Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Delegacje zleceniobiorców12 Października 2005

  pracownikom? Czy potrzebna jest delegacja, czy wystarczy zapis w umowie o zwrocie wszelkich kosztów? Czy taki zapis wpływa na wartość brutto oraz koszty ryczałtowe stosowane w przypadku (...)

 • Skutki podatkowe i karnoskarbowe firmanctwa9 Kwietnia 2006

  opisana sytuacja w razie wykrycia podlega karze, to co nam grozi (kwota podatku do zwrotu jest niższa niż 5-krotność najniższego wynagrodzenia). 5. Ogólnie rzecz biorąc, proszę o radę, czy (...)

 • Podpis na drukach PIT-36, PIT-11, PIT-8B14 Kwietnia 2006

  Czy na drukach PIT-36, PIT-11, PIT-8B przesłanych do urzędu skarbowego może podpisywać się właściciel biura rachunkowego obsługującego podatnika, czy też lepiej byłoby (...)

 • Sprzedaż mieszkania a podatek dochodowy20 Czerwca 2005

  naliczania podatku (wyjątkiem były osoby budujące mieszkania „pod wynajem”)- czyli nie można tutaj mówić o narażaniu się na konieczność zwrotu podatku odliczonego w PIT-ach. Odrębną (...)

 • Zwrot nadwyżki podatku VAT przy stawce 0%10 Maja 2006

  świadczenia usług poza terytorium kraju i niedokonującym sprzedaży opodatkowanej przysługuje zwrot kwoty podatku naliczonego. Wniosek, o którym mowa należy złożyć wraz z deklaracją dla (...)

 • Sprzedaż i zakup mieszkania a podatek dochodowy8 Lutego 2008

  ponoszone przez sprzedającego). Przepis art. 28 ust. 2a ustawy o PIT daje możliwość uniknięcia zapłaty podatku, gdyż jak stanowi zasada, o której mowa w ust. 2 zdanie drugie (o płatności (...)

 • Upominki przychodem z działalności gospodarczej13 Października 2006

  o PIT nie stosuje się do przychodów podlegających przepisom o podatku od spadków i darowizn (art. 2 ust. 1 pkt 3 ustawytest z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób (...)

 • Zwrot nieruchomości a dziedziczenie11 Maja 2009

  podstawie decyzji administracyjnej otrzymałem jej zwrot po wpłaceniu zrewaloryzowanego odszkodowania na konto miasta i tym samym stałem się właścicielem. Czy w takim przypadku ciążą na mnie (...)

 • Darowizna dla bratanka28 Stycznia 2008

  nastąpiło odpłatne zbycie. Warto przeczytać również następujące porady: Ulga mieszkaniowa w podatku od spadków i darowizn Jak zachować ulgę mieszkaniową w podatku (...)

 • Telepraca - Internet pracownika25 Maja 2007

  Prowadzę serwis internetowy. Będzie obsługiwany przez pracownika niepełnosprawnego pracującego w domu. Czy mogę korzystać z domowej sieci internetowej pracownika? Czy muszę ją podnająć od (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane