Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Okres ochronny przed emeryturą2 Czerwca 2005

  Pani te wymagania istnieje dla Pani okres ochronny od 51 roku życia. Jeśli nie, okres ochronny zacznie obowiązywać w wieku 56 lat. emerytura, okres ochronny, zakaz (...)

 • Ochrona pracownika w wieku przedemerytalnym2 Grudnia 2004

  regulacja odnosi się do samego wypowiedzenia umowy o pracę. Stojąc na takim stanowisku nie ma znaczenia, jaki jest okres wypowiedzenia, czyli termin, z którym następuje rozwiązanie stosunku (...)

 • Ochrona emerytalna a wypowiedzenie pracy15 Stycznia 2014

  węższy niż np. kobiet w ciąży. Jeżeli więc wypowiedzenie umowy o pracę nastąpiło przed wejściem pracownika w okres ochronny, i dopiero w trakcie biegu okresu wypowiedzenia pracownik (...)

 • Ochrona i świadczenia przedemerytalne4 Lipca 2008

  jest objęta jest pracownica w wieku od 56 do 60 lat. Nie jest natomiast objęty ochroną przedemerytalną okres 4 lat przed nabyciem prawa do wcześniejszej emerytury. Są też (...)

 • zwolnienia grupowe a ochrona przedemerytalna2 Grudnia 2011

  . Tym samym niedopuszczalne jest wypowiedzenie umowy o pracę, a dopuszczalne jest wypowiedzenie warunków pracy i płacy. W przypadku restrukturyzacji takie wypowiedzenie polega zazwyczaj na

 • Rejestracja wzoru przemysłowego29 Kwietnia 2002

  obejmujący opis tego wzoru, rysunek oraz zawarte w zgłoszeniu fotografie i próbki materiału włókienniczego. Opis ochronny wzoru przemysłowego jest udostępniany osobom trzecim i podlega rozpowszechnianiu (...)

 • Okres ochronny a wcześniejsza emerytura26 Stycznia 2010

  tego wieku (a nie do 60 lat jak to jest w zasadach ogólnych)? W poprzednim stanie prawnym okres ochronny dla osób w wieku przedemerytalnym wynosił 2 lata (przed 1 czerwca 2004 (...)

 • Ograniczenia stosowania przepisów o umowach na czas określony.7 Września 2009

  terminie wskazanym w umowie.2. Umowa o pracę na czas określony została zawarta przed dniem wejścia w życie ustawy a termin jej zakończenia upływa przed dniem 31. grudnia 2001 r. - zgodnie z (...)

 • Opodatkowanie dochodów z nieruchomości12 Września 2006

  dochodowego od jego zbycia, musi być jego właścicielem do końca roku 2011. W przypadku sprzedaży mieszkania przed upływem tego terminu sprzedający jest zobowiązany zapłacić zryczałtowany (...)

 • Wcześniejsza emerytura dla przedsiębiorcy15 Marca 2004

  emerytura możliwa jest tylko w przyapdku osób, które posiadają status pracowników (są przcownikami tuż przed emeryturą), przepis bowiem brzmi: "ubezpieczeni urodzeni przed dniem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane