Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Samochód wykupiony z leasingu11 Grudnia 2006

  , art. 14 ust. 2 pkt 1 lit. a i b oraz art. 24 ust. 2 ustawy o PIT). W zasadzie sprzedaż samochodu używanego wcześniej przez przedsiębiorcę nie będzie podlegała podatkowi od czynności (...)

 • Sprzedaż kilku działek rolnych a podatek3 Kwietnia 2007

  kupnie działek. Czy urząd ma prawo naliczyć mi jakiś podatek? Jeśli tak, to jaki? Czy ja powinienem np. w ciągu 14 dni zgłosić do US jakąś deklarację itp.? Notariusz twierdzi w ten sposób, (...)

 • Sprzedaż nieruchomości a zwolnienie od 10%podatku5 Czerwca 2006

  to, że część domu, która została nabyta przez Pańską ciocię w drodze spadku, jest wolna od podatku dochodowego i zwolnienie to jest zupełnie niezależne od tego, czy przychód (...)

 • Sprzedaż mieszkania i cele mieszkaniowe19 Stycznia 2009

  . a) lub lit. e) ustawy o PIT stanowi, iż wolne od podatku dochodowego są  przychody uzyskane ze sprzedaży nieruchomości i praw majątkowych określonych w art. 10 ust. 1 pkt 8 (...)

 • Podatek od sprzedaży nieruchomości18 Lutego 2009

  dokonane przed upływem pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie lub wybudowanie. Jeżeli sprzedaż nastąpi przez tą datą, to zgodnie z art. 28 ust. (...)

 • Podatek od sprzedaży nieruchomości w działalności16 Marca 2007

  sprzedaży towarów i usług opodatkowanych podatkiem od towarów i usług za przychód z tej sprzedaży uważa się przychód pomniejszony o należny podatek od towarów i usług (art. (...)

 • Rozdzielność majątkowa a ulga na kasę mieszkaniową1 Grudnia 2005

  zdaniem, że ustanowienie rozdzielności majątkowej nie będzie miało skutków podatkowych w zakresie ulgi w PIT na oszczędzanie w kasie mieszkaniowej. kasa mieszkaniowa, ulgi, oszczędzanie, PIT, (...)

 • Darowizna dla fundacji18 Lipca 2007

  rodzaje?, Umowa leasingu w prawie cywilnym  Podatek od spadków i darowizn obciąża jedynie osoby fizyczne. Oznacza to, że np. nabycie własności rzeczy przez zasiedzenie podlega podatkowi (...)

 • Podatek od sprzedaży mieszkania16 Grudnia 2011

  szczególności zgodnie z art. 30e wskazanej ustawy od dochodu z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw określonych w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a-c podatek dochodowy (...)

 • Dochody nierezydenta z nieruchomości w Polsce24 Maja 2006

  zakresie podatku dochodowego należy składanie deklaracji na zaliczkę miesięczną na podatek dochodowy od osób fizycznych - PIT-5. Deklarację składa się w terminie do dnia 20 każdego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane