Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dopuszczenie dowodu z opinii biegłego3 Grudnia 2004

  zawarte w opinii oraz przez wskazywanie na sprzeczności, niejasności i na jej nieprzekonywalność. Weryfikacji tej dokonuje też organ procesowy. Ocena opinii biegłego jak i całego materiału (...)

 • Pokrycie kosztów badania wariograficznego8 Marca 2010

  adwokata lub radcy prawnego ustanowionego w charakterze pełnomocnika przez pokrzywdzonego, oskarżyciela posiłkowego, powoda cywilnego albo inną osobę, a także z tytułu obrony oskarżonego w sprawie, (...)

 • Skierowanie na przymusowe leczenie odwykowe13 Września 2007

  alkoholowych lub prokuratora. Do wniosku dołącza się zebraną dokumentację wraz z opinią biegłego, jeżeli badanie przez biegłego zostało przeprowadzone (jeśli nie, sąd zarządzi (...)

 • Fałszywa opinia biegłego24 Lutego 2005

  . przesłuchania biegłego sporządzającego opinię dla sądu. Również na podstawie tej opinii strona jaka jest oskarżony może wykazać braki istniejące i ewidentne uchybienia po stronie biegłego, (...)

 • Egzekucja z udziałów w sp. z o. o.12 Października 2007

  zaliczka na pokrycie kosztów oszacowania przez biegłych wartości tych udziałów? Jak po kolei wygląda procedura prowadzenia egzekucji z udziałów w spółce z o.o.? Zgodnie z art. 185 (...)

 • Przesłuchanie z udziałem psychologa11 Maja 2007

  przesłuchiwanego. Jak wynika z przytoczonych przepisów udział biegłego w sprawach o ww. przestępstwa jest obowiązkowy. Brak udziału biegłego psychologa w takich sprawach stanowi naruszenie (...)

 • Skierowanie na przymusowe leczenie9 Lipca 2010

  biegłego, obserwacji lub leczeniu w zakładzie leczniczym sąd może zarządzić przymusowe doprowadzenie przez organ Policji. Obowiązek poddania się leczeniu trwa tak długo, jak tego wymaga (...)

 • Badanie psychiatryczne27 Lipca 2007

  Mam dwie córki w wieku 8 lat. Dwa lata temu, zostały one zabrane z domu pod moją nieobecność przez rodzinę żony. Rok temu próbowałem zobaczyć się z moimi dziećmi. Były one przetrzymywane przez

 • Wniosek o przebadanie świadka przez biegłego31 Lipca 2007

  wniosek o przebadanie świadka przez biegłego psychiatrę i jeżeli tak to jak i kiedy? Przepisy kodeksu postępowania cywilnego przewidują wprost badanie psychiatryczne w przypadku (...)

 • Badanie wariograficzne świadka17 Sierpnia 2007

  użyciem wariografu (poligrafu, "wykrywacza kłamstw"). Istnieje natomiast możliwość przeprowadzenia badania świadka czy oskarżonego przez biegłego poligrafera, w wyniku którego przedstawia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Badanie przez biegłego w sprawie pozbawienia ojca praw do dziecka

  W Sądzie Apelacyjnym na sprawie dotyczącej pozbawienia ojca praw do małoletniej córki Sąd orzekł, że ma za mało dowodów i skierował nas na badanie (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Zaprzeczenie ojcostwa

  Moj partner ( zyjemy w nieformalnym związku) uznał nasza 2-miesięczna córke a teraz chce wnieśc pozew o zaprzeczeniu ojcostwa. Chce wykonac testy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane