Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Prowadzenie auta pod wpływem alkoholu16 Lipca 2008

  , orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów. Oczywiście kary i stopień prawnokarnej oceny będą wyższe, jeżeli w wyniku prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu nastąpił wypadek, na skutek (...)

 • Zakłócanie ciszy nocnej przez sąsiada11 Lutego 2012

  grzywny.§ 2 przewiduje typ kwalifikowany tego wykroczenia: jeżeli czyn określony w § 1 ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu, środka (...)

 • Pokwitowanie zatrzymania prawa jazdy8 Grudnia 2005

  W dniu 6 grudnia 2005 roku zatrzymano mi prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu ponieważ alkomat wskazał 0,30, policja zabrała mi prawo jazdy wydając na tę okoliczność (...)

 • Prowadzenie pojazdu po zabraniu prawa jazdy 17 Września 2010

  zostałem zatrzymany do kontroli (byłem trzeźwy). Za jazdę bez uprawnień zabranych prawomocnym wyrokiem zostałem skazany na grzywnę i wyrok 2 lata na 5 lat za niestosowanie się do wyroku (...)

 • Kara za głośną muzykę10 Sierpnia 2007

  chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Podżeganie i pomocnictwo są karalne. Kara (...)

 • Zagrożenie karą za przestępstwo zniewagi11 Września 2002

  Jaka wysokość grzywny lub jaka kara ograniczenia wolności może zostać zasądzona za czyn określony w art. 216 p.1 kk ? Zgodnie z art. 216. § 1 kk. kto znieważa inną osobę (...)

 • Miarkowanie kary umownej12 Marca 2008

  pod uwagę również sposób określenia kary umownej – za każdy dzień zwłoki. Ponadto, "jeżeli kara umowna należy się za zwłokę w spełnieniu całego świadczenia, (...)

 • Dobrowolne poddanie się karze1 Grudnia 2011

  Czy można skorzystać z dobrowolnego poddania się karze w przypadku popełnienia przestępstwa prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu? Na etapie postępowania przygotowawczego zastosowanie (...)

 • Wypadek drogowy jako wypadek przy pracy9 Sierpnia 2016

  ubezpieczonemu, który, będąc w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających lub substancji psychotropowych, przyczynił się w znacznym stopniu do spowodowania wypadku. Spowodowanie

 • Prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu7 Listopada 2011

  Jaka kara jest przewidziana za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu? Art. 87 § 1 Kodeksu wykroczeń przewiduje karę grzywny nie niższą niż 50 zł albo karę aresztu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • jazda bez prawa jazdy

  witam mam skończone 15 lat, czasem z moim znajomym ( który posiada auto i prawo jazdy) jeżdżę po drogach publicznych, oczywiście taki prawie w ogóle (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • jazda po alkoholu

  miałem 0.1mg alkoholu, to jest chyba 0.21 promila; co mi grozi ? czy ktoś wie czy mam się poddać dobrowolnie karze czy nie ? co mnie czeka w najlepszym (...)

 • Jazda pod wpływem alkoholu

  Witam Mam pytanie Jadąc samochodem uderzyłem w drzewo Byłem pod wpływem alkoholu 2,52 promila w wydychanym powietrzu. Jechałem sam o godzinie 4 rano (...)

 • Przedawnienie wyroku

  Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane