Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zawieszenie sprawy o alimenty a proces rozwodowy7 Grudnia 2004

  dotyczy świadczeń także dla matki, a sprawa o sygnaturze y – dla pełnoletniej córki. Jeżeli sprawa rozwodowa jest w toku, to nie może zostać wszczęte postępowanie o alimenty (...)

 • Sprawa rozwodowa21 Marca 2006

  dodatkowo twierdzenie, że rozkład ten jest także trwały. Orzeczenie separacji ma skutki takie jak rozwiązanie małżeństwa przez rozwód, małżonkowie przestają więc być związani wzajemnymi obowiązkami (...)

 • Dopuszczalność dowodów w sprawie rozwodowej22 Stycznia 2008

  wniesiona sprawa rozwodowa (bez orzekania winy), odbyła się sprawa pojednawcza i mąż obiecał się zmienić. W pozwie były opisane przyczyny, tj. zdrady, awantury, nadużywanie alkoholu. (...)

 • Tymczasowo zasądzone alimenty16 Marca 2004

  1 października 2002 r. żona założyła mi sprawę o alimenty. Sprawa się odbyła w sądzie rejonowym, gdzie sąd przyznał mi alimenty jako zabezpieczenie w wysokości 1200 zł. Następnie sprawa (...)

 • Mediacja w sprawie o rozwód5 Marca 2007

  Zbliża się termin mojego rozwodu. Słyszałem że teraz w sądzie nie ma spraw ugodowych tylko są mediatorzy. Jak faktycznie wygląda pierwsza sprawa rozwodowa w sądzie? Ugoda czy mediacja (...)

 • Sprawa rozwodowa a podział majątku1 Lipca 2004

  ). Należy też dodać, że zniesienie współwłasności może nastąpić zarówno na drodze sądowej, jak i umownej. rozwód, wspólność majątkowa, podział, sprawa rozwodowa, zniesienie (...)

 • Miejsce zamieszkania małżonka w sprawie rozwodowej2 Kwietnia 2004

  niestawiennictwa jednej ze stron i wydawany jest wyrok zaoczny czyli przy obecności tylko jednej strony. doręczenie, rozwód, małżonek, miejsce zamieszkania, sprawa rozwodowa

 • Czas trwania postępowania rozwodowego11 Stycznia 2002

  Jak długo może potrwać sprawa rozwodowa, w której obie strony chcą jak najszybszego jej zakończenia i podpisały intercyzę, oraz chcą rozstać się w zgodzie? Określenie czasu (...)

 • Dochodzenie alimentów w sprawie rozwodowej8 Grudnia 2004

  zaskarżyć odwieszenie (minęło już 7 dni od otrzymania informacji o odwieszeniu i nie kazano mi się ustosunkowywać do tego). Jak widać z powyższego, sprawa wygląda tak, że mam 3 sprawy o (...)

 • Podział majątku małżonków po rozwodzie26 Września 2003

  , aby obecnie podział majątku wspólnego miał jakiś sens. W stanie faktycznym podano bowiem informację, że sprawa rozwodowa jest w toku. Otóż w takim przypadku należy zaczekać do wyroku rozwodowego, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Moje zarobki a alimenty na dziecko mojego męża

  Czy ktoś może mi powiedzieć co powinnam zrobić, mój narzeczony jest po rozwodzie i ma z pierwszego małżeństwa 1 dziecko. Zamierzamy wziać ślub, (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane