Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Prawo do zasiłku chorobowego1 Grudnia 2004

  poważną operację. 23.03.2004 wrócił do Polski i od marca były zwolnienia lekarskie na naszych polskich drukach. Po 33 dniach zwolnienia lekarskie były składane do ZUS. I ZUS wypłacał zasiłek. (...)

 • Składki ZUS-przerwanie i zawieszenie przedawnienia24 Listopada 2006

  w stanie tego sprawdzić. Obecnie po 6 latach mąż dostał wezwanie uzupełnić druki ZUS DRA i zapłacić składki za 3 miesiące z odsetkami. Na moje telefoniczne zapytanie, dlaczego żądanie (...)

 • Wynagrodzenie za czas choroby20 Października 2005

  zasiłku chorobowego? Obecnie otrzymałem do wypełnienia druk ZUS Rp7, gdzie mam wpisać składniki wynagrodzenia oraz czy powinienem wypełnić druk ZUS Z-17 Karta Zasiłkowa? (...)

 • Zaległe składki na ubezpieczenie społeczne3 Lutego 2009

  .... oddział dokonał analizy konta płatnika składek i stwierdził brak poprawnych deklaracji rozliczeniowych ZUS DRA za miesiące od 05/2000 do 03/2001 z prawidłową podstawą wymiaru składek (...)

 • Korekta rozliczeń z ZUS23 Października 2009

  : - sporządzić i przesłać skorygowane imienne raporty ZUS RCA wraz z deklaracją rozliczeniową ZUS DRA z a miesiąc 12/2000, - wyliczyć podatek dochodowy od osób fizycznych z zastosowaniem (...)

 • ZUS żąda spłaty odsetek za zaległą składkę. 4 Maja 2015

  prawidłowe rozliczanie składek a nie ZUS –przedsiębiorca nie może przerzucać na ZUS odpowiedzialności za to czy swoje składki opłacał prawidłowo i czy posiada zaległości. W (...)

 • Podstawa do obliczenie składek ZUS przedsiębiorcy6 Kwietnia 2007

  kwoty odbywa się na formularzu ZUS-DRA i wpisuje się w za dany okres kwoty minimalne. Jeżeli za dane miesiące minimalna kwota jest niższa, właśnie ją wpisuje się (...)

 • Jak przeprowadzić likwidację spółki cywilnej?4 Maja 2015

  sporządzić i przekazać do ZUS następujące dokumenty: - ZUS ZUA (lub ZUS ZZA) - zgłoszenia wszystkich osób podlegających ubezpieczeniom, w tym pracowników przejętego podmiotu (...)

 • Obowiązki pracodawcy wypłacającego zaległą pensję12 Maja 2005

  Pracodawca wypłaca wynagrodzenie do końca każdego miesiąca. W marcu spóźnił się i przelał wynagrodzenie 1 kwietnia 2005 r. Wiem, że na PIT-4 i deklaracji do ZUS za marzec powinny być (...)

 • Dostarczenie zwolnienia lekarskiego24 Marca 2009

  i 2 pracowników. W niej do końca kwietnia płacę tylko składkę zdrowotną. Komu przekazać zwolnienie? Czy dać prezesowi w firmie, aby otrzymać zasiłek za marzec, a następnie wysłać zwolnienie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane