Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odpowiedzialność za wady rzeczy leasingowanej30 Sierpnia 2004

  . Jeżeli wada ta ujawniła się, czy nawet powstała (wystąpienie rdzy) dużo po tym, jak samochód został Pani wydany, to powyższe zasady mają tu zastosowanie (chyba, że są one spowodowane przez Panią, (...)

 • Warunki finansowe odprawy20 Listopada 2006

  wysokości ok. czterech pensji za rok ubiegły. Teraz jej nie otrzymam. Czy i jak mogę negocjować lepsze warunki finansowe nie ryzykując utraty pieniędzy opisanych w w/w piśmie (np. nie (...)

 • Czym jest zasada ograniczonego zaufania na drodze?1 Grudnia 2011

  inwestorem) nie musi być jednoznaczne z zachowaniem owej należytej ostrożności. Wynika to bezpośrednio z samej zasady ograniczonego zaufania (jak wyżej wspominamy uznanej za obowiązującą (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia8 Września 2003

  na urlopie dla poratowania zdrowia. Czy należy mi się urlop wypoczynkowy za rok 2003 i w jakim wymiarze? Za rok 2002 pozostało mi zaległe 2 dni, czy także mogę je odebrać? Bardzo (...)

 • Działalność gospodarcza osoby mieszkającej w UK12 Maja 2008

  wyłączenia z progresją. Podatnicy, którzy osiągnęli dochody z tytułu działalności wykonywanej za granicą lub ze źródeł przychodów położonych za granicą, do których (...)

 • Wypowiedzenie pracy złożone przez pracownika3 Kwietnia 2008

  wypłacania wynagrodzenia za czas urlopu oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop (Dz.U.1997.2.14).Wspomnieć jednak należy o treści art. 167[1] k.p. Wedle tego przepisu w okresie wypowiedzenia umowy (...)

 • Nielegalne przetwarzanie danych osobowych22 Grudnia 2011

  Andrzej Drozd, op. cit.). dane osobowe, przetwarzanie, grzywna

 • Zastaw na rzeczach osobistych28 Listopada 2008

  zabezpieczyć dokumenty które znajdują się spakowane na strychu, aby jak sąd powiadomi właściciela o terminie rozprawy, nie zdążył ich zniszczyć. Jak wskazuje przepis art. 670 kc, dla zabezpieczenia (...)

 • Odliczenie VAT a brak sprzedaży15 Lutego 2012

  wystąpić do naczelnika urzędu skarbowego z wnioskiem o ustalenie proporcji na rok 2012 zgodnie z art. 90 ust. 8 ustawy o VAT (jeśli tak to w jakiej formie i do kiedy)? Proszę o niepublikowanie (...)

 • Przychody i koszty wspólników sp. partnerskiej4 Lutego 2008

  prawną. Powyższe zasady stosuje się oczywiście również do rozliczania przychodów i kosztów za cały rok podatkowy i nie ma możliwości przyjęcia innych zasad do rozliczenia rocznego (...)

 • Przedawnienie urlopu wypoczynkowego28 Października 2005

  Roszczenie o urlop wypoczynkowy dla pracownika przedawnia się po 3 latach. Jak liczyć takie przedawnienie? Czy. np urlop za 2002 rok (ekwiwalent za nie wykorzystany urlop), przedawnia (...)

 • Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy dla nauczyciela 16 Kwietnia 2008

  urlopu, nie więcej jednak niż za 8 tygodni (art. 66 ust. 2). Jak wynika z opisu sytuacji pracownik jest zatrudniony na mniej niż 10 miesięcy, a okres urlopu w placówce (wakacje plus (...)

 • Wydatkowanie oszczędności z kasy mieszkaniowej30 Marca 2005

  , pociągałaby za sobą konieczność doliczenia kwot wcześniejszych odliczeń do dochodu za rok w którym nastąpiło wycofanie oszczędności (art. 27a ust. 13 updof w stanie prawnym na (...)

 • Darowizna na rzecz syna17 Kwietnia 2015

  do tego, iż niezawinione zachowanie sięo bdarowanego nie może być mu poczytywane za rażącą niewdzięczność. Otwarta jest jednak kwestia, jaki stopień winy obdarowanego wypada tutaj uznać za

 • Rozliczenie dochodów z obrotu akcjami na GPW28 Marca 2011

  . Powinienem więc otrzymać z biura maklerskiego PIT 8C dla spółki za rok 2010, a następnie rozbić całość na członków spółki cywilnej wg udziałów i każdemu wypełnić PIT38? Czy też (...)

 • Podatek od zbycia lokalu nabytego przez zamianę29 Stycznia 2007

  taki lokal lub prawo do lokalu - różnica wartości rynkowych zamienianych lokali lub praw do lokali.   Polecamy także:  Zmiany w PIT na 2007 rok   odpłatne zbycie, sprzedaż

 • Dochodzenie roszczeń za nadgodziny30 Maja 2006

  ) policzył sobie po 1 godzinę na dzień i za soboty. Chociaż jak podpisywał listę obecności nigdy nie podpisywał się w sobotę. Wszystko mam udokumentowane. Czy miał do tego prawo? Jak (...)

 • Remanent likwidacyjny19 Grudnia 2006

  ;176 ze zm.). Likwidacja działalności gospodarczej (za jej datę dla celów podatkowych przyjmuje się datę określoną w zawiadomieniu do urzędu skarbowego) pociąga za sobą obowiązek opłacenia (...)

 • Rozwód a brak zgody współmałżonka19 Stycznia 2007

  te same powody mogą powodować zarówno przypisanie winy za rozkład, jak i dyskwalifikować daną osobę jako rodzica (np. alkoholizm). Dokonując wyboru tego rodzica, któremu powierzone będzie (...)

 • Wspólne rozliczenie małżonków1 Kwietnia 2008

  (mający miejsce zamieszkania w Polsce), między którymi istnieje przez cały rok podatkowy wspólność majątkowa, pozostający w związku małżeńskim przez cały rok podatkowy, mogą (...)

 • Obliczenie urlopu przy pracy przez niepełny rok20 Września 2004

  urlopu x 8 godzin = 64 godziny. W stosunku do pracownika, któremu przysługuje urlop w wysokości 26 dni i pracuje on na 1/2 etatu jego urlop wypoczynkowy ulega zmniejszeniu proporcjonalnemu do 13 dni. (...)

 • Kontrola Urzędu Skarbowego23 Marca 2009

  , czy akurat są to wierzytelności za rok 1999; decyzja, którą posiada mój mąż, mówi o zaległościach podatkowych za 1998 r. Czy urząd skarbowy ma prawo dokonać kontroli po 10 latach? (...)

 • Stypendium socjalne a działalność gospodarcza5 Września 2007

  uznania studenta za osobą samodzielną finansowo są następujące: student posiadał stałe źródło dochodów w ostatnim roku podatkowym; student posiada stałe źródło dochodów w roku bieżącym; (...)

 • Wpis hipoteki na rzecz członka zarządu spółki25 Września 2006

  sprawozdania zarządu z działalności spółki, sprawozdania finansowego za ubiegły rok obrotowy oraz udzielenie absolutorium członkom organów spółki z wykonania przez nich obowiązków,   postanowienie

 • Darowizna dla bratanka28 Stycznia 2008

  łącznej wartości rzeczy i praw majątkowych przyjętej do opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn. Podatek jest płatny w terminie złożenia zeznania, o którym mowa w art. 45, za rok podatkowy, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich.

  Proszę o pomoc. Jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o prawo i nie wiem jak się za to zabrać. Problem polega na tym, że chcę by pozbawiono praw (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane