Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Mój były mąż zagroził córce że przestanie płacić na nią alimenty. 12 Sierpnia 2015

  obowiązek alimentacyjny. W takim wypadku nie pozostaje nic innego niż rozważenie wystosowania pozwu o alimentyw przeciwnym wypadku pozostaje tylko nakłanianie ojca Pani (...)

 • ZUS zakwestionował wpłacone przeze mnie podwyższone składki 27 Lipca 2015

  ustalenia faktów lub oceny dowodów. W postępowaniu kasacyjnym nie jest również dopuszczalne powołanie nowych faktów i dowodów, a Sąd Najwyższy (...)

 • Zawieszenie sprawy o alimenty a proces rozwodowy7 Grudnia 2004

  sprawa o alimenty skierowana przed wnioskiem rozwodowym może toczyć się nadal w zakresie dotyczącym świadczeń sprzed w/w wnioskiem. Z przedstawionego opisu wynika, że sprawa (...)

 • Jak zabezpieczyć syna przed płaceniem alimentów na ojca?13 Kwietnia 2015

  niedostatku, która postępowała w stosunku do pozwanego w sposób naganny, czy to okazując mu lekceważenie, czy też żywiąc doń nienawiść, a w szczególności, jeśli (...)

 • Dochodzenie alimentów w sprawie rozwodowej8 Grudnia 2004

  pełnoletniej córki. 1. Czy mogę zatem wnosić o zawieszenie sprawy o alimenty córki do momentu potwierdzenia wyłączenia, skoro Sąd Okręgowy nie wyłączył sprawy o alimenty (...)

 • Jak prawnie wymusić na rodzeństwie, aby dokładały się do pobytu matki w domu seniora?7 Lipca 2015

  . wystąpić o alimenty dla matki. Sugerujemy przeto porozumienie w rodzinie w tym zakresie, tak by uniknąć niepotrzebnych kosztów poniesionych w razie wytoczenia (...)

 • Czy na emeryturze można pracować?13 Kwietnia 2015

  1,3% podstawy jej wymiaru. Natomiast okresy nieskładkowe są uwzględniane w rozmiarze nie większym niż 1/3 posiadanych okresów składkowych. Każdy rok tych okresów zwiększa (...)

 • Pozew o alimenty dla pełnoletniego dziecka1 Lutego 2010

  alimentacyjnych jednocześnie występując z pozwem o alimenty. Jeśli uzyskanie alimentów od ojca przez syna jest niemożliwe i również Pani nie jest w stanie sprostać (...)

 • Egzekucja alimentów2 Lipca 2007

  , kiedy już regularnie Pan płacił. W tym wypadku wystarczające powinno być posłużenie się dowodem dokonania przelewu, a jeśli alimenty były płacone gotówką, pokwitowaniem wystawionym przez (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża? 13 Lipca 2015

  dochodzić w jednym postępowaniu – postępowaniu rozwodowym. Jeżeli nawet wszczęłaby Pani najpierw postępowanie o alimenty, a dopiero później wniosła o rozwód (...)

 • Alimenty płatne do rąk pełnoletniego dziecka 10 Kwietnia 2008

  powyższymi, nowymi przepisami, powinien Pan przede wszystkim skontaktować się w miarę możliwości z synem, przekonując go do złożenia wniosku o umorzenie egzekucji. Z tym, że zgodnie z ust (...)

 • Alimenty na żonę25 Lutego 2008

  Jestem w chwili obecnej w trakcie rozwodu. Sprawę o alimenty żona założyła mi już pół roku temu. Przysądzono mi 1050 zł w tym 600 zł na dziecko i 450 zł na żonę przy (...)

 • Przedawnienie roszczeń alimentacyjnych13 Stycznia 2006

  mówiąc, że zobowiązany mimo możliwości płacenia alimentów nie płacił ich. Kopię wyroku może Pan uzyskać w sądzie, który orzekł o rozwodzie. W tym celu należy złożyć wniosek (...)

 • Alimenty na dorosłego syna który pobiera zasiłek socjalny.9 Lipca 2015

  ; 1 k.p.c.), ale zasądza alimenty nie tylko wymagalne w dacie orzekania, lecz także alimenty na przyszłość. Ze względu na to, że przyszłość z reguły niesie w sobie zmiany, (...)

 • Alimenty dla mamy i siostry24 Września 2007

  stanie utrzymać się samodzielnie i żyje w niedostatku. Czy mama, która jest też teraz poważnie chora (zespół organiczno-psychiczny) ma prawo do wystąpienia o alimenty od byłego męża? (...)

 • Jak złożyć pieniądze do depozytu sądowego?4 Grudnia 2008

  kosztów sadowych prosimy o zapoznanie się z artykułami:Jak ubiegać się o zwolnienie od kosztów sądowych w sprawach cywilnych?Kiedy możesz ubiegać się (...)

 • Działalność gospodarcza osoby mieszkającej w UK12 Maja 2008

  podatek liniowy 19%. Osoba taka nie będzie natomiast podlegała opodatkowaniu w Polsce od dochodów osiągniętych w Wielkiej Brytanii, w tym dochody te nie będą wpływały (...)

 • Ustanie ubezpieczenia w KRUS10 Grudnia 2011

  rachunek, działalność rolniczą w pozostającym w jej posiadaniu gospodarstwie rolnym - Prowadzenie działalności rolniczej w rozumieniu art. 6 pkt 1 ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o (...)

 • Czy moja była żona może żądać podwyższenia alimentów na mojego pełnoletniego syna? 13 Maja 2015

  ;   Wniosek o podwyższenie alimentów został z pewnością oparty o przesłankę wskazaną w art. 138 k.r.o.:   art. 138 k.r.o. W razie zmiany stosunków (...)

 • Rozwód a apelacja od wyroku alimentacyjnego4 Kwietnia 2007

  możliwości starania się o wyższe alimenty. O alimentach dla małoletnich dzieci stron sąd obowiązkowo orzeka w wyroku rozwodowym. Na marginesie można wskazać, że z chwilą (...)

 • Zwrot alimentów płaconych na nie swoje dziecko1 Czerwca 2009

  niemajątkowych z zakresu prawa rodzinnego prokurator może wytaczać powództwa tylko w wypadkach wskazanych w ustawie. W związku z powyższym, w Pana przypadku należy zwrócić (...)

 • Alimenty dla rozwiedzionego małżonka11 Stycznia 2005

  W jakim przypadku stronie po rozwodzie mogą przysługiwać alimenty, a kiedy takie alimenty nie przysługują? Jakiej wysokości są takie alimenty i na jak długo są one przyznawane? (...)

 • Wykonanie obowiązku alimentacyjnego14 Kwietnia 2005

  postępowanie o alimenty - pierwsza rozprawa zasądziła żonie alimenty - czekam na odpis wyroku z uzasadnieniem i będę wnosił apelację. Złożyłem pozew o zniesienie wspólnoty (...)

 • Pracodawca nie chce mnie ponownie zatrudnić.7 Lipca 2015

  umowy o pracę bez wypowiedzenia nie może nastąpić w razie nieobecności pracownika w pracy z powodu sprawowania opieki nad dzieckiem - w okresie pobierania z tego tytułu zasiłku, (...)

 • Córka mieszka ze mną, pomimo tego nadal muszę płacić alimenty. 13 Sierpnia 2015

  . 138 k.r.o., który daje możliwość zmiany orzeczenia o alimentach w przypadku zaistnienia istotnej zmiany okoliczności, która powstała po wydaniu orzeczenia w zakresie alimentów. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty w ANGLII

  Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci (...)

 • wysokość alimentów na 2 dzieci od ojca pracujacego w Szkocji

  Mój maz przebywa obecnie w szkocji zarabia oficjalnie 812 funtów ale wykazuje że ma koszty pobytu 1400 funtów w jakiej wysokosci sąd moze mi przyznać (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane