Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dobowy odpoczynek a praca w nocy10 Stycznia 2011

  służbowej w warunkach uniemożliwiających odpoczynek nocny, zakończonej w takim czasie, że do rozpoczęcia pracy nie zostało 8 godzin. Co prawda w przedmiotowym stanie faktycznym (...)

 • *Praca powyżej 12 godzin29 Sierpnia 2011

  urządzeń lub związanych z częściowym pozostawaniem w pogotowiu do pracy, jest dopuszczalne przedłużenie dobowego wymiaru czasu pracy, nie więcej jednak niż do 16 godzin, (...)

 • Co mam zrobić w sytuacji kiedy pracodawca nie chce wydać protokołu z wypadku?25 Maja 2015

  wypadku. Co mogę w takiej sytuacji zrobić? W związku z zamówieniem porady prawnej przedstawiamy odpowiedzi na zadane pytanie. W związku z faktem, iż posiada Pan ubezpieczenie (...)

 • Zus nie przyznał renty, ale również odmówił wydania zaświadczenia o zdolności do pracy.10 Czerwca 2015

  okoliczności nie spełniają warunków wymaganych w ustawie do uzyskania prawa do emerytury lub renty, nie mogą - ze względu na całkowitą niezdolność do pracy (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  uczestniczyć w postępowaniu w charakterze dłużnika. W każdym razie czynności egzekucyjne są ważne tak w stosunku do dłużnika, jak i w stosunku do (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  stosunku pracy przez okres odpowiadający okresowi obowiązywania zakazu konkurencji; odszkodowanie może być wypłacane w miesięcznych ratach. W razie sporu o odszkodowaniu orzeka sąd pracyJak (...)

 • Pracodawca nie chce mnie ponownie zatrudnić.7 Lipca 2015

  pracy, względnie w drodze do pracy lub z pracy, zasiłek przysługuje od pierwszego dnia ubezpieczenia chorobowego (art. 4 ust. 3 pkt 2 oraz art. 84 u.ś.p.u.s.); b) (...)

 • Wypadek w drodze do lub z pracy27 Marca 2009

  przyczyn wypadku w drodze do pracy lub z pracy. Ustaleń tych dokonuje się w karcie wypadku. Ubezpieczony, który uległ wypadkowi w drodze (...)

 • Odszkodowanie za wypadek w pracy16 Listopada 2002

  przełożonych, w czasie pozostawania pracownika w dyspozycji zakładu pracy w drodze między siedzibą zakładu pracy a miejscem wykonywania obowiązku wynikającego ze (...)

 • Ochrona przedemerytalna prezesa zarządu29 Sierpnia 2011

  wypowiedzenia wynikających z umowy warunków pracy i płacy (art. 42 § 1 k.p.). W konsekwencji pracodawca nie może w drodze wypowiedzenia zmienić pracownikowi wieku (...)

 • Alimenty dla niepełnosprawnej siostry3 Lutego 2010

  czyli brata. Należy wyjaśnić, że zobowiązany do alimentacji w bliższej kolejności (w opisanym wypadku - rodzice) nie jest w stanie wypełnić swego obowiązku, choćby (...)

 • Definicja wypadku w drodze do pracy a orzecznictwo6 Stycznia 2012

  Jak orzecznictwo interpretuje definicję wypadku w drodze do pracy? Nie wchodząc w zbędne szczegóły dotyczące przesłanek powyższego wypadku należy (...)

 • Umowa o pracę kierownika zakładu budżetowego16 Grudnia 2010

  finansów publicznych jest dopuszczenie przez kierownika jednostki sektora finansów publicznych do dokonania wydatku powodującego przekroczenie kwoty wydatków ustalonej (...)

 • Szkolenie zatrudnionego pracownika a podnoszenie kwalifikacji1 Lipca 2011

  wynikający z jego przepisów. W stosunku do takiej umowy, zawartej pomiędzy stronami stosunku pracy, której przedmiotem jest określenie praw i obowiązków (...)

 • Wezwanie do zapłaty zaległości pracowniczych3 Kwietnia 2012

  przepisów prawa pracy, a w szczególności przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Tym bardziej stanowisko pracodawcy odnoście przestrzegania (...)

 • Znieważenie w miejscu publicznym9 Września 2004

  czynności prawnych, jak i w drodze dziedziczenia. Niestety nie ma też ogólnej zasady, która regulowałaby, w jakim przypadku możemy być pewni, iż do naruszenia dóbr osobistych (...)

 • Pojęcie częściowej niezdolności do pracy24 Marca 2015

  . Częściowo niezdolną do pracy jest osoba, która w znacznym stopniu utraciła zdolność do pracy zgodnej z poziomem posiadanych kwalifikacji. Z tytułu częściowej (...)

 • Ciężkie naruszenie obowiązków przez pracownika3 Stycznia 2005

  ustalenia okoliczności i przyczyn rzekomego wypadku tego mistrza w drodze z pracy oraz usiłowanie mistrza wyłudzenia od zakładu pracy nienależnego odszkodowania z tytułu (...)

 • Jak zabezpieczyć się przed stratą mieszkania przez długi ojca? 22 Kwietnia 2015

  dziedziczenia). Jak jednak wskazał Sąd Najwyższy, „nabycie w drodze dziedziczenia udziału w spadku, w skład którego wchodzi nieruchomość obciążona służebnością (...)

 • Odszkodowanie za wypadek przy pracy6 Listopada 2004

  środków odurzających lub substancji psychotropowych, przyczynił się w znacznym stopniu do spowodowania wypadku. Jeżeli zachodzi uzasadnione przypuszczenie, że ubezpieczony znajdował (...)

 • Wynajem pracowników19 Marca 2010

  rodzaju należy rozumieć pracę, która nie odbiega od ustalonych przez strony umowy warunków pracy i płacy (w tym, np. miejsca świadczenia pracy). Można więc skierować (...)

 • Kontynuacja ubezpieczenia na życie1 Lutego 2006

  powiedzieć, że zgodnie z art. 91[1] kodeksu pracy pracownikowi spełniającemu warunki uprawniające do renty z tytułu niezdolności do pracy, którego stosunek pracy (...)

 • Ustalanie treści regulaminu wynagradzania17 Sierpnia 2010

  socjalnych, regulaminu pracy, planu urlopów oraz ustalania okresu rozliczeniowego czasu pracy w przypadkach wskazanych w art. 129 par. 2 zdanie drugie i art. 135 par. 2 (...)

 • ZUS odmówił mi przydzielenia renty socjalnej. 23 Lipca 2015

  pracy wymagany do nabycia renty w przypadku osoby, której niezdolność do pracy została stwierdzona po 30 roku życia (tak jak w przypadku Pana ) wynosi (...)

 • Odwołanie od prawomocnego mandatu29 Kwietnia 2005

  ściśle do wysokości zarobków. Tak wyskoki mandat jaki otrzymała powinien być nakładany gdy np. złamanie przepisów stwarzało szczególnie duże zagrożenie w tym wypadku na drodze. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • ślub z obywatelem Turcji

  Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane