Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odwołanie od prawomocnego mandatu29 Kwietnia 2005

  . Jeśli tak nie było to można kwestionować mandat tylko i wyłącznie w drodze wznowienia postępowania a nie zaskarżenia do sądu (o czym niżej). Mandat powinien zawierać pouczenie o obowiązku (...)

 • Prawomocność mandatu karnego a jego uchylenie5 Maja 2011

  Kiedy mandat karny staje się prawomocny i czy można go uchylić?  Uchyleniu podlega prawomocny mandat karny. O tym, kiedy mandat staje się prawomocny, stanowi art. 98 (...)

 • Mandat na podstawie fotoradaru a egzekucja25 Maja 2010

  , jak powszechnie wiadomo, zarejestrowanie w formie zdjęcia sprawcy wykroczenia, a nie pojazdu którym porusza się sprawca. Mandat karny za wykroczenie zarejestrowane fotoradarem można (...)

 • Obalenie domniemania niewinnośći po nałożeniu mandatu karnego przez policję5 Maja 2011

  zgodnie jednak stwierdza, że przyjęty przez sprawcę mandat karny jest rozstrzygnięciem takim samym, jak wyrok bądź postanowienie. Kończy on postępowanie szczególne wobec określonego (...)

 • Uchylenie prawomocnego mandatu21 Marca 2005

  pokwitowania jego odbioru przez ukaranego. Prawomocny mandat karny należy uchylić, jeżeli dany czyn, za który nałożono nim grzywnę, w ogóle nie stanowi czynu zabronionego jako wykroczenie. (...)

 • Nałożenie mandatu karnego bez kontaktu ze sprawcą wykroczenia12 Stycznia 2012

  mandatem zaocznym, a w miarę możności podać także przyczyny odmowy.” nałożenie, mandat, karny, kontakt, wykroczenie

 • Mandat nie może być kosztem2 Czerwca 2008

  mandat karny na osobę z biura rachunkowego odpowiedzialną za złożenie deklaracji - właściciela. Czy zapłacony mandat będzie kosztem dla biura rachunkowego? Zgodnie z art. 22 ust. 1 (...)

 • Nałożenie mandatu przez Straż Miejską15 Grudnia 2006

  być wieloinstancyjne, gdy sąd w danej instancji nie podzieli przedstawionego poglądu i nie poweźmie wątpliwości. mandat, mandat karny, fotoradar, wykroczenie, Straż Miejska, nałożenie (...)

 • Czas na ukaranie mandatem i nałożenie punktów25 Lutego 2009

  może nałożyć punkty karne, bo wykroczenie było w zeszłym roku, a punkty niwelują się do końca 2008? Mandat karny Policjant może nałożyć jedynie, gdy:schwytano sprawcę wykroczenia na (...)

 • Zakaz palenia tytoniu w zakladzie pracy29 Października 2010

  . Oznacza to, że pracownik, który pali w zakładzie pracy, czyli w miejscu objetym zakazem palenia, może otrzymać mandat karny. Niemniej, taki sam mandat może otrzymać również (...)

 • Zażalenie w przedmiocie kosztów9 Maja 2007

  została skierowana do Sądu Grodzkiego. Winę za to ponosi policja - gdyby zmieściła się z wezwaniem mnie w ustawowym terminie wówczas mogłabym zapłacić zwykły mandat karny nie obciążony (...)

 • Mandat wystawiony na podstawie fotoradaru11 Marca 2002

  pojazdu którym porusza się sprawca. Tak więc nie można ukarać osoby za to, że jej pojazdem poruszał się kto inny i popełnił wykroczenie. W tym miejscu opiniujący zwraca uwagę, że mandat karny (...)

 • Mandat karny a przepisy porządkowe28 Września 2007

  Kompetencje do składania wniosku o ukaranie mandat karny, funkcjonariusz, straż graniczna, granica, ochrona, pozwolenie, zgłoszenie, ukaranie, wykroczenie, strefa

 • Fotoradar a Straż Miejska8 Lipca 2010

  . 97 kpw ). Jak to rozumieć? W obecnym stanie prawnym Straż Miejska posiada uprawnienia do dokonywania kontroli w zakresie czuwania nad porządkiem i kontrolą ruchu drogowego, ale tylko w pewnym zakresie

 • Kara za niezłożenie w terminie deklaracji PCC-310 Maja 2010

  przypadku podatkowi podlegają również orzeczenia sądów, w tym również polubownych, jeżeli wywołują one takie same skutki prawne, jak umowy. Jak stanowią dalsze przepisy (...)

 • Mandat z fotoradaru a ujawnienie kierującego8 Listopada 2008

  prawdę (art. 9 §1 k.k., por. L. Tyszkiewicz [w:] O. Górniok (red.), Kodeks karny. Komentarz, wyd. II, Warszawa 2006). fotoradar, wykroczenie, mandat, ujawnienie, kierujący, zdjęcie, (...)

 • Uprawnienia pracownika w przypadku braku otrzymania wynagrodzenia19 Grudnia 2011

  jak i innych świadczeń przysługujących pracownikowi. Trzeba podkreślić, iż nakaz jest wykonalny natychmiastowo. Ponadto, Inspektor PIP może nałożyć na pracodawcę mandat karny w (...)

 • Kara za głośną muzykę10 Sierpnia 2007

  głośne słuchanie muzyki został skazany na mandat karny w wysokości 100 zł. Syn sąsiadów wraz z rodzicami odwołał się w terminie od tego wyroku motywując działanie sąsiadów złośliwością, (...)

 • Polisa OC a zatrzymanie dowodu rejestracyjnego2 Czerwca 2005

  kwestii Unijne, co oznacza, że polisy ubezpieczeniowe są automatycznie dalej przedłużane. Niestety do dzisiaj za brak polisy OC przy sobie został mi zabrany samochód i otrzymałem mandat karny (...)

 • Termin jaki ma funkcjonariusz policji na nałożenie mandatu karnego15 Stycznia 2012

  przedawnienia wykroczenia. termin, funkcjonariusz, policji, nałożenie, mandat, karny

 • Właściwy sąd w sprawie uchylenia prawomocnego mandatu karnego10 Stycznia 2012

  , mandat, karny

 • Kłopotliwy sąsiad4 Stycznia 2013

  wskazane zachowanie miało charakter chuligański, a w następstwie czynu powstała jakakolwiek szkoda, sąd może orzec środek karny w postaci nawiązki w wysokości do 1000 zł na rzecz pokrzywdzonego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • mandat za picie - odmówiłem przyjęcia

  Witam wszystkich fanów piwka pod chmurką :) W niedziele przyczepiła się do mnie straż miejsca, spisali i chcieli wlepić mandat za picie - odmówiłem. (...)

 • Mandat karny kredytowany na raty

  Witam Około 3 tyg. temu otrzymałem mandat na dosc sporą kwote 400 zł ( jak na moje zarobki to niemalo ) ktory przyjąłem i podpisalem.Około 4 dni (...)

 • MANDAT KARNY

  CZY MANDAT KREDYTOWY ULEGA PRZEDAWNIENIU, JEŻELI TAK TO PO JAKIM OKRESIE? (ROMAN02) Pewnie że ulega przedawnieniu, chyba po trzech latach (nie mam pewności) (...)

 • Podrobiona legitymacja...RATUNKU!

  Witam, Jestem uczniem III klasy LO (od września). Posiadałem fałszywą legitymację, ale nigdy jej nie użyłem. Koleś drukował legitki i rozdawał (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane