Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wystąpienie wspólnika ze spółki cywilnej23 Stycznia 2006

  wspólnicy. Jeśli nazwisko występującego ze spółki wspólnika znajduje się w nazwie spółki, trzeba pamiętać o aktualizacji zgłoszenia rejestracyjnego (VAT-R). Oczywiście konieczna będzie też (...)

 • Zgłoszenie nowego adresu firmy19 Marca 2007

  firmy? Czy grożą mi jakieś konsekwencje (np. karno-podatkowe), jeżeli nie dokonam ewentualnie wymaganych zgłoszeń, jak również jeżeli dokonam je dopiero po kilku miesiącach? Czy mogę (...)

 • Odpowiedzialność po zbyciu udziałów11 Października 2007

  o żadnych przestępstwach czy przestępstwach skarbowych, bo prezes nie działał na szkodę firmy tylko na dobro firmy. Proszę o podanie artykułów mówiących o tym co można zrobić, a czego (...)

 • Firma na fakturze17 Marca 2004

  informacji na temat firmy można znaleźć w poradzie "Firma, czyli oznaczenie przedsiębiorcy". działalność gospodarcza, przedsiębiorca, firma

 • Ustalanie treści regulaminu wynagradzania17 Sierpnia 2010

  uwzględni lub nie, albo jednolitego stanowiska. 5. Gdzie znajdę wzór dokumentu o nazwie - Jednolite stanowisko z.z? Czy może się znaleźć w tym dokumencie zapis mówiący o wyjaśnieniu i interpretacji (...)

 • Nazwa firmy a odejście wspólnika spółki cywilnej13 Września 2005

  podkreślić, iż w spółce osobowej w skład firmy obowiązkowo musi wchodzić nazwisko wspólnika. Skoro zatem wspólnik występuje ze spółki i – jak wynika z przedstawionego stanu faktycznego (...)

 • Adres na fakturach VAT31 Maja 2007

  na fakturach podaję wyłącznie adres prowadzenia działalności gospodarczej, nazwę firmy, imię i nazwisko oraz numer NIP? Czy w przypadku popełniania błędu taki stan skutkuje sankcjami i jakimi? (...)

 • Spółka z o.o. i spółka jawna pod jedną firmą4 Lipca 2003

  o.o. o nazwie X, nastąpiło przekształcenie isteniejące spółki jawnej o nazwie X na spółkę z o.o. X. Istaniałyby wtedy dwie spółki X z o.o. w tym samym mieście. Czy sąd zarejestruje przekształconą (...)

 • Zakres obowiązków pracownika4 Maja 2004

  bardzo proszę o odpowiedź na następujące pytania: 1.Czy pracodawca miał prawo, pozostawić osobę koordynatora na stanowisku p.o. Kierownika po moim powrocie do pracy? Jeśli tak, to proszę (...)

 • Dochód z zagranicy7 Listopada 2008

  Skarbowego w Warszawie, 03-719 Warszawa, ul. Jagiellońska 15. Zasady zgłaszania do ubezpieczeń oraz rozliczania i opłacania składek są takie, jak u pracodawców mających siedzibę w Polsce. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane