Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odpowiedzialność małżonka podatnika15 Lutego 2007

  zabudowanej budynkiem stanowiącą własność małżonków. Czy w sytuacji, kiedy urząd skarbowy do dnia dzisiejszego nie uzyskał klauzuli wykonalności na rzecz małżonki dłużnika, ma prawo (...)

 • Podatek od sprzedaży domu28 Maja 2010

  informację w sytuacji, kiedy mąż będzie chciał sprzedać dom po 5 latach: - czy mąż musi być w tym domu zameldowany i jak długo, aby nie płacić podatku dochodowego przy sprzedaży (...)

 • Ulga budowlana a brak porozumienia małżonków13 Grudnia 2006

  ponoszą wydatki, odlicza się je zgodnie z wnioskami wyrażonymi w zeznaniach rocznych bądź od podatku każdego z małżonków w proporcji wskazanej we wniosku, bądź od podatku jednego z małżonków. (...)

 • Podatek od spadku i dochodowy25 Lutego 2010

  zł 20 gr i 7 % nadwyżki ponad 20.556 zł. Przy czym kwotę podatku nalicza właściwy urząd skarbowy, a spadkobiercy są zobowiązani jedynie złożyć w terminie miesiąca od dnia powstania obowiązku

 • Działalność gospodarcza i wynajmowanie mieszkania28 Września 2007

  podstawie obowiązujących przepisów, zgodnie z art. 10 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zarówno najem, jak i działalność gospodarcza stanowią odrębne źródła przychodów (...)

 • Opodatkowanie sprzedaży prac przez artystę13 Lutego 2006

  działalności, np. artystycznej, tak jak działalności gospodarczej lub jak działalności wykonywanej osobiście, z zachowaniem wszystkich wymogów prawnych obowiązujących dla przyjętej przez (...)

 • Zwrot VAT na artykuły budowlane27 Marca 2006

  (przewidujący zwolnienie od PIT) został dodany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych mocą art. 8 ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym. (...)

 • Komisant jako mały podatnik - obliczanie limitu13 Czerwca 2006

  - rozumie się przez to podatnika podatku od towarów i usług: a) u którego wartość sprzedaży (wraz z kwotą podatku) nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym wyrażonej w złotych kwoty (...)

 • Aport nieruchomości do spółki z o.o.24 Lipca 2007

  2006 r. nie będzie powodowało konieczności zapłaty zryczałtowanego 10% podatku dochodowego. Zgodnie jednak z art. 17 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, za przychody (...)

 • Wartość nieruchomości19 Maja 2009

  rzeczoznawcy przy Urzędzie Skarbowym? Jak to najlepiej załatwić? Kto i kiedy ustala cenę nieruchomości spadkowej, aby obliczyć podatek od spadku? Zgodnie z art. 8 ustawy o podatku od (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane