Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zasady korzystania z tzw. ulgi odsetkowej20 Listopada 2006

  dotychczasowych zasadach zachowają jednak podatnicy, którzy zaciągnęli kredyt w latach 2002-2006.   Polecamy również artykuły i odpowiedź: Ulga odsetkowa w praktyce Jak wykorzystać (...)

 • bezpłatny kurs angielskiego14 Grudnia 2006

  ze świadczeniodawcą w stosunku cywilnoprawnym. Art. 21 ust. 1 pkt 90 powołanej ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych stanowi zaś, że wolne od podatku dochodowego są wartości świadczeń

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii29 Marca 2006

  o zwrot podatku VAT? Jeśli należy mi się zwrot z Litwy, to powstaje sytuacja, iż mam w kraju naliczony podatek od zawyżonej wartości auta, ponieważ dostałem zwrot. Czy (...)

 • Delegacje zleceniobiorców12 Października 2005

  pracownikom? Czy potrzebna jest delegacja, czy wystarczy zapis w umowie o zwrocie wszelkich kosztów? Czy taki zapis wpływa na wartość brutto oraz koszty ryczałtowe stosowane w przypadku (...)

 • Problem z nadpłaconym podatkiem20 Kwietnia 2007

  , a w razie ich braku - na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych, chyba że podatnik wystąpi o ich zwrot. Zatem jeśli podatnik nie wystąpi o zwrot nadpłaty, w PIT-37 za rok 2007 podatnik (...)

 • Podpis na drukach PIT-36, PIT-11, PIT-8B14 Kwietnia 2006

  Czy na drukach PIT-36, PIT-11, PIT-8B przesłanych do urzędu skarbowego może podpisywać się właściciel biura rachunkowego obsługującego podatnika, czy też lepiej byłoby (...)

 • Abolicja podatkowa11 Października 2008

  . Słyszałem też, że w związku z tym osoby takie jak ja też będą mogły odzyskać zapłacony podatek. Czy w związku z (planowaną?) abolicją mogę ubiegać się o zwrot podatku (...)

 • Skutki podatkowe i karnoskarbowe firmanctwa9 Kwietnia 2006

  opisana sytuacja w razie wykrycia podlega karze, to co nam grozi (kwota podatku do zwrotu jest niższa niż 5-krotność najniższego wynagrodzenia). 5. Ogólnie rzecz biorąc, proszę o radę, czy (...)

 • Sprzedaż mieszkania a podatek dochodowy20 Czerwca 2005

  naliczania podatku (wyjątkiem były osoby budujące mieszkania „pod wynajem”)- czyli nie można tutaj mówić o narażaniu się na konieczność zwrotu podatku odliczonego w PIT-ach. Odrębną (...)

 • Rozliczenie dochodów zagranicznych22 Lutego 2007

  polskiego podatku całą kwotę podatku odprowadzonego za granicą. W odniesieniu do podatników, którzy otrzymują wynagrodzenie z tytułu zagranicznego stosunku pracy zastosowanie znajduje art. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane