Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Jak zabezpieczyć się przed długami ojca? 27 Maja 2015

  odpowiedzialności odpada, jeżeli spadkobierca podstępnie nie podał do inwentarza przedmiotów należących do spadku albo podał do inwentarza nieistniejące długi. Jeżeli (...)

 • Dziedziczenie po ojcu udziału w mieszkaniu30 Czerwca 2005

  nieograniczone czasowo? Jakie są jego skutki? Co do podatku od spadku, to oczywiście nie płaci się go w razie złożenia oświadczenia o odrzuceniu spadku. Jeżeli spadek zostanie (...)

 • Podstawa wpisu do KW odziedziczonej nieruchomości19 Sierpnia 2004

  , ewentualnie jakie inne dokumenty będą potrzebne? Postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku ma bardzo duże znaczenie. Śmierć spadkodawcy oznacza, że nastąpiło przejście praw (...)

 • Odrzucenie spadku - koszty postępowania30 Kwietnia 2006

  zrzec się praw do spadku po rodzicach na rzecz mojej siostry. Czy mój mąż, jeżeli zrezygnuję z mojej części spadku, będzie miał prawo do spadku po moich (...)

 • Spadek po ojcu28 Marca 2012

  potwierdzenie, iż dziedziczą każda po ½ udziału w spadku. W postępowaniach tych nie są przydzielane spadkobiercom poszczególne przedmioty należące do spadku po (...)

 • Uregulowanie spraw spadkowych po rodzicach22 Października 2012

  spadkobierców. Podczas postępowania sąd bada z urzędu, czy w skład spadku wchodzi gospodarstwo rolne, ponieważ gospodarstwo rolne w momencie otwarcia spadku zarówno po matce, (...)

 • Postępowanie w sprawach spadkowych6 Grudnia 2005

  oraz cioci. W postanowieniu o stwierdzeniu nabycia spadku po cioci sąd oznaczy jakie udziału przysługują poszczególnym spadkobiercom. Do nich zostaną zaliczeni rodzeństwo (zależy (...)

 • Stwierdzenie nabycia spadku29 Czerwca 2004

  składać dokumenty o nabycie spadku, w którym Sądzie? Czy muszę dołączyć do wniosku metryki wszystkich osób, dla których są zapisy w testamencie? Czy muszę do Sądu udać (...)

 • Spłacanie kredytów po zmarłym ojcu14 Grudnia 2008

  jest jednoznaczny z prostym przyjęciem spadku. Brak oświadczenia spadkobiercy w powyższym terminie jest jednoznaczny z prostym przyjęciem spadku. Jednakże gdy spadkobiercą jest osoba nie mająca (...)

 • Rozstrzygnięcie sprawy spadkowej25 Października 2005

  opisu sytuacji wynika, że nie rozstrzygnięta jest prawdopodobnie jeszcze sprawa spadku po dziadku. Konieczny jest więc także wniosek do sądu o stwierdzenie nabycia spadku po (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane