Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Adopcja dziecka siostry i wyjazd za granicę12 Grudnia 2003

  zagranicznej, związanej z adopcją dzieci polskich z przemieszczeniem poza granice kraju, wymagane dokumenty: - Wniosek rodziców do Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Warszawie/ podanie o przysposobienie (...)

 • Pobyt obcokrajowca w Polsce2 Grudnia 2008

  uzasadniać ubieganie się o udzielenie zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony.Jeżeli Pana/Pani zięć przebywa za granicą wniosek o udzielenie zezwolenia na zamieszkanie na (...)

 • Prawo do wychowania i opieki nad dziećmi14 Listopada 2006

  Żona za moją zgodą wyjechała wraz z dziećmi na wakacje do rodziny poza granice kraju. Dzieci są małoletnie, ale posiadają własne paszporty. Po kilku miesiącach pobytu za granicą (...)

 • Zgoda na wyjazd dziecka za granicę27 Maja 2008

  na wyrobienie dziecku dowodu osobistego (albo paszportu).Ojciec dzieci jest uczestnikiem w takiej sprawie, dzieci - nie. Opłata od wniosku wynosi 40 zł. zgoda, sąd opiekuńczy, wyjazd, za (...)

 • Dokumenty potrzebne do podziału gruntu18 Sierpnia 2006

  Jestem właścicielem działki X. Chcę dokonać podziału tej działki między dwie moje siostry. Jakie dokumenty muszę dostarczyć do geodety, żeby dokonać podziału? Na pewno jakaś mapa, (...)

 • Ustalenie granic nieruchomości13 Marca 2008

  naniesione wyrysy działek, wynika z nich, że sąsiad postawił kiedyś swój dom na mojej działce, na powierzchni 4 metrów - to samo dotyczy budynków gospodarczych. Obecnie rolnik ten chce budować (...)

 • Zgoda na zagraniczny wyjazd dziecka24 Czerwca 2003

  oczywiście chcę zabrać dziecko. Moje pytanie - w jaki sposób w takiej sytuacji mogę uzyskać zgodę sądu na ten wyjazd? Czy wystarczyłaby zgoda ojca dziecka na piśmie? Wyrok dotyczący (...)

 • Wyjazd za granicę - obowiązek meldunkowy21 Czerwca 2007

  ludności i dowodach osobistych, osoba, która wyjeżdża za granicę na okres dłuższy niż 2 miesiące, jest obowiązana zgłosić swój wyjazd oraz powrót właściwemu ze względu na (...)

 • Zgoda rodzica na pobyt dziecka za granicą25 Marca 2005

  (udzielam zgody na wydanie paszportu tylko na wyjazd wakacyjny). Inną natomiast kwestią jest decydowanie o miejscu zamieszkania dziecka. Tu rodzic niepozbawiony władzy rodzicielskiej ma (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  wypowiedzieć najpóźniej na trzy miesiące naprzód na koniec kwartału kalendarzowego; gdy czynsz jest płatny miesięcznie - na miesiąc naprzód na koniec miesiąca (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane