Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Uzupełnienie zachowku25 Kwietnia 2008

  następującymi materiałami:Zachowek - kto jest uprawniony i w jaki sposób to uprawnienie jest realizowane?,Jak obliczyć wysokość zachowku?,Żądanie zachowku od obdarowanego (...)

 • Zachowek od darowizny2 Lutego 2009

  pieniężnej potrzebnej do uzupełnienia zachowku. Jednakże obdarowany jest obowiązany do zapłaty powyższej sumy tylko w granicach wzbogacenia będącego skutkiem darowizny. Jeżeli obdarowany (...)

 • Pozbawienie uprawnionego zachowku1 Lipca 2011

  dochodzenia zachowku, jest skorzystanie z przepisów dotyczących zrzeczenie się dziedziczenia (art. 1048 k.c.). Zrzeczenie się dziedziczenia jest to umowa zawarta pomiędzy (...)

 • Wysokość zachowku24 Marca 2010

  , negocjacje prowadzone są równolegle jaki sposób mogę zabezpieczyć swoje interesy, godząc się na tę transzę zachowku? Zachowek stanowi prawo podmiotowe, którego elementem jest (...)

 • Trudność ze spłatą zachowku3 Sierpnia 2010

  zachowku na raty. Jak jednak wskazuje Pan w stanie faktycznym, uprawniony do zachowku (wierzyciel) nie jest skłonny do takich ustępstw. Jeżeli nie ma możliwości porozumienia się stron, (...)

 • Roszczenie o zachowek19 Czerwca 2008

  - kto jest uprawniony i w jaki sposób to uprawnienie jest realizowane?,Jak obliczyć wysokość zachowku?,Żądanie zachowku od obdarowanego - opinia prawna,Zachowek od (...)

 • Termin do zapłaty zachowku6 Grudnia 2006

  informację, że mam jej wypłacić te pieniądze jak najszybciej. Jaki termin (czas) mam na zapłacenie jej zachowku? Jak mam pokwitować taką transakcję? Kwestia wymagalności roszczenia (...)

 • Właściwy sąd cywilny w sprawie dochodzenia zachowku23 Stycznia 2011

  Jaki sąd cywilny, według przepisów Kodeksu postępowania cywilnego, jest właściwy w sprawie dochodzenia zachowku? W sprawach o zachowek, właściwy będzie odpowiednio sąd rejonowy, (...)

 • Przedawnienie roszczenia o zachowek28 Marca 2007

  jaki sposób to uprawnienie jest realizowane?. Kwestie te są uregulowane w art. 991 – 1011 kodeksu cywilnego. Niestety z opisu sytuacji wynika, iż roszczenie o zachowek przedawniło się, (...)

 • Odmowa wszczęcia postępowania - wznowienie20 Maja 2009

  posiedzeniu postanowił odmówić wszczęcia dochodzenia w tej sprawie. Czy jest możliwość odwołania się od tej decyzji do Prokuratury nadrzędnej względem Prokuratury Rejonowej oraz jaki (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • jaki jest czas dochodzenia zachowku?

  ile musi upłynac czasu zeby staranie sie o zahcowek bylo przedawnione? czy np to ze rodzina ukrywala smierc zeby opuznic informacje o podziale majatku (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

  Odpowiedź jest prosta - bo nie muszą i to w majestacie prawa. Jak to wygląda? Sąd przyznaje alimenty. Tatuś się na nie godzi. Nawet płaci przez (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane