Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dochody nierezydenta z nieruchomości w Polsce24 Maja 2006

  zakresie podatku dochodowego należy składanie deklaracji na zaliczkę miesięczną na podatek dochodowy od osób fizycznych - PIT-5. Deklarację składa się w terminie do dnia 20 każdego (...)

 • Odsetki od pożyczki a podatek14 Listopada 2005

  kapitałów pieniężnych (art. 17 ust. 1 pkt 1 ustawy o PIT). Od uzyskanego przychodu, jakim jest kwota otrzymanych odsetek, pobiera się zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości (...)

 • Darowizna dla bratanka28 Stycznia 2008

  osób fizycznych (art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zwanej dalej ustawą o PIT). Najprostszym sposobem uniknięcia podatku dochodowego jest (...)

 • Najem lokalu użytkowego poza działalnością30 Stycznia 2006

  źródła przychodów w podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 10 ust. 1 pkt 6 i 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). W konsekwencji przychody i koszty z najmu rozlicza (...)

 • Przychód ze sprzedaży mieszkania6 Października 2005

  nieruchomości i praw majątkowych określonych w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a)-c):  a) w części wydatkowanej nie później niż w okresie dwóch lat od dnia sprzedaży:  (...)

 • Darowizna na rzecz syna17 Kwietnia 2015

  to jednostronne oświadczenie woli, które staje się skuteczne z chwilą określoną w art. 61 § 1 k.c.. Z oczywistych względów stosowanie art. 898 § 2 k.c. jest zbyteczne (...)

 • Likwidacja działalności a środki trwałe5 Czerwca 2007

  . a)-c) - przed upływem pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie lub wybudowanie, a innych rzeczy - przed upływem pół roku, licząc od końca miesiąca, (...)

 • Amortyzacja wynajmowanego mieszkania22 Maja 2008

  stratę, czy muszę uiszczać comiesięcznie zaliczkę? Najem jako odrębne źródło przychodów wymieniony jest w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób (...)

 • Pomoc publiczna przedsiębiorcom14 Października 2010

  zastrzeżeniem art. 14-16, art. 17 ust. 1 pkt 6 i 9, art. 19 i art. 20 ust. 3, są otrzymane lub postawione do dyspozycji podatnika w roku kalendarzowym pieniądze i wartości pieniężne (...)

 • Ulga budowlana a brak porozumienia małżonków13 Grudnia 2006

  zeznanie PIT-37 wraz z PIT-D do swojego US, kserokopie PIT-D wysyłam listem poleconym do swojej małżonki, która go nie odbiera - list wraca. Dzień później dostaje e-mail od małżonki, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane