Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Darowizna a podatek23 Października 2007

  majątkowych dowiedział się po upływie terminu, w którym zobowiązany był zgłosić nabycie. W takim przypadku, aby zwolnienie przysługiwało, nabywca winien zgłosić te rzeczy lub prawa majątkowe (...)

 • Dochody nierezydenta z nieruchomości w Polsce24 Maja 2006

  Skarbowego w Bydgoszczy; w województwie lubelskim - Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie; w województwie lubuskim - Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w (...)

 • Likwidacja spółki cywilnej małżonków30 Maja 2006

  gospodarczą mają obowiązek aktualizowania danych objętych zgłoszeniem identyfikacyjnym przez dokonanie zgłoszenia aktualizacyjnego do właściwego naczelnika urzędu skarbowego nie później (...)

 • Potwierdzenie nadania numeru NIP26 Stycznia 2006

  skierować do urzędu? Zgodnie z art. 13 ust. 4 ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników, na wniosek podatnika naczelnik urzędu skarbowego, który (...)

 • Brak nr VAT-UE a stawka 0 proc. VAT5 Czerwca 2006

  : przed dniem dokonania pierwszej wewnątrzwspólnotowej dostawy. Potwierdzenie tego faktu należy do naczelnika urzędu skarbowego, często otrzymanie potwierdzenia przeciąga się w czasie, (...)

 • Złożenie świadczenia do depozytu sądowego19 Marca 2009

  chciałabym jeszcze raz wezwać dłużnika do zapłaty. Mam jednak problem ze wskazaniem konta do zapłaty, bowiem obydwa konta zostały zajęte przez komornika skarbowego i postępowanie (...)

 • Darowizna pieniężna dla córki19 Lutego 2007

  posłużyć na pokrycie wspólnych wydatków małżonków (zakup wspólnego mieszkania i spłata wspólnego kredytu), obdarowana przez rodziców żona powinna dać darowiznę mężowi (i oczywiście zgłosić (...)

 • Dziedziczenie majątku spadkowego4 Czerwca 2002

  może zgłosić każdy, kto uprawdopodobni, że jest spadkobiercą, uprawnionym do zachowku lub zapisobiercą, a ponadto wykonawca testamentu, współwłaściciel rzeczy, współuprawniony co do (...)

 • Określenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego19 Stycznia 2007

  znajduje się w Polsce, wówczas składa Pan zeznanie roczne do urzędu skarbowego właściwego ze względu zamieszkania. Jeżeli jednak jest Pan nierezydentem, wówczas  - dla rozliczenia (...)

 • Zajęcie konta przez Urząd Skarbowy22 Marca 2005

  dzisiejszego ten tytuł do mnie nie dotarł. Już 15 marca dzwoniłem do Urzędu i miała być blokada wstrzymana, a tu jeszcze dzisiaj konto jest zablokowane i każda najmniejsza kwota jest (...)

 • Darowizna na rzecz syna17 Kwietnia 2015

  (9.637 zł), to należydokonać przelewu tych środków na rachunek bankowy syna, zgłosić (ale to już przezPaństwa syna) fakt dokonania darowizny do urzędu skarbowego w ciągu (...)

 • Spółka cywilna małżonków16 Marca 2005

  spisania w ogóle umowy przez małżonków – ma ważny skutek w sferze prawa podatkowego. W terminie 14 dni od zawarcia umowy należy zgłosić się do urzędu skarbowego właściwego (...)

 • Przekształcenie spółki cywilnej w spółkę jawną30 Grudnia 2004

  spółki jawnej? Po przekształceniu spółki cywilnej w spółkę jawną należy zgłosić ten fakt do urzędu statystycznego (regon), urzędu skarbowego i zus. Czy przekształcona (...)

 • Zbycie przez obcokrajowca nieruchomości w Polsce16 Maja 2006

  tytułu których uzyskiwany jest przychód – w tym wypadku – odpłatnego zbycia nieruchomości): w województwie dolnośląskim - Naczelnik Urzędu Skarbowego Wrocław-Psie Pole; w (...)

 • Dywidenda dla obcokrajowca19 Lipca 2006

  skarbowego trzeba wpłacić podatek (prosimy podać numer konta bankowego). Prosimy przyjąć dwie wersje: 1) wspólnik okazał certyfikat rezydencji w Danii; 2. wspólnik nie okazał certyfikatu (...)

 • Czy zgłaszać do US otwarcie r-ku depozytowego?13 Października 2006

  otwiera na rzecz firmy Rachunek podstawowy w polskich złotych w wersji (bieżący przekreślone) Depozytowy. Czy należy zgłosić ten rachunek do Urzędu Skarbowego na formularzu NIP-2? (...)

 • Uzyskanie numeru NIP i REGON9 Sierpnia 2004

  dopiero po wpisaniu spółki do KRS-u? Spółka może zarejestrować się w Krajowym Rejestrze Sądowym nawet nie posiadając numeru REGON, lecz z chwilą jego nadania powinna zgłosić ten numer (...)

 • Odtworzenie zniszczonej dokumentacji22 Grudnia 2010

  urzędem oraz jak zgłosić zaistniałą sytuację? Jakie grożą jej sankcje? Podatnicy prowadzący księgi podatkowe są zobowiązani do ich przechowywania do czasu upływu okresu (...)

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić. 24 Sierpnia 2015

  Sprawiedliwości w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw informatyzacji określi, w drodze rozporządzenia, szczegółowe wymagania dotyczące trybu zakładania konta w systemie teleinformatycznym (...)

 • Mataczenie postępowania karnego25 Marca 2005

  , podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Te przestępstwa są ścigane z urzędu, nie trzeba wnosić żadnych wniosków, ani pozwów. Wystarczy zgłosić (...)

 • Termin zgłoszenia spadku do urzędu13 Kwietnia 2008

  skorzystania ze zwolnienia od podatku od spadków i darowizn. Jeżeli zarówno naczelnik urzędu skarbowego, jak  i dyrektor izby skarbowej odmówili zwolnienia, jedyną szansą (...)

 • Niewłaściwy numer NIP3 Grudnia 2009

  zakresie wystąpienia do Urzędu Skarbowego o numer NIP dla spółki. Nadal spółka posługuje się NIP męża oraz składa deklaracje VAT-7 z tym numerem. Jakie czynności prawne i (...)

 • Rozszerzenie działalności a zawiadomienie urzędu24 Lutego 2008

  jednak będę miał obowiązek zgłosić ten fakt do Urzędu Skarbowego? Zgodnie z art. 5 ust. 4 ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników, zgłoszenie identyfikacyjne (...)

 • Zgłoszenie spółki do urzędu skarbowego9 Marca 2006

  Jaki jest tryb zgłoszenia spółki z udziałem kapitału zagranicznego do Urzędu Skarbowego? Jaki to powinien być Urząd oraz jakie dokumenty należy złożyć? W zapytaniu chodzi zapewne (...)

 • Zgłoszenie zmiany wspólnika i prezesa12 Lutego 2007

  W spółce z o.o. zmianie uległy: jedyny wspólnik i prezes zarządu. Czy zmianę należy zgłosić do urzędu skarbowego? Jeśli tak, to w jaki sposób - na jakich formularzach? Zgodnie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane