Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zasiedzenie i dział spadku17 Kwietnia 2008

  dziadka. Sąd na razie wydał postanowienie o ogłoszeniach w prasie. 1. Czy ma jakieś znaczenie, że wcześniej wnuczka złożyła pozew o dział spadku?Przeczytałem, że wniosek o (...)

 • Czy mogę domagać się odszkodowania za linie wysokiego napięcia? 28 Lipca 2015

  , wedle którego gdy zakład energetyczny był uprawniony na podstawie przepisów ustawy z dnia 28 czerwca 1950 roku o powszechnej elektryfikacji wsi i osiedli do założenia na (...)

 • Czy sąsiad może zasiedzieć moją działkę? 17 Czerwca 2015

  wypadku, gdy polega na korzystaniu z trwałego i widocznego urządzenia. Przepisy o nabyciu własności nieruchomości przez zasiedzenie stosuje się odpowiednio.  Czym jest jednak (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  określi, w drodze rozporządzenia, szczegółowy tryb postępowania w sprawach o opróżnienie lokalu, lub pomieszczenia albo o wydanie nieruchomości, mając na względzie ochronę (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  Jestem zatrudniony w pewnej firmie transportowej. Mam podpisaną umowę o pracę na czas nieokreślony. Musiałem również podpisać umowę o zakazie konkurencji na okres 6 miesięcy (...)

 • Spadek a zasiedzenie nieruchomości29 Kwietnia 2009

  mieszkanie na kwotę 402 tys. zł. Moje pytanie brzmi: czy mogę starać się w sądzie o przyznanie mi praw do mieszkania przez zasiedzenie bez żadnych spłat na rzecz mojej siostry (...)

 • Przesunięcie granicy nieruchomości24 Grudnia 2004

  kolejności spowoduje, że Sąd stwierdzi, iż ta część nieruchomości należy do powiatu. O stanie prawnym własności decyduje wpis do księgi wieczystej, chyba że jest niezgodny z rzeczywistością (...)

 • Zasiedzenie własności a spadkobranie29 Lipca 2002

  dowody obciążające spadkobiercę ubiegającego się o zasiedzenie? W sprawie nie jestem stroną ponieważ zostałem wezwany tylko jako zainteresowany. Zasiedzenie jest jednym ze (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  wniosku o przywrócenie terminu może być wydane na posiedzeniu niejawnym. Bardzo ważny jest tutaj §3 zacytowanego przepisu stanowiący, iż z wnioskiem o przywrócenie (...)

 • Spadek po samoistnych posiadaczach - zasiedzenie28 Kwietnia 2009

  uzyskania przez mnie współwłasności w tym przypadku i czy jest możliwa? Rodzice byli samoistnymi posiadaczami, ale ja na tej działce nie mieszkam. Mieszka mój brat. Nie jest ona niczyją (...)

 • Dziedziczenie a zasiedzenie gospodarstwa rolnego13 Maja 2009

  spadkuWniosek o stwierdzenie nabycia spadku na podstawi ustawyWniosek o stwierdzenie zasiedzeniaDziedziczenie gospodarstwa rolnego przed ogłoszeniem wyroku Trybunału Konstytucyjnego (wyrok (...)

 • Droga konieczna - ustanowienie, zmiana służebności15 Czerwca 2007

  zasiedzenie służebności. Warunkiem jest tu korzystanie z trwałych i widocznych urządzeń, przez określony okres czasu (20 lat gdy posiadacz służebności korzystał z drogi w dobrej (...)

 • Zasiedzenie udziału28 Maja 2004

  posiadacza samoistnego. W przedstawionym stanie faktycznym mowa jest o zarządzie nieruchomością. Zarząd może być wykonywany w imieniu własnym i na własną rzecz lub w imieniu osób (...)

 • W jaki sposób mogę się ochronić przed zwolnieniem z pracy?10 Sierpnia 2015

  podstawie umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony, nie jest możliwe rozwiązanie przez pracodawcę Pani umowy o pracę w okresie urlopu macierzyńskiego na podstawie wypowiedzenia (...)

 • Darowizna - problem z nieuregulowaną własnością3 Października 2008

  się o tym dowiedzieć).  Ostateczna decyzja wydana na podstawie ustawy z dnia 26 października 1971 r. o uregulowaniu własności gospodarstw rolnych, stwierdzająca nabycie własności (...)

 • Zasiedzenie na współwłasność12 Maja 2003

  wydzielona), to nie orzeknie o zasiedzeniu na rzecz 2 osób w sytuacji, gdy nieruchomość znajdowała się we współposiadaniu 3 osób. Rozstrzygnięcie jednoznacze nie jest jednak możliwe (...)

 • Zasiedzenie działki22 Listopada 2005

  Czy jeśli spadkobiercy mają stwierdzenie nabycia spadku, to zasiedzenie trzeciej działki jest konieczne, aby założyć księgę wieczystą? Jeśli tak, to jak może przebiegać sprawa o (...)

 • Przesunięcie słupa telekomunikacyjnego na działce. 16 Czerwca 2015

  Pańskiej działce jest przedsiębiorstwo telekomunikacyjne. Należy zastanowić się jeszcze, jak długi okres czasu upłynął od posadowienia słupa na Pana działce. Jest to o (...)

 • Zasiedzenie17 Września 2010

  wieczystej albo zaświadczenie o stanie prawnym wynikającym ze zbioru dokumentów. Obowiązkiem wnioskodawcy w sprawie o zasiedzenie własności nieruchomości jest również (...)

 • Spadek a zasiedzenie13 Grudnia 2006

  potencjalnych spadkobierców. Nie ma to wpływu na zasiedzenie. Postanowienia o stwierdzaniu nabycia spadku nie wskazują osobę spadkobiercy, a nie skład masy spadkowej. Jeśli Pani jest (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża? 13 Lipca 2015

  do świadczeń za okres od wytoczenia powództwa o rozwód lub o separację. W konsekwencji wszystkich roszczeń (zarówno alimentów na siebie, jak i na (...)

 • Służebność czerpania wody6 Czerwca 2012

  podstawie art. 292 k.c. należy stwiedzić, iż przepisy dotyczące nabycia nieruchomości przez zasiedzenie stosuje się odpowiednio do zasiedzenie ograniczonego prawa rzeczowego jakim jest (...)

 • Posiadanie samoistne jako przesłanka zasiedzenia19 Lutego 2004

  jak o własną)? Chodzi o sprawę zasiedzenia. Przez zasiedzenie może nabyć prawo własności tylko posiadacz samoistny. Ale czy ktoś poza tym, że dba o budynek jak o własny (...)

 • Zniesienie współwłasności7 Lipca 2006

  spadkowa jest klarowna (np. po zmarłym dziedziczyła żona i jego dzieci, żadna z tych osób nie zmarła, żadna nie odrzuciła spadku), to naszym zdaniem możliwe jest pominięcie postępowania (...)

 • Ubezpieczenie pracownika oddelegowanego17 Grudnia 2004

  Pracownik zatrudniony w Polsce na umowę o pracę zostaje przez firmę oddelegowany na okres 12 miesięcy do pracy w Centrali w Czechach (w Pradze). Jak powinnam rozliczać jego wynagrodzenie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Zasiedzenie

  Na zasadzie umowy ustnej (w zamian za pralkę, lodówkę itp. w latach 82 ) przez 18 lat uzytkujemy wjazd, gdzie 3/4 ziemi i jest wlasnością sąsiada. (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.