiany decyzją właściciela Prezesa Zarządu w sp. z o.o. oraz gdzie takie informacje powinny być zgłoszone (np. KRS, US, (...)

 • Adopcja dziecka siostry i wyjazd za granicę12 Grudnia 2003

  potrzebne, czy można sprawę powierzyć adwokatowi, czy muszę się osobiście stawiać na sprawy, ile to może trwać (jest jakis urzędowo ustalony czas? ilość rozpraw), jakie dokumenty (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii28 Września 2007

  użytku zwolnione są od podatku, jeżeli zostały zgłoszone do procedury dopuszczenia do obrotu przed upływem 12 miesięcy od dnia przybycia osoby przesiedlającej się na terytorium kraju na pobyt (...)

 • Dokumentacja niezbędna przy adopcji10 Czerwca 2002

  Jakie dokumentypotrzebne do złożenia wniosku o pomoc w adopcji? Rozumiemy, że chodzi o dokumenty potrzebne do ubiegania się o przysposobienie dziecka. (...)

 • Podstawa umorzenia zaległych składek ZUS5 Lipca 2004

  możliwe aż do momentu urodzenia dziecka. Postępowanie ZUS było więc naszym zdaniem prawidłowe. składki ZUS, zaległości, należności, umorzenie, ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie

 • Zmiana danych KRS10 Września 2007

  posiada zezwolenie na pobyt (stały, czasowy, obywatela EOG), a także oświadczenie, iż nie posiada obywatelstwa polskiego, numeru PESEL oraz że: ma pełną zdolność do czynności prawnych (...)

 • Konsekwencje niepłacenia składek ZUS17 Października 2007

  Prowadzę jednoosobową działalność, jednakże nie płacę składek ZUS. Jakie konsekwencje ze strony ZUS mogą mi grozić? Jak wynika z art. 6 ust. 1 pkt 5 ustawy o systemie ubezpieczeń (...)

 • Karta E-10120 Lutego 2009

  przejęli funkcję płatnika składek ZUS na podstawie rozporządzenia europejskiego, w związku z tym firma zagraniczna została odciążona od obowiązków płatnika składek ZUS. Czy pracownicy (...)

 • Dokumenty potrzebne do wypłaty odszkodowania29 Lipca 2004

  uprawnionego z umowy ubezpieczenia, jakie dokumentypotrzebne do ustalenia odszkodowania. Przepisy nie określają, jakie mogą to być dokumenty. Nie można zatem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.