Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii28 Września 2007

  "normal place of residence" użyte w przedmiotowym rozporządzeniu Rady (EWG) nr 918/83, przetłumaczone jako "miejsce zamieszkania" oznacza "zwykłe miejsce zamieszkania". Przez (...)

 • Określenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego19 Stycznia 2007

  Pana miejsce zamieszkania, jeżeli jest nim miejscowość w Polsce, o której Pan wspomina, to prawidłowo składa Pan zeznanie. Jeżeli natomiast, Pana miejsce zamieszkania znajduje (...)

 • Dochody kapitałowe uzyskane za granicą16 Stycznia 2007

  informacji trudno jest ustalić miejsce zamieszkania. Niemniej, jeżeli tych wskazanych czynników czyli powiązań gospodarczych, osobistych w Polsce Pan nie ma to należy stwierdzić że ma Pan (...)

 • Ulga na Internet a miejsce zamieszkania28 Lutego 2006

  meldunkowym, którego niespełnianie grozi karą grzywny. ulga na Internet, Internet, miejsce zamieszkania, podatek dochodowy, odliczenie od dochodu

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  jak wygląda komorniczy zakup mieszkania - przedstawimy jak krok po kroku wygląda procedura oraz jakie kroki w sprawie należy podjąć. Wskażemy również jak postąpić jeżeli w (...)

 • Opodatkowanie dochodu uzyskanego za granicą (USA)7 Kwietnia 2006

  informacje IFT-1/IFT-1R? Niemniej, dochody wynikające z informacji IFT-1/ IFT-1R o wysokości przychodu (dochodu) uzyskanego przez osoby fizyczne niemające w Polsce miejsca zamieszkania, (...)

 • Jak zabezpieczyć się przed stratą mieszkania przez długi ojca? 22 Kwietnia 2015

  . na rzecz każdoczesnego właściciela nieruchomości, jak to ma miejsce przy służebnościach gruntowych). Jak wskazano w doktrynie, „służebność osobista może być ustanowiona (...)

 • Rozliczanie się z podatku w Polsce22 Stycznia 2007

  prowadzone w interesie publicznym, lecz przede wszystkim w celu osiągnięcia korzyści materialnych prywatnie przez określoną osobę lub osoby. Zatem, jeśli np. uznać, że dany pracownik akademicki (...)

 • Dane przedsiębiorcy - osoby fizycznej24 Lipca 2012

  poinformował mnie, że urzędy gmin nie wydają już odpisów tak jak kiedyś.Jak wierzyciel może podać w pozwie adres zamieszkania dłużnika-przedsiębiorcy, jeśli (jak twierdzi pracownik (...)

 • Stawka VAT przy zakupie oprogramowania z zagranicy11 Października 2006

  osobowości prawnej oraz osoby fizyczne będące usługobiorcami usług świadczonych przez podatników posiadających siedzibę lub miejsce zamieszkania albo pobytu poza terytorium (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane