Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Uzyskanie stwierdzenia nabycia spadku25 Marca 2012

  przypadkach to odpis aktu zgonu spadkodawcy, odpis aktu urodzenia spadkobierców (w przypadku mężatek odpis aktu małżeństwa). Notariusz w pierwszej kolejności (...)

 • Jurysdykcja krajowa w prawie spadkowym18 Czerwca 2007

  znajduje się majątek spadkowy bądź jego część. Do wniosku o stwierdzenia nabycia spadku trzeba dołączyć: skrócony odpis aktu zgonu spadkodawcy skrócony odpis aktu małżeństwa (...)

 • Spadek po ojcu28 Marca 2012

  ;wno opłat sądowych – w przypadku załatwienia sprawy w sądzie, jak i taksy notarialnej – w przypadku załatwienia sprawy u notariusza). W celu przeprowadzenia poświadczenia dziedziczenia

 • Zmiana danych właściciela nieruchomości11 Lipca 2014

  nabycia spadku. Maksymalna stawka notarialna za sporządzenie aktu poświadczenia dziedziczenia wynosi 50 zł, przy czym konieczne będzie także uiszczenie opłat za sporządzenie protokołu dziedziczenia (...)

 • Dziedziczenie udziału; jak znieść współwłasność26 Lipca 2012

  podzielona między spadkobierców. Jednakże aby uregulować stan prawny samochodu należy przede wszystkim uzyskać stwierdzenie nabycia spadku. Po uzyskaniu aktu poświadczenia dziedziczenia (...)

 • Dział spadku pomiędzy spadkobierców13 Maja 2010

  sporządzenia aktu poświadczenia dziedziczenia. Zakładając, że małżonek X nie pozostawił testamentu sąd w postanowieniu o stwierdzeniu nabycia spadku lub notariusz w akcie poświadczenia dziedziczenia (...)

 • Sądowe nabycie spadku a ujawnienie testamentu13 Września 2010

  z rzeczywistym stanem prawnym. Te same przepisy stosuje się do zarejestrowanego aktu poświadczenia dziedziczenia. Jak zatem należy postąpić w opisywanej sytuacji? Należałoby złożyć (...)

 • Ponowne zawarcie małżeństwa2 Lipca 2007

  tożsamość oraz złożyć odpis skrócony aktu urodzenia, a także dowód ustania lub unieważnienia małżeństwa, jeżeli pozostawała poprzednio w związku małżeńskim, albo nieistnienia małżeństwa, (...)

 • Uznanie rozwodu sporządzonego w Tajlandii21 Grudnia 2007

  odpis aktu rozwodowego, uwierzytelnione tłumaczenie dokumentu, odpis aktu urodzenia wnioskodawcy - wniosek należy wnieść w dwóch egzemplarzach. Sprawa rozpoznawana jest w składzie (...)

 • Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku4 Kwietnia 2008

  spadkodawców, odpis ich aktu małżeństwa, odpis własnego aktu urodzenia, ewentualnie odpisy aktów zgonu innych spadkobierców, którzy nie dożyli dnia otwarcia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • jakie zaświadczenie na zawarcie małżeństwa za granicą

  Jak uzyskać zaświadczenie pozwalające na zawarcie związku małżeńskiego za granicą? Czy jest taki sam proceder zbierania tych dokumentów? Czy trzeba (...)

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane