Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Podważenie ważności testamentu7 Listopada 2007

  małżeństwa. Ojciec prawdopodobnie zostawił testament, w którym wydziedziczył mnie oraz brata i uczynił jedyną spadkobierczynią naszą przyrodnią siostrę. Mam zamiar podważyć ten testament. (...)

 • Testament i wydziedziczenie 10 Sierpnia 2010

  temat testamentu znajdują sie w artykule: Jakie postanowienia może zawierać testament? Następna kwestią jest instytucja wydziedziczenia. Najpierw należy jednak wyjaśnić, że wydziedziczenie (...)

 • Wyłączenie ojczyma od dziedziczenia po matce23 Lipca 2010

  ze zdecydowałby sie rozwieść z mamą)? Jeśli odpowiedz brzmi tak to jak można uniknąć tej sytuacji tzn. faktu możliwości ubiegania sie dzieci mojego ojczyma lub nawet jego samego (...)

 • Dziedziczenie przez dzieci małżonka13 Czerwca 2002

  matce. testament, intercyza, spółdzielnia, mieszkanie, dziedziczenie, spadek

 • Testament ojca, który się powtórnie ożenił8 Maja 2007

  . Jeżeli spadkodawca w testamencie pominął niektórych spadkobierców, należy im się zachowek, o którym informacje znajdują się w Czym jest zachowek? testament, dziedziczenie, małżonek, małżeństwo, (...)

 • Jak uchronić rodzinę przed długami spadkowymi9 Lipca 2010

  testament nie został sporządzony) wstępują w majątkowe prawa i obowiązki spadkodawcy- czyli jeżeli przyjmą spadek stają się właścicielami całego majątku, jaki posiadał spadkodawca, ale też (...)

 • Dziedziczenie zobowiązań23 Maja 2007

  spadkodawcy. Jeżeli miejsca ostatniego zamieszkania spadkodawcy w Rzeczpospolitej Polskiej nie da sie ustalić lub ostatnie miejsce zamieszkanie spadkodawcy znajdowało sie za granicą, spadek przypadnie (...)

 • Odpowiedzialność spadkowa obdarowanego15 Stycznia 2004

  sprzeczny z zasadami współżycia społecznego. Wydziedziczenie musi nastąpić w testamencie, a sporządzający testament (matka) musi wyraźnie w testamencie zaznaczyć, na jakiej podstawie następuje (...)

 • Zapłata zachowku przez uprawnionego do zachowku10 Października 2003

  odpowiedzialności spadkobiercy do określonej kwoty. zachowek, roszczenie o zachowek, spadkobierca, testament, dziedziczenie testamentowe, powołanie do spadku

 • Zasiedzenie udziału w nieruchomości16 Października 2006

  małżonkowie W i H mogą wystąpić o zasiedzenie nieruchomości, od jakiego okresy trzeba będzie liczyć bieg zasiedzenia i w którym czasie on się kończy (czy od śmierci matki,tj. od 1984 roku)? Jak (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane