Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Sprzedaż rzeczy przez wspólnika na rzecz spółki19 Czerwca 2006

  ze sprzedaży tylko w sytuacji, gdy sprzedaje on komputer, który kupił w przeciągu ostatniego półrocza. Jeżeli jednak komputer został kupiony wcześniej, to po stronie sprzedawcy nie wystąpi przychód

 • Wymogi formalne dotyczące faktur19 Kwietnia 2006

  zakupu, jak i sprzedaży widniały imiona obu małżonkow. Czy po wyrejestrowaniu błędnym jest odliczanie VAT z faktur zakupu, na których nadal widnieją oba imiona wraz z nazwiskiem? Firma nadal (...)

 • Egzekucja komornicza z majątku fundacji24 Maja 2005

  pokrzywdzenia przyszłych wierzycieli. A właśnie taki przypadek tutaj zachodził. Zamiar pokrzywdzenia musi wystąpić po stronie spółki. Spółka działa przez swoje organy, zatem zamiar pokrzywdzenia (...)

 • Poprawne określenie wystawcy weksla20 Września 2004

  wystawiony zarówno na firmę jak i na właściciela firmy. Należy to na wekslu zaznaczyć. Podpisuje go i tak właściciel a gdy firma posiada osobowość prawną podpisują taki weksel osoby uprawnione (...)

 • Rękojmia za wady fizyczne rzeczy15 Października 2007

  okien po powzięciu informacji o wystąpieniu wad fizycznych rzeczy. Nowe zasady gwarancji przy sprzedaży konsumenckiej prawo cywilne, umowa sprzedaży, rękojmia, gwarancja, terminy, sprzedaż konsumencka

 • Zbycie udziałów w spółce z o.o.3 Lipca 2007

  nie stanowi inaczej, dopuszczalne jest zbycie udziału lub obciążenie go zastawem albo użytkowaniem. Może ono jednak nastąpić tylko po wpisaniu spółki do rejestru albo po zarejestrowaniu podwyższenia

 • Przechowywanie dokumentacji szkoleń BHP pracownika30 Września 2004

  Firma zatrudniająca 18 pracowników, nie zatrudnia specjalisty od spraw BHP. Szkolenia pracowników wykonuje firma zewnętrzna. Szkoleniowiec z poprzedniej firmy po przeprowadzonym szkoleniu przekazywał

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii29 Marca 2006

  Dyrektywa VAT, wewnątrzwspólnotowe nabycie nowego środka transportu, środek transportu, samochód, auto, inne państwo członkowskie UE, Unia Europejska, WE, przedsiębiorca, zwrot VAT, zwolnienie

 • Import towarów z Chin17 Maja 2006

  -prawnik.pl: Podstawowe prawa i obowiązki osób względem prawa celnego Jak podróżny dokonuje zgłoszenia celnego? Jak ustalić wartość celną?  Powtórna kontrola celna u podatnika Zasada (...)

 • Amortyzacja po utworzeniu s.c. przez małżonków23 Lipca 2006

  przepisami wartość początkowa środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych powinna być ustalona w wysokości wartości początkowej określonej w ewidencji małżeńskiej firmy. Także (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane