Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Obrona przed egzekucją11 Czerwca 2004

  Czy komornik może zająć i sprzedać ruchomość, jeżeli: 1) ruchomość ta nie jest własnością posiadacza, 2) ruchomość ta jest narzędziem pracy użytkownika, 3) ruchomość stanowi (...)

 • Sprzedaż mieszkania a egzekucja29 Września 2006

  nastąpiło zajęcie komornicze nieruchomości i czy ta konkretna nieruchomość jest zajęta na poczet jednej egzekucji i jakie wierzytelności są dochodzone w tej egzekucji, czy (...)

 • Ucieczka dłużnika z majątkiem do spółki cywilnej15 Października 2007

  spółce wielki majątek i nawet obnosi się z tym to, jak powiedział mi komornik, "nie można ruszyć majątku spółki, ani konta, ani ruchomości, ani nieruchomości". Czy rzeczywiście polskie (...)

 • Egzekucja alimentów2 Lipca 2007

  wierzyciela. Jest to czynność procesowa i nie wywołuje ona skutków materialnoprawnych. W praktyce oznacza to, że wierzyciel może złożyć taki wniosek bez względu na to, czy uzgodnił (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  wypowiedzieć najpóźniej na trzy miesiące naprzód na koniec kwartału kalendarzowego; gdy czynsz jest płatny miesięcznie - na miesiąc naprzód na koniec (...)

 • Roszczenia z tytułu niezgodności towaru z umową3 Lutego 2009

  ). On sprawdzi czy mój samochód nie pobiera za dużo prądu, bo jeżeli tak to mi nie uwzględni reklamacji. Czy sprzedawca prawnie zobowiązany był do wydania mi gwarancji na piśmie? Czy (...)

 • Przeszukanie mieszkania przez komornika28 Maja 2010

  ma komornik czy policjant. Jak daleko to przeszukanie odzieży może się posunąć? Czy komornik może mi przeszukiwać dziecko? Jak komornik ma zachowywać się w moim domu i z jakich (...)

 • Sponsorowanie klubu sportowego10 Kwietnia 2006

  firmy. Kosztem reklamy może być jedynie sam wydatek na umieszczenie logo na samochodzie, pod warunkiem, że dostarcza widzowi istotne informacje o firmie, np. o jej adresie i zakresie działalności." Jeżeli

 • Żądanie odstąpienia od egzekucji z ruchomości7 Listopada 2006

  ruchomych wskutek przewłaszczenia, to właściwy jest pozew o zwolnienie rzeczy spod egzekucji, o którym mowa w art. 841 kpc. Zakładamy przy tym, że do przejścia własności na skutek przewłaszczenia (...)

 • Zajęcie ruchomości przez komornika7 Marca 2005

  zajęcie następuje bez względu na to czy dłużnik jest właścicielem rzeczy czy może nim nie jest. Wystarczy, by doszło do skutecznego zajęcia, aby rzeczy te np. samochód (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane