Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Uzupełnienie zachowku25 Kwietnia 2008

  następującymi materiałami:Zachowek - kto jest uprawniony i w jaki sposób to uprawnienie jest realizowane?,Jak obliczyć wysokość zachowku?,Żądanie zachowku od obdarowanego (...)

 • Zachowek od darowizny2 Lutego 2009

  pieniężnej potrzebnej do uzupełnienia zachowku. Jednakże obdarowany jest obowiązany do zapłaty powyższej sumy tylko w granicach wzbogacenia będącego skutkiem darowizny. Jeżeli obdarowany (...)

 • Pozbawienie uprawnionego zachowku1 Lipca 2011

  dochodzenia zachowku, jest skorzystanie z przepisów dotyczących zrzeczenie się dziedziczenia (art. 1048 k.c.). Zrzeczenie się dziedziczenia jest to umowa zawarta pomiędzy (...)

 • Wysokość zachowku24 Marca 2010

  , negocjacje prowadzone są równolegle jaki sposób mogę zabezpieczyć swoje interesy, godząc się na tę transzę zachowku? Zachowek stanowi prawo podmiotowe, którego elementem jest (...)

 • Trudność ze spłatą zachowku3 Sierpnia 2010

  zachowku na raty. Jak jednak wskazuje Pan w stanie faktycznym, uprawniony do zachowku (wierzyciel) nie jest skłonny do takich ustępstw. Jeżeli nie ma możliwości porozumienia się stron, (...)

 • Roszczenie o zachowek19 Czerwca 2008

  - kto jest uprawniony i w jaki sposób to uprawnienie jest realizowane?,Jak obliczyć wysokość zachowku?,Żądanie zachowku od obdarowanego - opinia prawna,Zachowek od (...)

 • Termin do zapłaty zachowku6 Grudnia 2006

  informację, że mam jej wypłacić te pieniądze jak najszybciej. Jaki termin (czas) mam na zapłacenie jej zachowku? Jak mam pokwitować taką transakcję? Kwestia wymagalności roszczenia (...)

 • Obliczanie wartości darowizn w stosunku do czasu ich dokonania13 Lipca 2011

  W jaki sposób oblicza się wartość darowizn przy ustalaniu wysokości zachowku? Czy będą to ceny z czasu dokonania darowizny czy obliczania zachowku? Istotnym przepisem dotyczącym zasad (...)

 • Odmowa wszczęcia postępowania - wznowienie20 Maja 2009

  posiedzeniu postanowił odmówić wszczęcia dochodzenia w tej sprawie. Czy jest możliwość odwołania się od tej decyzji do Prokuratury nadrzędnej względem Prokuratury Rejonowej oraz jaki (...)

 • Darowizna mieszkania dla wnuczki a spadek14 Listopada 2008

  ;rki roszczeń o zachowek ze strony spadkobierców, jest ich wydziedziczenie, czyli pozbawienie prawa do zachowku. darowizna, spadek, dziedziczenie ustawowe, zachowek, spółdzielcze własnościowe

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • jaki jest czas dochodzenia zachowku?

  ile musi upłynac czasu zeby staranie sie o zahcowek bylo przedawnione? czy np to ze rodzina ukrywala smierc zeby opuznic informacje o podziale majatku (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane