Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Miarkowanie kary umownej12 Marca 2008

  pieniędzy i nie ukrywam, że nie mam takiej kwoty, aby moim klientom ją zwrócić. Dodam, że nie mamy podpisanego żadnego aneksu do umowy o przedłużenie prac w tym budynku. Czy kara (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  nie jest przedawniony. Mając na uwadze powyższe należy uznać, że roszczenie w momencie wniesienia powództwa przez PKP nie było przedawnione. Również obecnie sam nakaz zapłaty (...)

 • Warunki i zasady wydania kopii aktu oskarżenia30 Października 2006

  prezesa sądu, by dowiedzieć się oficjalnie, jaka jest faktyczna sytuacja oskarżonego ojca i jaka kara mu grozi? Omawianą kwestię regulują przepisy kodeksu postępowania karnego. Art. (...)

 • Dowód zakupu towaru10 Maja 2005

  takiego pisemnego potwierdzenia następuje wyłącznie na żądanie kupującego. Zawarcie umowy ustnej i tak rodzi po stronie sprzedawcy wydanie paragonu lub ewentualnie faktury. Na takim paragonie (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  tym szerokie określenie zakazu zapewne było konieczne. Nie zmienia to jednak faktu, iż wydaje się, że ustalone odszkodowanie jest zbyt małe. W przepisach wskazuje się na minimalne wynagrodzenie, (...)

 • Spowodowanie wypadku po użyciu alkoholu11 Lutego 2011

  zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 (art. 178a kk). Za wykroczenie grozi kara aresztu albo grzywna nie niższa niż 50 zł (art. 87 kw). Poza (...)

 • Nagana dla pracownika na zwolnieniu lekarskim30 Marca 2012

  związku z tym nie możemy wręczyć mu należnej nagany. Czy można wręczyć pracownikowi znajdującemu się na zwolnieniu lekarskim naganę poprzez pocztę polską listem poleconym za potwierdzeniem (...)

 • Wydanie przedmiotu dzierżawy przez dzierżawcę29 Czerwca 2004

  będzie w szczególności kara umowna, którą winien Pan jest zapłacić nowemu dzierżawcy. Jeżeli poprzedni dzierżawca nie chce opuścić obiektu ani wydać stosownych dokumentów, może Pan (...)

 • Kradzież paliwa - wyrok nakazowy 26 Czerwca 2008

  Państwa była kradzież paliwa. Przepis art. 119 kw przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny za popełnione wykroczenie. Kara jaka została orzeczona w wyroku nakazowym (...)

 • Potrącenie premii a kara upomnienia27 Października 2010

  przewidują 3 rodzaje kar dyscyplinarnych: a) kara upomnienia b) kara nagany c) kara pieniężna Wymieniony katalog ma charakter zamknięty, co oznacza, że pracodawca nie może stosować (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane