Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zniewaga za pomocą internetu5 Czerwca 2002

  Kto odpowiada i jaka kara grozi za komentarze wpisywane przez internautów do sondy internetowej utworzonej na stronie www? Jeśli pytanie jest natury ogólnej np. o funkjonowanie jakiejś (...)

 • Spowodowanie wypadku po użyciu alkoholu11 Lutego 2011

  zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 (art. 178a kk). Za wykroczenie grozi kara aresztu albo grzywna nie niższa niż 50 zł (art. 87 kw). Poza (...)

 • Zawieszenie postępowania karnego27 Marca 2006

  par.1 kk. Z którego paragrafu jestem oskarżony i jaka grozi mi kara z tego tytułu? Sprawa została wytoczona o przestępstwa określone tak w art. 286 par. 1 kk, jak i art. 284 par 1 kk. (...)

 • Podrobiony podpis23 Marca 2006

  czyn ten jest objęty mianem przestępstwa. Co w takiej sytuacji zrobić? Gdzie złożyć powinniśmy zawiadomienie o przestępstwie? Ile mamy czasu na złożenie zawiadomienia o przestępstwie? Jaka kara (...)

 • Warunki i zasady wydania kopii aktu oskarżenia30 Października 2006

  prezesa sądu, by dowiedzieć się oficjalnie, jaka jest faktyczna sytuacja oskarżonego ojca i jaka kara mu grozi? Omawianą kwestię regulują przepisy kodeksu postępowania karnego. (...)

 • Sprzedaż alkoholu bez zezwolenia3 Stycznia 2012

  Jaka kara grozi za sprzedaż alkoholu bez zezwolenia W art. 43 ust. 1 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (dalej w.t.p.a.) ustawodawca dokonał penalizacji (...)

 • Kara porządkowa w postępowaniu podatkowym.11 Czerwca 2013

  Jaka kara grozi za niestwienie się na wezwanie organu podatkowego wydane w trybie art. 155 ordynacji podatkowej? Niezastosowanie się do wezwania organu podatkowego może spowodować (...)

 • Wydobywanie kopalin z działki rolnej bez koncesji13 Czerwca 2006

  jest zabronione. Jaka kara grozi za wydobywanie kopalin bez koncesji i kto odpowiedzialny jest za egzekwowanie kar? Złożem kopaliny jest takie naturalne nagromadzenie minerałów (...)

 • Oplucie funkcjonariusza publicznego a kara grzywny12 Lipca 2011

  Jaka kara grozi za oplucie policjanta? Zgodnie z art. 226 § 1 kodeksu karnego:kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku (...)

 • Niespłacenie kredytu a przywłaszczenie mienia21 Kwietnia 2004

  Czy z powodu zaciągniętego i niespłaconego kredytu w banku można zostać oskarżonym z art. 284 par. 2 KK? Jaka grozi za to kara - kredyt 10 tys. zł Pieniądze uzyskane w ramach (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • jazda bez prawa jazdy

  witam mam skończone 15 lat, czasem z moim znajomym ( który posiada auto i prawo jazdy) jeżdżę po drogach publicznych, oczywiście taki prawie w ogóle (...)

 • jazda po alkoholu

  miałem 0.1mg alkoholu, to jest chyba 0.21 promila; co mi grozi ? czy ktoś wie czy mam się poddać dobrowolnie karze czy nie ? co mnie czeka w najlepszym (...)

 • Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane