Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przeznaczenie na cele mieszkaniowe29 Marca 2010

  poniesione na:a)  nabycie budynku mieszkalnego, jego części lub udziału w takim budynku, lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość lub udziału w takim lokalu, (...)

 • Postawienie na działce domku narzędziowego7 Lutego 2012

  stojącego parterowego budynku gospodarczego o powierzchni zabudowy do 25 m2. Przy czym łączna liczba takich obiektów na działce nie może przekraczać dwóch (...)

 • Budynek gospodarczy a prawo budowlane25 Marca 2011

  W jaki sposób Prawo budowlane definiuje pojęcie budynku gospodarczego, takiego jak garaż? Prawo budowlane w ogóle nie posługuje się definicją budynku gospodarczego. (...)

 • Skład węgla na nieruchomości sąsiedniej17 Maja 2010

  Sąsiad na działce obok (ogólne przeznaczenie budowlane jak to na wsi) założył skład z węglem. Problem jest z tym, że dowozi czasami 2 tiry węgla na tydzień przez co przejeżdża (...)

 • Zaskarżenie uchwały wspólnoty mieszkaniowej20 Lutego 2008

  części budynku służących zarówno do użytku poszczególnych właścicieli lokali, jak i do wspólnego użytku właścicieli co najmniej dwóch lokali, które zaliczane będą do (...)

 • Skład budowlany na sąsiedniej działce17 Maja 2010

  budynku lub budowli, wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Ustawa Prawo budowlane określa jednak od tej reguły szereg wyjątków. Pozwolenia na budowę nie wymaga między innymi budowa (...)

 • Budynek gospodarczy a pozwolenie na budowę13 Września 2007

  więcej niż dwa budynki, wówczas konieczne byłoby uzyskanie pozwolenia na budowę. Na koniec zwracamy również uwagę na okoliczność niewłaściwego wykonania umowy przez Państwa kontrahenta. (...)

 • Pozwolenie na budowę a zgłoszenie budowlane28 Grudnia 2011

  Czy na postawienie jednopiętrowego budynku gospodarczego wymagane jest pozwolenie na budowę? Należy przy tym mieć na uwadze, że zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt 2 ustawy (...)

 • Warunki zabudowy - zmiana decyzji30 Marca 2012

  sytuowanie budynku gospodarczego i garażu o długości mniejszej niż 5,5 m i o wysokości mniejszej niż 3 m bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną lub w odległości nie (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Rozwód, podział majątku, alimenty

  Od lutego 1999r. jestrem po rozwodzie, sąd przyznał alimeny na dziecko od 09.1998r. Niesterty, zacząłem płacić alimenty od 04.1999r., była żona (...)

 • budowa na łące

  Witam Mam problem, w którym musi ktoś mi pomóc. Zamiarzam kupić działkę z narzeczoną. Działka jest pięknie położona ze stawem, ma 25 arów. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane