Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zasiedzenie działki22 Listopada 2005

  , a po śmierci dziadka zarosła chwastami. Jest to działka budowlana. Siostra i brat męża mieszkają w odległych miejscowościach, brat jest lekko upośledzony umysłowo i przebywa w domu (...)

 • Służebność osobista mieszkania4 Października 2007

  ). W pierwszej części formularza wpisujemy sąd prowadzący księgę wieczystą oraz numer tejże księgi. W części treść żądania wybieramy "Wpis prawa, ograniczenia w (...)

 • Odpowiedzialność odszkodowawcza notariusza23 Sierpnia 2010

  treściami wpisów do księgi wieczystej bądź ze złożonymi wnioskami, to nie zachowuje należytej staranności w rozumieniu art. 49 prawa o notariacie. W uzasadnieniu powyższego (...)

 • Postępowanie o stwierdzenie zasiedzenia13 Września 2005

  babci wszczęto postępowanie spadkowe, należy pamiętać, iż stwierdzenie zasiedzenia działki może nastąpić tylko w postępowaniu o dział spadku, a nie w odrębnej sprawie. Koszty postępowania (...)

 • Zasiedzenie17 Września 2010

  (sąsiadów, gości, organów administracji, najemców, itp.) nie ulegało wątpliwości, iż taka osoba nie tylko włada rzeczą, ale włada nią jak właściciel. (...)

 • Dokumenty świadczące o byciu właścicielem18 Lutego 2005

  ważności umowy przenoszącej własność nieruchomości (tu sprzedaży). Zatem aby z punktu widzenia prawa była Pani właścicielem nieruchomości konieczne jest sporządzenie umowy w formie aktu notarialnego. (...)

 • Zabezpieczenie alimentów na nieruchomości 13 Marca 2008

  rzekł się roszczeń w gminie a gmina przekazała panu X i pani Y bo w miedzy czasie doszło do ślubu - działkę i budynki jako odrębną własność. Założono księgę i ustalono wpisy. (...)

 • Dziedziczenie użytkowania wieczystego19 Maja 2004

  , po naszej stronie wpisani jesteśmy jako małżeństwo. Czy nasza córka w przypadku naszej śmierci dziedziczy nasze udziały w całości? Czy wieczysta dzierżawa po 2089 roku zostaje (...)

 • Zabezpieczenie nieruchomości przy podziale majątku13 Marca 2008

  wykonanie zapadłego w sprawie orzeczenia lub w inny sposób uniemożliwi lub poważnie utrudni osiągnięcie celu postępowania w sprawie.Wniosek o udzielenie zabezpieczenia zgłoszony (...)

 • Służebność osobista20 Sierpnia 2007

  5 lat temu mąż otrzymał w notarialnym akcie darowizny od swojej matki / nieżyjącej już w chwili obecnej/ mieszkanie i ustanowił na rzecz naszej córki prawo bezpłatnej, dożywotniej służebności

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kto jest właścicielem działki?

  Chcę kupić działkę budowlaną. Ostatnio znalazłem w internecie informację, że Księga Wieczysta nie określa kwestii własności działki (nie musi). (...)

 • Sprzedam prawo jazdy, świadectwa i inne dokumenty !

  Załatwie prawo jazdy, świadectwo lub inny dokument 100% legalne ! Po więcej informacji pisać na e-mail: truedocument@gmail.com [cytat] Załatwie prawo (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • obnizenie alimentów na dziecko 9 letnie

  Zarabiam 3200ZŁ MOJA zona 2000 tyś płace alimenty 450 zł czy moge je zmiejszyc o polowe przy czym moja byla zona zrabia ok 2000 zł. i ma na utrzynaniu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane