Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przeznaczenie na cele mieszkaniowe29 Marca 2010

  poniesione na:a)  nabycie budynku mieszkalnego, jego części lub udziału w takim budynku, lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość lub udziału w takim lokalu, (...)

 • podział nieruchomosci wspólnej20 Lipca 2011

  chciałby z tego pomieszczenia korzystać zgodnie ze swoim udziałem, ale pozostali nie wyrażają na to zgody. Zaznaczam, że dostał on zgodę od wspólnoty na postawienie budynku (...)

 • Postawienie na działce domku narzędziowego7 Lutego 2012

  stojącego parterowego budynku gospodarczego o powierzchni zabudowy do 25 m2. Przy czym łączna liczba takich obiektów na działce nie może przekraczać dwóch (...)

 • Budynek gospodarczy a prawo budowlane25 Marca 2011

  W jaki sposób Prawo budowlane definiuje pojęcie budynku gospodarczego, takiego jak garaż? Prawo budowlane w ogóle nie posługuje się definicją budynku gospodarczego. (...)

 • Prawo budowlane17 Czerwca 2010

  jedynie ograniczenia co do powierzchni budynku, nie zaś co do posiadania przez niego fundamentów, zatem należy przyjąć iż budynki je posiadające, jeśli tylko mieszczą się w (...)

 • Skład węgla na nieruchomości sąsiedniej17 Maja 2010

  Sąsiad na działce obok (ogólne przeznaczenie budowlane jak to na wsi) założył skład z węglem. Problem jest z tym, że dowozi czasami 2 tiry węgla na tydzień przez co przejeżdża (...)

 • Skład budowlany na sąsiedniej działce17 Maja 2010

  budynku lub budowli, wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Ustawa Prawo budowlane określa jednak od tej reguły szereg wyjątków. Pozwolenia na budowę nie wymaga między innymi budowa (...)

 • Zaskarżenie uchwały wspólnoty mieszkaniowej20 Lutego 2008

  części budynku służących zarówno do użytku poszczególnych właścicieli lokali, jak i do wspólnego użytku właścicieli co najmniej dwóch lokali, które zaliczane będą do (...)

 • Budynek gospodarczy a pozwolenie na budowę13 Września 2007

  więcej niż dwa budynki, wówczas konieczne byłoby uzyskanie pozwolenia na budowę. Na koniec zwracamy również uwagę na okoliczność niewłaściwego wykonania umowy przez Państwa kontrahenta. (...)

 • Pozwolenie na budowę a zgłoszenie budowlane28 Grudnia 2011

  Czy na postawienie jednopiętrowego budynku gospodarczego wymagane jest pozwolenie na budowę? Należy przy tym mieć na uwadze, że zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt 2 ustawy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Rozwód, podział majątku, alimenty

  Od lutego 1999r. jestrem po rozwodzie, sąd przyznał alimeny na dziecko od 09.1998r. Niesterty, zacząłem płacić alimenty od 04.1999r., była żona (...)

 • budowa na łące

  Witam Mam problem, w którym musi ktoś mi pomóc. Zamiarzam kupić działkę z narzeczoną. Działka jest pięknie położona ze stawem, ma 25 arów. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane