Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zaksięgowanie umorzenia pożyczki28 Marca 2007

  , w którym dokonano wydatku. Przepis ten stosuje się również do dochodów za lata poprzedzające rok podatkowy, zadeklarowanych i niewydatkowanych w tych latach na cele określone w art. 17 ust. (...)

 • Ulga dla osób samotnie wychowujących dzieci30 Kwietnia 2007

  przepisów jednoznacznie wynika, iż w przypadku rozwodu za osobę samotnie wychowującą dzieci uważa się jednego z rodziców. Będzie to ten z małżonków, któremu sąd powierzył sprawowanie opieki (...)

 • Odpowiedzialność karna za lichwę17 Grudnia 2009

  Jak rozumiem, jeżeli strony w umowie pożyczki określa odsetki wyższe od maksymalnych w rozumieniu kc, to pożyczkodawcy grozi odpowiedzialność karna za lichwę. Jak rozumiem tak samo w (...)

 • Zmiana siedziby spółki kapitałowej a podatki11 Lipca 2005

  ujawniony w tym rejestrze do końca okresu rozliczeniowego, którego deklaracja dotyczy. Jak zatem wynika z przedstawionych uregulowań w sprawach dotyczących podatku należnego za okres sprzed (...)

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie? 23 Kwietnia 2015

  kategorii -złożyć opłatę za ten wniosek. Prawo jazdy jest wydawane przez starostę, na wniosek osoby zainteresowanej, za opłatą (administracyjną w wysokości 100 zł) oraz po uiszczeniu opłaty (...)

 • Niezdolność do pracy nauczyciela mianowanego1 Września 2005

  latach, a ciągłość terminu nie jest wymagana (jak w powyższym przypadku), miesiąc liczy się za trzydzieści dni, a rok za trzysta sześćdziesiąt pięć. Z uwagi na powyższe (...)

 • Zapłata z góry na fundusz remontowy i za Internet29 Grudnia 2005

  Chciałbym w roku 2005 wpłacić kwotę funduszu remontowego i kwotę opłat za Internet wyprzedzająco na rok 2006. Czy można będzie odliczyć te kwoty w rozliczeniu za rok 2005? W (...)

 • Zwolnienie ze służby funkcjonariusza celnego31 Października 2008

  służby, funkcjonariusz może być poddany, za jego zgodą, badaniom psychofizycznym. Odmowa poddania się badaniom lekarskim, o których mowa w ust. 1, może być samoistną podstawą zwolnienia

 • Zasiłek chorobowy dla zleceniobiorcy10 Lutego 2011

  UZP 9/2009 zasadniczo stwierdzono, że do podstawy wymiaru zasiłku chorobowego ubezpieczonego dobrowolnie (tak jak w przypadku zlecenia) nie wlicza się wynagrodzenia za pracę uzyskanego w okresie (...)

 • Ulga budowlana a brak porozumienia małżonków13 Grudnia 2006

  nadal możliwość odliczania „sum”, które nie znalazły pokrycia w podatku za lata ubiegłe. Problem pojawia się w rozliczeniu w zeznaniu za rok 2005, kiedy konflikt pomiędzy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich.

  Proszę o pomoc. Jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o prawo i nie wiem jak się za to zabrać. Problem polega na tym, że chcę by pozbawiono praw (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane