Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odpowiedzialność małżonka podatnika15 Lutego 2007

  zabudowanej budynkiem stanowiącą własność małżonków. Czy w sytuacji, kiedy urząd skarbowy do dnia dzisiejszego nie uzyskał klauzuli wykonalności na rzecz małżonki dłużnika, ma prawo (...)

 • Podatek od sprzedaży domu28 Maja 2010

  informację w sytuacji, kiedy mąż będzie chciał sprzedać dom po 5 latach: - czy mąż musi być w tym domu zameldowany i jak długo, aby nie płacić podatku dochodowego przy sprzedaży (...)

 • Ulga budowlana a brak porozumienia małżonków13 Grudnia 2006

  ponoszą wydatki, odlicza się je zgodnie z wnioskami wyrażonymi w zeznaniach rocznych bądź od podatku każdego z małżonków w proporcji wskazanej we wniosku, bądź od podatku jednego z małżonków. (...)

 • Działalność gospodarcza i wynajmowanie mieszkania28 Września 2007

  podstawie obowiązujących przepisów, zgodnie z art. 10 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zarówno najem, jak i działalność gospodarcza stanowią odrębne źródła przychodów (...)

 • Opodatkowanie sprzedaży prac przez artystę13 Lutego 2006

  działalności, np. artystycznej, tak jak działalności gospodarczej lub jak działalności wykonywanej osobiście, z zachowaniem wszystkich wymogów prawnych obowiązujących dla przyjętej przez (...)

 • Aport nieruchomości do spółki z o.o.24 Lipca 2007

  2006 r. nie będzie powodowało konieczności zapłaty zryczałtowanego 10% podatku dochodowego. Zgodnie jednak z art. 17 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, za przychody (...)

 • Uzyskanie NIP przez osobę zamieszkałą za granicą19 Grudnia 2005

  dla potrzeb podatku od spadków i darowizn przez podatnika, który zamieszkuje stale poza granicami Polski i nie posiada numeru NIP. Właściwość miejscową organów podatkowych w sprawach podatku (...)

 • Przedawnienie zobowiązania dot. VAT7 Sierpnia 2008

  podatku (z rozliczenia rocznego PIT 36, przekazując telefonicznie informację, iż zobowiązanie z tyt. podatku z 1994 r. uległo przedawnieniu). Natomiast w 14.08.2007 Naczelnik Urzędu Skarbowego (...)

 • Darowizna, a obowiązek podatkowy19 Maja 2005

  dnia powstania obowiązku podatkowego, tzn. (w trybie art. 6 ustawy o podatku od spadków i darowizn) od dnia złożenia oświadczenia o darowiźnie. Ustawa o podatku od spadku i darowizn wprowadza (...)

 • Odpłatne zbycie innych rzeczy wytworzonych18 Lutego 2006

  zarówno nabycie pochodne, jak i nabycie pierwotne.” Jak Sąd Najwyższy stwierdził w treści uzasadnienia wskazanego wyżej wyroku „Wytworzenie nowej rzeczy ruchomej stanowi pierwotny (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane