Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

  • CIT-2 a rozpoczęcie działalności spółki29 Marca 2005

    deklaracja CIT-2? Jeśli spółka chce rozliczać rok 2004 razem z bieżącym - za jaki okres powinny zostać składane deklaracje (np. od 20.12.2004 do 31.01.2005)? Czy w takim przypadku należy (...)

  • termin składania deklaracji CIT-2, VAT-710 Kwietnia 2006

    podana była data rozpoczęcia działalności 15.03.06 r. Od kiedy, za jaki miesiąc należy złożyć pierwsze deklaracje CIT-2 i VAT-7. Prosimy o podanie podstawy prawnej. Pierwsze deklaracje, (...)

  • Informacja CIT-ST31 Marca 2006

    samym dla tej spółki roku podatkowego to czy te informacje CIT-ST powinny być składane teraz, czy dopiero za rok po przekroczeniu pełnego roku funkcjonowania tych oddziałów. Jak (...)

  • Zerowy PIT roczny27 Kwietnia 2009

    , który w danym roku podatkowym nie osiągnął żadnych dochodów, nie ma obowiązku złożenia zeznania rocznego PIT za ten rok. Zdarza się, że podatnicy wypełniają i składają (...)

  • Koszt usług na przełomie roku po sprawozdaniu11 Marca 2010

    finansowe i CIT-8 za 2009 rok. Spółka zajmuje się sprzedażą usług. W/w koszty są kosztami ogólnymi działalności, nie są związane z konkretną fakturą sprzedaży. Czy w związku (...)

  • Zmiana prezesa w spółce z o.o.29 Marca 2007

    W miesiącu lutym zmienił się prezes spółki z o.o., który był nim przez kilka lat i odpowiadał za działalność firmy. On również podpisuje sprawozdanie finansowe spółki za rok 2006. (...)

  • Zmiany w ustawie o rachunkowości23 Kwietnia 2009

    badania sprawozdań finansowych, wypłaconym lub należnym za rok obrotowy odrębnie za: a) obowiązkowe badanie rocznego sprawozdania finansowego, b) inne usługi poświadczające, c) usługi (...)

  • Zbieg świadczeń ZUS a zerowy przychód21 Stycznia 2011

    latach od wypadku zamknąłem firmę za pomocą pełnomocnika. Rok temu osiągnąłem wiek emerytalny i przyznano mi emeryturę. ZUS wykonując wyrok sądu wydał decyzję, że nie przysługuje (...)

  • Przedstawicielstwo firmy z USA18 Lutego 2007

    składania deklaracji CIT-2 i CIT8 (tak: Informacja Małopolskiego Urzędu Skarbowego o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z 27 lutego 2004 r., sygn. PD-I/423/8/04). W (...)

  • Opodatkowanie dochodu uzyskanego za granicą (USA)7 Kwietnia 2006

    . Jeżeli, podatek nie został pobrany przez płatnika, to zgodnie z art. 45 ust. 3b, w zeznaniu składanym za rok podatkowy, podatnik obowiązany jest wykazać nalezny zryczałtowany podatek. Podatek (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • Pozbawienie praw rodzicielskich.

    Proszę o pomoc. Jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o prawo i nie wiem jak się za to zabrać. Problem polega na tym, że chcę by pozbawiono praw (...)

  • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

    CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

  • Zwrot podatku

    Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

  • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

    Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

  • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

    Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane