Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • termin składania deklaracji CIT-2, VAT-710 Kwietnia 2006

  podana była data rozpoczęcia działalności 15.03.06 r. Od kiedy, za jaki miesiąc należy złożyć pierwsze deklaracje CIT-2 i VAT-7. Prosimy o podanie podstawy prawnej. Pierwsze deklaracje, (...)

 • CIT-2 a rozpoczęcie działalności spółki29 Marca 2005

  deklaracja CIT-2? Jeśli spółka chce rozliczać rok 2004 razem z bieżącym - za jaki okres powinny zostać składane deklaracje (np. od 20.12.2004 do 31.01.2005)? Czy w takim przypadku należy (...)

 • Zerowy PIT roczny27 Kwietnia 2009

  , który w danym roku podatkowym nie osiągnął żadnych dochodów, nie ma obowiązku złożenia zeznania rocznego PIT za ten rok. Zdarza się, że podatnicy wypełniają i składają (...)

 • Zmiana prezesa w spółce z o.o.29 Marca 2007

  W miesiącu lutym zmienił się prezes spółki z o.o., który był nim przez kilka lat i odpowiadał za działalność firmy. On również podpisuje sprawozdanie finansowe spółki za rok 2006. (...)

 • Zbieg świadczeń ZUS a zerowy przychód21 Stycznia 2011

  latach od wypadku zamknąłem firmę za pomocą pełnomocnika. Rok temu osiągnąłem wiek emerytalny i przyznano mi emeryturę. ZUS wykonując wyrok sądu wydał decyzję, że nie przysługuje (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  uzasadnieniu uchwały Sądu Najwyższego z 8 września 2011, III CZP 44/11). Nie ma więc znaczenia data przetargu, w wyniku którego doszło do nabycia nieruchomości, jak również chwila (...)

 • Przedstawicielstwo firmy z USA18 Lutego 2007

  składania deklaracji CIT-2 i CIT8 (tak: Informacja Małopolskiego Urzędu Skarbowego o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z 27 lutego 2004 r., sygn. PD-I/423/8/04). W (...)

 • Opodatkowanie dochodu uzyskanego za granicą (USA)7 Kwietnia 2006

  . Jeżeli, podatek nie został pobrany przez płatnika, to zgodnie z art. 45 ust. 3b, w zeznaniu składanym za rok podatkowy, podatnik obowiązany jest wykazać nalezny zryczałtowany podatek. Podatek (...)

 • Czy mogę jeździć po polskich drogach na zagranicznych prawach jazdy. 20 Sierpnia 2015

  Przed paroma laty straciłem prawo jazdy za punkty karne. Jakiś czas po tym wyjechałem za granicę, tam wyrobiłem sobie tamtejsze prawo jazdy. Ostatnio jadać po Polsce dostałem mandat za (...)

 • Opodatkowanie licencji i know-how13 Września 2005

  Jesteśmy producentem w Polsce. Chcemy kupić od kontrahenta unijnego z Cypru technologie itp. (know-how). Jak wygląda kwestia opodatkowania podatkiem VAT? Kto płaci podatek? Jak odnosimy w koszty

 • Ulga dla osób samotnie wychowujących dzieci30 Kwietnia 2007

  przepisów jednoznacznie wynika, iż w przypadku rozwodu za osobę samotnie wychowującą dzieci uważa się jednego z rodziców. Będzie to ten z małżonków, któremu sąd powierzył sprawowanie opieki (...)

 • Zaksięgowanie umorzenia pożyczki28 Marca 2007

  , w którym dokonano wydatku. Przepis ten stosuje się również do dochodów za lata poprzedzające rok podatkowy, zadeklarowanych i niewydatkowanych w tych latach na cele określone w art. 17 ust. (...)

 • Odpowiedzialność karna za lichwę17 Grudnia 2009

  Jak rozumiem, jeżeli strony w umowie pożyczki określa odsetki wyższe od maksymalnych w rozumieniu kc, to pożyczkodawcy grozi odpowiedzialność karna za lichwę. Jak rozumiem tak samo w (...)

 • Zmiana siedziby spółki kapitałowej a podatki11 Lipca 2005

  ujawniony w tym rejestrze do końca okresu rozliczeniowego, którego deklaracja dotyczy. Jak zatem wynika z przedstawionych uregulowań w sprawach dotyczących podatku należnego za okres sprzed (...)

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie? 23 Kwietnia 2015

  kategorii -złożyć opłatę za ten wniosek. Prawo jazdy jest wydawane przez starostę, na wniosek osoby zainteresowanej, za opłatą (administracyjną w wysokości 100 zł) oraz po uiszczeniu opłaty (...)

 • Niezdolność do pracy nauczyciela mianowanego1 Września 2005

  latach, a ciągłość terminu nie jest wymagana (jak w powyższym przypadku), miesiąc liczy się za trzydzieści dni, a rok za trzysta sześćdziesiąt pięć. Z uwagi na powyższe (...)

 • Zapłata z góry na fundusz remontowy i za Internet29 Grudnia 2005

  Chciałbym w roku 2005 wpłacić kwotę funduszu remontowego i kwotę opłat za Internet wyprzedzająco na rok 2006. Czy można będzie odliczyć te kwoty w rozliczeniu za rok 2005? W (...)

 • Zwolnienie ze służby funkcjonariusza celnego31 Października 2008

  służby, funkcjonariusz może być poddany, za jego zgodą, badaniom psychofizycznym. Odmowa poddania się badaniom lekarskim, o których mowa w ust. 1, może być samoistną podstawą zwolnienia

 • Zasiłek chorobowy dla zleceniobiorcy10 Lutego 2011

  UZP 9/2009 zasadniczo stwierdzono, że do podstawy wymiaru zasiłku chorobowego ubezpieczonego dobrowolnie (tak jak w przypadku zlecenia) nie wlicza się wynagrodzenia za pracę uzyskanego w okresie (...)

 • Ulga budowlana a brak porozumienia małżonków13 Grudnia 2006

  nadal możliwość odliczania „sum”, które nie znalazły pokrycia w podatku za lata ubiegłe. Problem pojawia się w rozliczeniu w zeznaniu za rok 2005, kiedy konflikt pomiędzy (...)

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić. 24 Sierpnia 2015

  , którą w sprawach o wydanie przedmiotu najmu stanowi przy umowach zawartych na czas oznaczony - suma czynszu za czas sporny, lecz nie więcej niż za rok. W doktrynie wskazano, iż (...)

 • Bezprawne zajmowanie lokalu a odcięcie dopływu wody i gazu10 Czerwca 2011

  - lokatorowi używanie lokalu jak np.odcinanie dopływu wody, czy prądu (zob. F. Zoll, M. Olczyk, M. Pecyna, op. cit.). Zgodniebowiem z art. 6a ustawą o ochronie lokatorów wynajmujący jest (...)

 • Niezłożenie deklaracji w terminie30 Listopada 2009

  Fundacja nie złożyła w wymaganym terminie deklaracji CIT - 8, aczkolwiek złożenie deklaracji nie wiązało się z zapłaceniem podatku. Jakie są konsekwencje niezłożenia takiego dokumentu do (...)

 • Ogłoszenie upadłości konsumenckiej po zamknięciu firmy. 10 Czerwca 2015

  czynność prawna upadłego została prawomocnie uznana za dokonaną z pokrzywdzeniem wierzycieli. Art. 491[11] ust. 1 p.u.n. określa sankcje za wyżej wymienione zachowania upadłego, a są nimi: 1) (...)

 • Czy na emeryturze można pracować?13 Kwietnia 2015

  1999 r. do 1 lipca  2000 r wystarczyło osiągnięcie wieku emerytalnego, a od 1 lipca 2000 r. do 8 stycznia 2009 r. treścią ryzyka było prawo do zaprzestania pracy, natomiast od 8 stycznia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich.

  Proszę o pomoc. Jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o prawo i nie wiem jak się za to zabrać. Problem polega na tym, że chcę by pozbawiono praw (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane